זה הזמן לגלות עולם ומלואו בעבור חיות המחמד שלכם. אביזרים, ציוד ומכירת דגים. צדק חייתי - מזון וציוד לבעלי חיים.
view counter
השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
טקיאר מזגנים
view counter

ספורטאי שנת תש"ע של גליל עולה - אבאדה קפואירה: אוליבר שטוך

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
22.09.10

 
הוא רק בן 13, פחות משנתיים בענף, והוא כבר מתהדר בזכייה במדליית כסף באליפות הצפון בקפוארה. תכירו, אוליבר שטוך, ספורטאי השנה של אתר "גליל עולה".


מבט קטן על החיבור של אוליבר שטוך לענף הקפוארה, בהחלט יוצר סיפור מעניין. אוליבר שטוך, בן 13 מקיבוץ עמיר, חזר לארץ לפני שנתיים, לאחר תקופת שהות בת 7 שנים באנגליה, שם עסק בהתעמלות קרקע. שטוך התאקלם במהרה בקיבוץ עמיר, החל לחפש עיסוק ספורטיבי, דומה לזה שעסק בו באנגליה, בארץ הקודש, ולאחר שלא מצא, נוצרה התפנית המעניינת של הסיפור - ואז נוצר החיבור עם ברק ירושלמי, המאמן והמנהל של מרכז "אבאדה קפוארה", השוכן בקרית שמונה. במקום זה עורך אוליבר שניים-שלושה אימונים בשבוע. סיפור האהבה של אוליבר שטוך עם הקפוארה, מוכיח בצורה הטובה והברורה ביותר, עד כמה נכון המשפט: "דלת אחת נסגרת ודלת אחת נפתחת".

עבודה קשה, אמונה וביטחון עצמי רב, הובילו את שטוך לעבר ההישג הבולט שלו העונה – זכייה במדליית הכסף של אליפות הצפון לקפוארה, אשר נערכה לפני שלושה חודשים. בין לבין הוכיח שטוך התקדמות גדולה במהלך השנה האחרונה. שוטך צפוי להשתתף בתחרויות רבות בשנה הקרובה ואיש לא יופתע אם בפעם הבאה זה יסתיים עם מדליית זהב.

 


אוליבר שטוך
 
 
 

אביו של אוליבר, דביר שטוך, סיפר לגליל עולה: "בתחילת הדרך בארץ אוליבר התאכזב מעט שהוא לא מצא היכן להתאמן בהתעמלות קרקע, אך יצא מכך דבר מדהים של חיבור עם הקפוארה. אוליבר נהנה מאוד מהפעילות ורוצה מאוד להתקדם. לא כולם יודעים, אבל המוכשרים ביותר בענף זוכים לתואר שנקרא פרופסור. אני מקווה שאוליבר שלנו יהיה הפרופסור של המשפחה..."


ברק ירושלמי, מאמנו ומנהל אבאדה קפואירה: "מדובר בילד נהדר, שאוהב את הענף ועובד קשה למען הצלחתו. ילד שאוהב ללמוד, יש לו בעירה אמיתית להצליח. אוליבר מתמיד ומשקיע באימונים, מגלה אחריות ובגרות, מהווה דוגמה לחבריו ומושך את הקבוצה לעתיד של הישגים אישיים וקבוצתיים. אני צופה לו עתיד מזהיר בתחום, אם ימשיך לגלות את אותה רמת רצינות והשקעה. אני מאחל לילד המקסים הזה המון הצלחה בהמשך ומקווה שהוא ימשיך לגלות יכולות כל כך טובות".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital