השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
מייסטר שיווק פירות
view counter
view counter

סופ"ש של מותחנים בליגה האזורית בכדורסל

מאת: 
מערכת גליל עולה
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
15.08.16

ליגת האריה השואג בכדורסל 2016 בחסות עם הזרם בע"מ - חברה לשרותי חשמל

קבוצות הליגה האזורית בכדורסל בחסות "עם הזרם" כבר מוכנות לשלב רבע הגמר. ביום חמישי קריית שמונה ניצחה את תל חי לאחר מותחן אדיר. שמיר ניצחה במוצ"ש בחוץ את גדות לאחר מהפך ובראשון בבית את גדות. כפר בלום השיגה ניצחון דרמתי בנקודה על יסוד/חולתה.

שמיר 55 - ברעם 46
מאת: ניצן רותם
יום ראשון, שעה 20:00
אולם: שמיר

משחק על המקום הראשון בבית. מי היה מאמין ששמיר אחרי ההפסד במחזור הראשון, תהיה עם הזדמנות לסיים ראשונה בבית?! מי היה מאמין שברעם אחרי הפסד לעמיר ב-40 הפרש, תגיע למשחק האחרון כשגם היא יכולה לסיים ראשונה בבית?!

מספר שאלו מפתח לפני המשחק:
האם לשמיר יהיה כוח לשחק יום אחרי יום?
האחים דהן או האחים הלפרין?
האם חזרתן של החולצות הלבנות יביאו לשמיר את המזל במשחק מכריע?
האם נועם צור ימצא את הדרך לאולם?

רבע ראשון: 9-18 לשמיר

איזו פתיחה מטורפת של שמיר, הגנה אדירה בהנהגתו של נדב גולדשטיין מובילה את שמיר ל 0:11, הסל הראשון של ברעם מגיע רק אחרי 6 וחצי דקות. יובל דהן הוביל את שמיר בהתקפה, כשלקראת סיום הרבע ליאור הלפרין ב-5 נקודות מצליח לצמצם טיפה את ההפרש.
השאלה המרכזית מהרבע הראשון היא האם תמיר כהן איבד את המקום בחמשיה לאילן אדוט???

רבע שני: 26-32 לשמיר
זיו אבישי, מנכ"ל חברת "קוביות" (אטרקציית משחקי העץ מספר 1 בצפון), הגיע באופן מפתיע למשחק ואיזו השפעה אדירה היתה לו על פתיחת הרבע השני, ניהול משחק חכם, כאשר הכדורים הולכים לעידו דהן שקולע 2 שלשות ועוד סל ושמיר בורחת כבר ל-16 הפרש. אבל ברעם נשברה ולקראת סוף הרבע חוזרת במספר סלים של האחים הלפרין בסיוע של עירא פלד ומצליחה לרדת להפסקה בפיגור 6 בלבד.

רבע שלישי: 39-41 לשמיר
פתיחת רבע נוראית של שמיר, ומנגד ריצה של ברעם שנגמרה בשלשה של גל הלפרין שעושה שיוון 37 - משחק פתוח לגמריי.
שלשה של ניצן רותם ועוד נקודה של יובל דהן מורידה את שמיר ביתרון מינימלי ביום הרבע.

רבע רביעי: 46-55 לשמיר
שמיר חזרה בפתיחת הרבע הרביעי עם ההגנה של תחילת המשחק, וסוגרת לגמרי את ברעם, מה שמוביל לבריחה לאזור ה 5-7 הפרש לאורך כל הרבע.
שלשה מהפינה של נועם צור סוגרת את המשחק ושולחת את הקבוצות להתכונן לרבע הגמר בשבת.

משחק מצויין הוגן ומרתק של שתי הקבוצות. ברבע הגמר תפגוש שמיר את תל חי, וברעם את יסוד המעלה/חולתה.

מצטיין: עידו דהן.

קלעו לשמיר: עידו דהן 18, יובל דהן 14, ניצן רותם 10, נועם צור 6, נדב גולדשטיין 5, מור מירון 1, אילן אדוט 1, שיחק ולא קלע: אופיר בונקר.

קלעו לברעם: ליאור הלפרין 10, עירא פלד 9, גל הלפרין 7, תומר ביבי 5, יותם חייקין 5, אדר גל 4, יוחאי מועלם 2, עינב גוטמן 2, דניאל בר לב 2.

קהל: 50 איש באולם בשמיר (מתי כבר יהיה מיזוג...)שפטו: אלדד דיניסמן ומייקל קרפ.

 

יפגשו את יסוד המעלה/חולתה ברבע הגמר. ברעם.
יפגשו את יסוד המעלה/חולתה ברבע הגמר. ברעם.

כפר בלום 74 - יסוד המעלה/חולתה 73
מאת: דן ריכנטל
יום שבת, שעה 19:00
אולם: כפר בלום

יום שבת ה-13 לחודש אוגוסט היכל ה״סוסיטא סנטר״ המאולתר בקיבוץ כפר בלום לבש אווירת חג.
שתי קבוצות, שתיהן בראשות בית ב׳ של הסופרליג הקיבוצית ולשתיהן זוג אחים דומיננטים. לעיתים בין צעקות הדרבון של דורקה פופוביץ, לאוויר המרענן שהופץ מהמזגנים החדישים של ״לעזיז מזגנים״ ניתן היה לדמיין את האחים ישראלי-בלול (והבן של אורי מהלול) אל מול האחים חזן-בוגדנוביץ׳.

 

אווירת חג ב"סוסיטא סנטר". כפר בלום ויסוד/חולתה לפני הפתיחה.
אווירת חג ב"סוסיטא סנטר". כפר בלום ויסוד/חולתה לפני הפתיחה.

לעייני כ-100 צופים לערך, בלטו בהעדרם: אבישי גורדון, אורי מהלול וזוגתו שעל פי השמועות טסו לסקאוטינג אירופי ורומנטי במונטנגרו. אך בנוכחות מלאה של שבט ביאלי את המאירי (שהיה חצוי, הילד עופר אל מול האחים חזן ״ילדי המאירי האבודים״) השופטים אלדד דניסמן ונועם כהן החלו את ההתמודדות החמה.
אחרי העדרות ממושכת המלפפון החם של שוק המאמנים ירון ״קפה שחור חלש״ סרף חזר על מנת לעזור ליליאור.

יסוד-חולתה-ניצן מדר(שכחנו מישו?!) פתחו חזק ועלו ליתרון מהיר כאשר האחים סרף על הקווים מתקשים לפצח את ה״סמול-בול״ של האורחים את מדר, ולאורך כל הרבע הראשון הם ניסו לכפות את הסגנון היווני הכל כך אופייני של כפר בלום ששמר אותם התמונה, אך לא מספיק והרבע הראשון נסגר ביתרון 3 לאורחים.

הרבע השני נפתח באותה אווירה,האורחים צלפו מכל פינה כשהאחים חזן, יניב ״הבלתי נגמר״ בן עזר ואלון טל לא מרבים להחטיא. מנגד, דקות טובות של ידין ״ההולנדי המעופף״ ישראלי, אלעד ״היהלום״ חודרוב, עופר ״הילד הנצחי״ המאירי ונועם ״חריסטאס״ ישראלי שמרו את המקומיים במשחק ובעזרת הבן של אורי מהלול ורובינוולר סוף סוף הצליחו המקומיים לרדת ביתרון 44-39.

 

משחק חם וצמוד.
משחק חם וצמוד.

במחצית, האחים סרף קראו את כפר בלום לסדר ו״ניערו״ את השחקנים, אך למרות זאת יסוד-חולתה-מדר הם אלו שהתפוצצו בתחילת המחצית והשיבו את היתרון לאורחים ובסוף הרבע האחרון הם אלו שנטלו את ההובלה, מה שהוביל לאווירת מתח ב״טויוטה סנטר״ בפתיחת הרבע האחרון.

האחים חזן בעזרת יניב בן עזר הובילו את האורחים כאשר בכפר בלום הזר היציב רוזנפלד סוף סוף נכנס לעניינים, הבן של אורי מהלול לאחר שמיעט לשחק במחצית הראשונה סוף סוף ״התפוצץ״, חודרוב לקח את העניינים לידיים, רובינוולר העלו הילוך, ״הילד המאירי״ בשארית כוחותיו ואבטיחיו האחרונים, ידין ישראלי ברבע סופר יעיל ושתי שלשות גדולות של נועם ״חריסטאס״ ישראלי סגרו את הסיפור. 
תוצאה סופית 74-73 לכפר בלום, ששומרת על מאזן מושלם עד כה, ותפגוש ברבע הגמר את שדה נחמיה. יסוד המעלה/חולתה תפגוש את ברעם.

 

שמרו על מאזן מושלם ומוכנים לרבע הגמר. כפר בלום.
שמרו על מאזן מושלם ומוכנים לרבע הגמר. כפר בלום.

כמה גליצ׳ים לסיום:
גליץ׳ ראשון - ציון לשבח לשתי הקבוצות על המשחק הספורטיבי, האווירה החיובית - בשביל משחקים כאלה הליגה הזאת הוקמה ובהזדמנות זאת גם לשופטים אלדד ונעם ששלטו על המשחק.

גליץ׳ שני - כל הכבוד לחבר׳ה מכפר בלום שלמרות פציעה משמעותית של אחד מחברי הקבוצה, עדיין ממשיכים להציג יכולת יציבה, בניגוד לקבוצה מהעבר השני של הגשר.

קלעים בולטים בכפר בלום: ידין ישראלי-19 עופר המאירי ואלעד חודרוב 17 כל אחד נועם ישראלי-8.
קלעים בולטים ביסוד-חולתה-מדר: ניצן מדר ויניב בן עזר 14 כ"א, אלון חזן 12, עדי חזן 10.

מצטיינים: האחים ישראלי בלול בעזרתו של הבן של אורי מהלול.

קהל: כ-100 צופים נלהבים.

שפטו: אלדד דיניסמן ונעם כהן.

 

היו במשחק לכל אורכו. יסוד המעלה/חולתה.
היו במשחק לכל אורכו. יסוד המעלה/חולתה.

גדות 54 - שמיר 61
מאת: ניצן רותם
יום שבת, שעה 19:00
אולם: חולתה

דרמה גדולה באולם בחולתה, האלופה משמיר הגיעה שוב בהרכב חסר מאד כאשר היא יודעת שהפסד ייסבך אותה מאד עם המשחק מחר מול ברעם.
מנגד, גדות במשחק אחרון לעונה עם הקהל הביתי והרצון להדיח את האלופה.

שמיר בעונה של החלפת משמרות רק רצתה להבטיח עליה לשלב הבא, הקבוצה שחסרה השנה את יניב שטראוס (לא יכול לשחק בגלל שינוי החוקה), תמיר כהן (עסוק באישורי תקציב המדינה), זיו אבישי (בעסקי "קוביות"), נדב מנקרמן (מבלה בארה"ב) ואביטל יהודאי (רחוק בסין), מנסה כל שבוע למצוא הרכב שיוכל לעמוד בציפיות...

רבע ראשון: 10-15 לגדות
גדות פתחה את המשחק בטירוף, דחפה את הכדור פנימה לקובי מויאל וניצלה בעיקר את הבלבול בהתקפת שמיר, כדי לשלוט בקצב.
ריח של הפתעה באויר???

רבע שני :23-27 לגדות
איזה רבע שני, גדות ממשיכה ללחוץ על הדוושה ועולה כבר ל-11 הפרש, אבל שמיר בהובלת אילן אדוט ויובל דהן מצילחה עם הלשון בחוץ להוריד ל-4 לפני ההפסקה.
ריח של הפתעה באויר???

רבע שלשי: 38-40 לגדות
שוב שמיר מנסה לחזור בהובלתו של יובל דהן ואילן אדוט אבל גדות לא מוותרת ובהובלת שחר נחמיאס הבלתי נגמר נשארת עם היתרון הקטן.
ריח של הפתעה באויר.

רבע רביעי: 54-61 לשמיר
איזה הגנה!!! האלופה מבינה שאם לא תעשה שינוי היא אלולה למצוא את עצמה בחוץ, הגנה נהדרת של אילן אדוט,אופיר בונקר ונדב גולדשטיין וריצות בכל הזדמנות של האחים דהן מעבירים את היתרון במהירות לשמיר, יתרון שהלך ועלה במהלך הרבע. גדות עוד ניסתה לחזור, אבל שינויים הגנתיים של יניב שטראוס חיסלו לגמרי את ההתקפה של גדות והחבר'ה משמיר דהרו למתפרצות בצד השני. שתי דקות לסיום ושמיר כבר ב-10 נקודות הפרש.
אין הפתעות היום!!!

כל הכבוד לשתי הקבוצות על המשחק ההוגן והקשוח. גדות סיימה את דרכה בליגה, ותקווה בעונה הבאה להתברג בפלייאוף.

מצטיין: אילן אדוט.

קלעו לשמיר: עידו דהן 21, יובל דהן 13, ניצן רותם 8, אילן אדוט 8, אופיר בונקר 5, נדב גולדשטיין 4 ,מור מירון 2, שיחקו ולא קלעו: עמית צור וגדעון ורדי.

קלעו לגדות: לי סט 12, יוחאי קציר 11,שחר נחמיאס 11, נעם כלפון 9, קובי מויאל 8, עמית ברעם 2, אלון ארזי 1.

קהל: לאולם בחולתה הגיעו 70 צופים רועשים, 5 מהם משמיר שלא ויתרו לקהל הגדול של גדות.

שפטו: יניב נימני ומייקל קרפ.

 

נשארו עם המחמאות. הקבוצה המוכשרת מגדות.
נשארו עם המחמאות. הקבוצה המוכשרת מגדות.

תל חי 59 – קריית שמונה 60
מאת: בועז אשכנזי

יום חמישי, שעה 20:30
אולם: נאות מרדכי

רגע לפני שלב רבע הגמר, נאבקו ביניהן תל-חי וק"ש, על מנת להשיג ניצחון ראשון, ולקבל מעט ביטחון (לאחר שני הפסדים ליסוד/חולתה ולכפר-בלום).

רבע ראשון
ק"ש פתחו חזק. אזורית יעילה של האורחים, בתוספת לשליטה מוחלטת של שלומי דיין בריבאונד, והנה אנחנו ב-14-6 מהיר. תל-חי חזרו די מהר למשחק, לאחר ירידה לא טובה של ק"ש להגנה, וכמה סלים קלים. בסוף הרבע אנחנו רק ב-14-13 לאורחים.

רבע שני
שוב חזרה המגמה מהרבע הראשון; ק"ש פותחים חזק, תל-חי לא מצליחים לעשות סל בהתקפה עומדת. ההפרש מסתובב לו דקות ארוכות סביב ה-10, ובסוף המחצית התוצאה 33-24 לחניכיו של כפיר מעוז. מחצית טובה מאוד של בועז אשכנזי עם 18 נק', כאשר מנגד מתן מנדל עונה עם 9 משלו.

רבע שלישי
תל-חי עלו נחושים יותר למחצית השנייה, ועודדו אחד את השני. פתאום הסכר נפרץ, ותל-חי נוגסים ביתרון עם סלים של אייל פלורנס ודוריאן פורקרה. איילון מחפודה עם שלשה אדירה (עם הלוח) עוד נתן אוויר לק"ש, אך שוב פלורנס מדייק מהקו, ובסוף הרבע צמוד צמוד עם 49-47 עדיין לק"ש.

רבע רביעי
למשך כל המשחק תל-חי רודפת אחרי ק"ש, ולא מצליחה לשבור את המחסום הפסיכולוגי ולהפוך את המשחק. ק"ש מרוטה מעייפות, והיה נדמה שהתסריט מול יסוד\חולתה יחזור על עצמו. אך הפעם שחקני ק"ש רצו יותר, ולא היו מוכנים לאבד את היתרון.

אנחנו קופצים לדקה האחרונה של המשחק... התוצאה 58-54 לק"ש, הכדור בידי המקומיים. היה ברור שזה פוזשן של משחק. הנעת כדור יפה, כשבסופה נשאר לבד בפינה פלורנס ו... רק ר-ש-ת. שלשה אדירה, נקודה הפרש בלבד לק"ש. איזה מתח!!

יואב סלמה (שנשא לבדו בנטל של הובלת הכדור של קבוצתו במרבית דקות המשחק) הסתבך עם הכדור, וכמעט איבד אותו, הכדור טייל על הפרקט, כאשר בסופו של דבר הוא יוצא החוצה ונשאר של ק"ש, בזמן שנותרו על שעון ה-24 10 שניות ועל השעון הגדול 45 שניות. פסק זמן גדול של כפיר מעוז, ולאחריו תרגיל גדול מוצא את דודו סלמה בצעד וחצי ו... עבירה. שתי זריקות. דודו בקור רוח משחיל את שתיהן. שלוש הפרש.

ק"ש עוברים לראשונה במשחק לאישית, תל-חי לא מצליחה להגיע לזריקה. גמור? לא ברבע כזה, שבו כל סל זה כמו להבקיע גול. איבוד של ק"ש, 10 שניות לסוף. פה מגיע חוסר הניסיון של תל-חי כאשר אלו מחליטים לקלוע סל של 2 ולא להמר על שלשה. 7 שניות אחרונות מבוזבזות על-ידי ק"ש בחוכמה, מבלי שהמקומיים מצליחים לעצור את השעון. וזהו, זה נגמר... הכי צמוד שיש. 60-59 לק"ש. משחק טוב וספורטיבי, בתקווה למתח וספורטיביות גם ברבעי הגמר.

תל חי יפגשו את שמיר. קריית שמונה תתמודד מול עמיר.

קלעו לתל-חי: איתמר בנוביץ' 11, אייל פלורנס 11, דוריאן פורקרה 10, מתן מנדל 9, יובל סגל 5, חן 4, אור 4, דניאל 3, אבנר 2.

קלעו לק"ש: בועז אשכנזי 30, יואב סלמה 14, דודו סלמה 6, זיו מנור 4, איילון מחפודה 3, איציק עמר 3. כמו כן שיחקו חזק: שלומי דיין ועדי יניב.

קהל: 15 צופים.

שפטו: אלדד דיניסמן ומשה רחמים.

סיכום הבתים:
מקום 1 - שמיר - 7 נק (3 ניצ׳ והפסד)
מקום 2 - עמיר - 6 נק (2 ניצ׳ ו-2 הפסדים)
מקום 3 - ברעם - 6 נק (2 ניצ׳ ו-2 הפסדים)
מקום 4 - שדה נחמיה 6 נק (2 ניצ׳ ו-2 הפסדים)
מקום 5 - גדות 5 נק (ניצחון ו-3 הפסדים)
*בטבלה המשולשת בין עמיר ברעם ושדה נחמיה: 
לעמיר יש שני ניצחונות, ברעם עם ניצחון אחד ושדה נחמיה ללא ניצחונות.
בהתאם לזה נקבע הסדר בטבלה.

מקום 1 - כפר בלום - 6 נק׳
מקום 2 - יסוד/חולתה - 5 נק
מקום 3 - קרית שמונה - 4 נק
מקום 4- תל חי - 3 נק

משחקי רבע הגמר יתקיימו ב-18/8 וב-25/8
כפר בלום - שדה נחמיה (המשחק הראשון בשדה נחמיה)
יסוד/חולתה - ברעם ( המשחק הראשון בברעם)
עמיר - קריית שמונה (המשחק הראשון בק״ש)
שמיר - תל חי (המשחק הראשון בתל חי)

משחקי חצי הגמר יתקיימו בשני 29/8
והגמר ברביעי 31/8

ללוח המשחקים המלא לחצו כאן!

לטבלה לחצו כאן!

מבצע מיוחד לשחקני הליגה האזורית:

50% הנחה על מגוון הטיפולים בקליניקה של אורי רובין - רפואה סינית משלימה בכפר בלום.

לפרטים נוספים הקליקו כאן!

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital