זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter
השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
DA-Vision
view counter

תגובת ינאי שחם על אירועי האלימות במשחק חצי הגמר של הליגה האזורית בכדורסל

מאת: 
ינאי שחם
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
15.04.07
לכבוד: אהרון ולנסי
          יו"ר המועצה האזורית הגליל העליון

 
הנדון:- ערעור על החלטת ועדת משמעת

החלטה ועדת משמעת בנוגע לקיום משחק חוזר בין חולתה לדן בשלב חצי גמר גביע פימנטל בכדורסל, היא שגויה, אינה הוגנת, בלתי ספורטיבית ומעודדת אלימות.

המשחק הסתיים לפני המועד החוקי בגלל התנהגות אלימה של מאמן חולתה, מיכה שוורץ, שהוא חלק מרכזי בקבוצה ועל כך יש לפסוק נצחון טכני לטובת דן.
 
נכון שלחולתה יש שחקנים נפלאים וקהל מדהים, אבל עליהם לקחת אחריות ולשאת בתוצאות של התנהגות מאמנם (דין מאמן יותר מדין שחקן). ידוע גם שזוהי הפעם השלישית בהיסטוריה של גביע פימנטל בה מיכה מורחק ומפוצץ משחק.
 
עצם ההחלטה על קיום משחק חוזר אומרת שעל התנהגות אלימה מקבלים פרס! יכול להיות מצב בעתיד שקבוצה תהיה בפיגור גדול לקראת סיום משחק והיא תשלח נציג שיפוצץ את המשחק (התנהגות חריגה של שחקן, מאמן, קהל וכו'...) וכך הקבוצה תוכל לטעון שזה לא באשמתה, אלא באשמת הגורם היחיד והיא תקבל משחק חוזר. פעולה זו יכולה לחזור על עצמה שוב ושוב.
זה לא נקרא לחנך (כפי שנאמר על פי שופט המשחק, איציק טולדו, במכתב של הועדה), אלה בדיוק להפך. זה מעודד ומאשר התנהגות בלתי ספורטיבית וזוהי החלטה חסרת תקדים בספורט האזורי ובספורט הארצי בכלל.
ישנה תחושה שההחלטה לא נבעה מהחלטה ספורטיבית. בנוסף, זוהי הפעם השנייה העונה שהועדה מכופפת את התקנון ומחליטה לטובת חולתה. בפעם הקודמת זה היה "חוק ענר" (החליטו לאשר לענר לברון לשחק בליגה למרות שבתקנון היה כתוב ששחקנים מהליגה הלאומית ומליגת העל אינם רשאים להשתתף).
 
השחקנים מדן נערכים כבר מספר שבועות לקראת משחק הגמר והסגל שלנו אמור להיות מלא בכל 12 השחקנים הבכירים לראשונה העונה. בסגל הבכיר שלנו ישנם תשע חיילים, אשר סידרו כולם כך שיוכלו לצאת למשחק הגמר (במידה ונגיע).
נניח ויתקיים משחק חוזר וננצח את חולתה, אין סיכוי שנצליח לארגן בטווח הקרוב שוב את כל 12 השחקנים הבכירים של הקבוצה בגלל שירותם הצבאי של רובם.
 
מיכה הפר מספר רב של כללי התנהגות חמורים מאוד: התנהגות בלתי ספורטיבית, אי ציות להוראות שופטי המשחק, הפרת סדר, התנהגות בלתי הולמת, העלבת שופטי המשחק, דחיפת השופט בצורה אלימה וניסיון להכות אותו וסירוב עזיבת שטח המגרש לאחר שהורחק.
בסופו של דבר הוחלט להרחיקו מפעילות המועצה לשנים הבאות וגם על חולתה הוטל לשלם את הוצאת המשחק החוזר ושלא תופיע עם אחד משחקניה שגם כן התנהג לא כראוי.
אבל הנפגעת העיקרית מהחלטת הועדה היא דן. הקבוצה המייצגת את הקיבוץ ותושבי הגליל עם מיטב הכדורסלנים שצמחו כאן, בהתנהגות נאותה, בכבוד רב לשופטים ולליגה כולה.
 
יש לציין שהשופטים, איציק טולדו ואלדד דיניסמן, שפטו ביד רמה ושלטו מצוין בקצב המשחק. שופטים אלו כבר מלווים שנים רבות את רוב שחקני הקבוצה ומהווים חלק בלתי נפרד מנוף הכדורסל האיכותי של המועצה. לא יעלה על הדעת שבעתיד שופטים אלו יצטרכו להגיע למשחקים בליווי שוטרים!
 
ראש המועצה, שהוא שליח הציבור של כולנו, מתערב בהחלטה מקצועית של ועדה הצריכה להחליט לפי הכללים הנהוגים בספורט.
מוכר המשפט "ללא מורא וללא משוא פנים". ועדה הממונה על ידי המועצה התנהגה בעקבות בקשת ראש המועצה, בדיוק להיפך מכלל זה.
 
לסיכום: בשם צוות הנהלת הקבוצה והשחקנים אני מבקש לערער על החלטת הועדה ולקבוע פגישה בלשכתך עם מספר נציגים מהקבוצה.

 
                                                                    בברכה
 
                                                                                           ינאי שחם
                                                                                        מנהל הפועל דן
                                                                                     ורכז ספורט קיבוץ דן

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital