זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter
עדיין לא הגעתם לחנות החיות שלנו? אצלנו תגלו עולם ומלואו עבור בעלי החיים שלכם. אנימל ק"ש - ציוד ומזון לחיות מחמד
view counter
DA-Vision
view counter

שמח בדשא

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
10.05.16
קבוצות הגברים והנשים של מועדון רוגבי גליל עליון הגיעו לקו הסיום העונה. למרות שהעונה הזו לא הסתיימה עם זכיות בתארים, הרוח המיוחדת של הקבוצה, השמירה על הגחלת ועוד כמה מרכיבים מזכים את הקבוצות בתואר "קבוצת החודש".

כשלוש וחצי שנים חלפו מאז שפעילות הרוגבי בגליל העליון זכתה לתחייה מחודשת בגילאים הבוגרים. לא קל בימינו לקיים קבוצות ספורט תחרותיות בלי הרבה משאבים כספיים, אבל במועדון רוגבי גליל עליון הצליחו לאורך השנים לתמרן ולשמור על פעילות סדירה ואף לטפח מחלקת נוער עם פעילות ענפה. עם סיומה של העונה, אנו שמחים להעניק לקבוצות הגברים והנשים של המועדון את תואר "קבוצת החודש", לא בזכות זכייה בתארים אלא בזכות עצם השמירה על המסגרת. השחקנים והשחקניות התחברו לפעילות בהתנדבות מלאה, רובם בלי רקע מהתחום, אך נשאבו לעניין והצליחו לשים את הרוגבי הגלילי על המפה.

קבוצת הבוגרים שיחקו ב-3 מסגרות – ליגת הרוגבי 15, אשר כללה 13 משחקים מלאים של 15 נגד 15 במשך 80 דקות משחק. בנוסף השתתפה בגביע המדינה והגיעה לחצי הגמר והפסידה לרעננה. בתחילת העונה היו 2 טורנירי שביעיות (7 נגד 7, 7 דקות כל מחצית, 3 משחקים ביום) ועוד טורניר שביעיות בתחילת מאי. קבוצת הנשים שיחקו בליגת שביעיות, אשר הייתה במבנה של 5 טורנירים שבכל טורניר 3 משחקים ובנוסף טורניר גביע בו היו 3 משחקים של כולן נגד כולן. קבוצת הגברים סיימה בשבת האחרונה את העונה בטורניר שנערך בקיבוץ יזרעאל, עונה ארוכה שהחלה באמצע חודש ספטמבר. אצל הנשים הסיטואציה שונה: טורנירי הנשים התחילו בסוף אוקטובר והסתיימו בסוף פברואר, במתכונת של טורניר אחד כל 3 שבועות בערך. הליגה מסתיימת מוקדם מכיוון שמתחילת מרץ עוזבות שחקניות הנבחרת את המועדונים שלהן ומתרכזות באימוני הנבחרת שמתקיימים 2-3 בשבוע במכון וינגייט.

 

הרבה מעבר לקבוצת רוגבי. שחקני קבוצת הגברים.
הרבה מעבר לקבוצת רוגבי. שחקני קבוצת הגברים.

מבחינה הישגית, קבוצת הגברים סיימה את העונה במקום ה-7 מתוך 8 עם 11 הפסדים, תיקו וניצחון על ירושלים, שסיימה אחרונה. בקרב "האריות" בין ירושלים וגליל (לשתיהן סמל אריה על החולצות) היה ניצחון לכל קבוצה ותיקו, כאשר גליל ניצחו בהפרש גבוה יותר וזכו בגביע מיוחד שהוכן ויעבור משנה לשנה, גביע האריות. במפעל הגביע קבוצת הגברים הגיעה לחצי הגמר, אחרי שברבע הגמר ניצחה את אשקלון בהפתעה ענקית, עם ניצחון חוץ באשקלון בהרכב חסר מאוד ועם מחליף 1 שלו זה היה משחק ראשון אחרי 3-4 אימונים. קבוצת הנשים סיימה בליגה במקום 5 מתוך 6 ובגביע היו רק 4 קבוצות וגליל סיימה במקום השלישי. קבוצת הנשים עברה שנה לא פשוטה, עם עזיבה של כמה שחקניות מפתח (נעמה אייזנבורג, מיטל פרייבך ושריס הולי) ופציעה קשה של עוד שחקנית חשובה (מאיה אסתרקין) והיה צורך להביא ולהכניס לעניינים שחקניות חדשות, דבר שהצריך זמן הסתגלות.

 

נשים לוחמות. שחקניות קבוצת הנשים והמאמן יניב גרטי.
נשים לוחמות. שחקניות קבוצת הנשים והמאמן יניב גרטי.

מי שהוביל את שתי הקבוצות העונה מהקווים הוא יניב גרטי – מנהל המועדון, שמשמש גם כשחקן בקבוצת הגברים. גרטי החל את העונה כמאמן קבוצת הנשים, אך במהלך העונה אימן במקביל גם את קבוצת הגברים – לאחר עזיבתו של יגאל לוי. בראיון שערכנו עימו, גרטי בסך הכל שבע רצון ממצבן של הקבוצות ושל המועדון.

ביחס ליעדים שהצבתם לעצמכם: עד כמה אתה שבע רצון מהמקום שהגעתם אליו בקו הסיום של העונה?

"לגבי קבוצת הגברים: אני מאוד שבע רצון מהעונה שעברה על הקבוצה, כאשר המטרות העיקריות הי ליהנות, להמשיך ולהפיץ את המשחק לשחקנים רבים, להראות התקדמות ברמת המשחק והניצחונות היו בונוס נחמד, במיוחד הניצחון בגביע. הקבוצה גם עברה שינוי מאמן באמצע העונה וזה לא פשוט, אבל חבורת השחקנים, שכבר מזמן הפכו לחברים אחד של השני, הרימו את הקבוצה עד לסיום העונה. אני מאוד מקווה שסיום העונה יגלוש גם לעונה הבאה, כי יש בקבוצה חבורת שחקנים נהדרת ופוטנציאל עצום להצלחה".

לגבי קבוצת הנשים: "בתחילת העונה המטרות היו לאחד את הקבוצה, שעברה שנה שעברה כמה טלטלות קשות ועם הסגל שהיה צפוי, המטרה הייתה להיות קבוצה חזקה שתיתן קרב חזק לאלופה הניצחית מתל אביב. לקראת תחילת העונה עזבו 3 שחקניות מפתח וכבר באחד הטורנירים הראשונים נפצעה עוד אחת והמטרות הפכו מהר מאוד לבניית קבוצה חדשה, עם 4-5 שחקניות מנוסות ואליהן הצטרפו עוד 3-4 בנות חדשות. החיבור החברתי היה מצויין והקבוצה עבדה טוב והשתפרה מטורניר לטורניר, על אף המגבלות שהיו בדרך. סך הכל, עם כל השינויים שהיו בתחילת העונה, הקבוצה עמדה פחות או יותר בציפיות, בתקווה כאמור, לעונה הבאה טובה יותר".
 

איך אתם מצליחים לשמר את הפעילות של הרוגבי בגליל, למרות המשאבים הדלים?

ראשית, בשנתיים האחרונות אנחנו מתוקצבים בצורה מספקת מהטוטו בעקבות מספר הרב של המתאמנים בקבוצה ואני מקווה שכך יימשך. בנוסף, אנו במשא ומתן עם המועצה לגבי הכנסת הרוגבי כענף ספורט בעמותת הספורט של גליל עליון לעונה הקרובה, דבר שייתן לנו להבנתנו את הדחיפה הבאה קדימה שאנחנו מייחלים לה. המשחק הזה מתאים באמת לכולם ויש תפקידים שונים למיניהם, גם לכבדים יותר, גם לקטנים ומהירים, לנשים ובכלל. מה מושך אלינו שחקנים ושחקניות ומשאיר אותם בפעילות? יש לזה כמה סיבות:

1. החבר'ה שמשחקים בקבוצה ובמועדון בכלל הם אנשים מאוד טובים ופשוט כיף להיות איתם, להילחם איתם על המגרש גם שקשה.

2. האווירה שהמשחק הזה נותן היא שונה כמעט מכל ספורט, כאשר אחרי כל משחק הקבוצות יושבות זו עם זו, שותות בירה ואם יש איזה נתח בשר בכלל טוב, עושים טקס סיום ביחד ולמרות כל המשחק הקשוח שהרגע נגמר, רגע אחרי כולם חברים של כולם. ספורט של מתורבתים

3. מועדון גליל שם לפניו ולפני כל הישג כלשהו, מטרה אחת ברורה והיא שכל שחקן ושחקנית, ילד בן 9 או שחקן בן 40, ייהנה וירגיש גאווה להיות במועדון הנפלא שלנו ובעיקר להרגיש שייך למועדון רוגבי גליל עליון. אנחנו עוזרים לשחקנים שקשה להם מסיבה כזו או אחרת, מפרגנים לשחקנים שמשקיעים מעבר לאימונים השבועיים ובאמת מנסים לתת תחושה של בית.

4. המשחק הזה פשוט משחק מדהים ומתאים לכל אחד ואחת!!! הוא שם דגש על קבוצתיות, על חברות, על כבוד כלפי העומד מולך (שחקן יריב, שופט, מאמן, שחקני הקבוצה וכו') ובאמת משחק עם תרבות אחרת, מאוד ממליץ לכולם לבוא לנסות לפחות. אני אנצל את הבמה הזו כדי לפנות להורים – אל תפחדו על הילדים ותראו שתתפלאו לטובה. לנשים– הספורט הזה מאוד מתאים לנשים, למרות מה שחושבים עליו. לגברים שביניכם – תבואו, תנסו וכבר תתאהבו, מבטיח לכם".

 

יש עתיד. קבוצת הילדים של המועדון בפעולה.
יש עתיד. קבוצת הילדים של המועדון בפעולה.

לאמן שתי קבוצות מה זה אומר מבחינת ההשתלבות של זה בחיי היומיום? איך זה מתקבל בבית ואיך זה משתלב עם העבודה העיקרית שלך?

"שאלת את שאלת המפתח אפשר להגיד. למעשה מאמצע העונה אני מאמן את 2 הקבוצות, משמע 4 אימונים בשבוע, בשעות הערב. אם הייתי רווק וללא ילדים (או ילדות במקרה שלי) זה היה פשוט וקל, אבל עם 3 בנות קטנות בבית הדבר הוא קשה מאוד ואני מודה שאני מגיע לסיום עונה עם הלשון בחוץ, כי זה לא רק האימונים עצמם, אלא כל אימון צריך לתכנן ולחשוב מה רוצים להשיג בו ועם ענייני המשפחה זה בהחלט קשה מאוד ולכן אני רוצה להוריד נטל מעצמי לעונה הבאה. בנוסף, להיותי מאמן, אני גם מנהל את המועדון וכן מנהל את כל הקבוצות עצמן, על כל המשתמע מכך, לכן אני מאוד רוצה שנתחבר עם המועצה ואז אקבל סיוע לוגיסטי מהם. מה שמחזיק אותי ובעצם מהווה "דלק" בשבילי היא תחושת הסיפוק שאני מקבל מהשחקנים והשחקניות אחרי עוד אימון טוב והערכה שאני מקבל מהם ובאמת אין פה עניין כספי (חלק גדול מאוד נעשה בהתנדבות) אלא יותר עניין של אמונה בכך שאני עושה דבר טוב לאנשים הסובבים את הענף בגליל בכך שאני מאפשר להם לשחק את המשחק המדהים הזה. מי שסבלה בעיקר מכך הייתה ללא ספק אישתי, כנרת, ולמרות כל הקשיים זה מקום וזמן טוב להגיד לה תודה על כל השנה האחרונה, שאומנם עברה בצורה לא קלה אבל עברה ואני בטוח ששנה הבאה הדברים ישתנו לטובה".

מה המטרות שלכם לעונה הבאה?

"אמנם אני מאמן את 2 הקבוצות הבוגרות אבל אענה בתור מנהל המועדון על כלל הקבוצות:

קבוצת הילדים – הקבוצה מונה השנה מעל 15 שחקנים, עם הרבה שחקנים חדשים ורובם כיתה ז' וימשיכו שנה הבאה, ככה שהמטרה להמשיך לגדול ובעונה הבאה גם להתמודד חזק יותר בטורנירים.

קבוצת הנוער – קבוצת הנוער נתקלה בקשיים השנה, בגלל מיעוט שחקנים וכולי תקווה הדבר ישתנה, ביחד עם שינויים פרסונליים שיקרו בעונה הבאה בנסיבות שאמורות להיות משמחות.

קבוצת הנשים – סוג של שנת מבחן לקבוצה, כאשר רוב הסגל אמור, בתקווה, להמשיך עונה הבאה, עם החלמת הפצועות וחזרה של אחת השחקניות צפונה. מקווה שנעמיד מספרים יפים בנושא הנשי, כי הפוטנציאל קיים.

קבוצת הבוגרים – המטרה היא להתקדם עוד צעד קדימה ולהיות קבוצה לגיטימית בליגה, כזו שמסתכלת לכל היריבות שלה בעיניים, עושה להם חיים קשים ומנצחת ובעיקר משתפרת.

המטרות העיקריות של המועדון בכללי היא להמשיך לגדול (מכוונים ל-100 שחקנים בשנה, שנתיים הקרובות), לחשוף כמה שאפשר את המשחק לאנשים, לשמור על תחושת ה"בית" במועדון ובעיקר בעיקר ששחקנים ימשיכו ליהנות ממה שנקרא רוגבי בכלל ובעיקר מועדון רוגבי גליל עליון.

בנוסף לשאיפה להגדלת מספר השחקנים במועדון, השאיפה היא להגדיל את מספר שחקני הגליל בנבחרות השונות (השנה שלחנו 3-4 בנות לנבחרת הנשים, 2 שחקנים לנבחרת עד 14 וגולת הכותרת הייתה טל אילן, שהפך לקפטן נבחרת ישראל עד 18 והוביל אותה להישג מדהים, כאשר זכו באליפות אירופה)".

 

גאווה גלילית. טל אילן – בוגר קבוצת הנוער וקפטן נבחרת הנוער של ישראל.
גאווה גלילית. טל אילן  בוגר קבוצת הנוער וקפטן נבחרת הנוער של ישראל.

מה משאלת הלב שלכם לעונה הבאה? 

"יש כמה משאלות לב שאני מקווה שיתגשמו ויעזרו לנו בעונה הבאה: אני מקווה ששיתוף הפעולה עם המועצה יעבוד בהצלחה ונרגיש שיש לנו גוף שמצד אחד אפשר לסמוך עליו ולהרגיש תמיכה ודחיפה קדימה ומצד שני מאפשר לעבוד בצורה שאנו עובדים בה כיום, בה הפרט חשוב ביותר ומשתדלים להגיע לכל שחקן ושחקנית ולעזור במידה וצריך. הייתי מאוד שמח למתקני ספורט נוחים יותר לשימוש, כיום אנו מתאמנים בבית הלל שאומנם הוא טוב ועם תיאורה איכותית אבל קטן ואינו מותאם לאירוח קבוצות. אני חושב שיש לנו מספיק מתקנים טובים בגליל (טוב, לא מספיק, אבל מילא...) שבהם ניתן להשתמש או שניתן להשמיש אותם לטובת כלל הציבור וקבוצות הספורט באיזור. נושא שהתחלנו איתו השנה ואני מאוד מקווה שיגדל, כי עד כה אנו חווים הצלחה אדירה בו, הוא נושא החדרת הרוגבי כחוג בבתי ספר. כיום אנו מקיימים חוג בבית ספר "לב העמק" שבנאות מרדכי, לכיתות ג'-ד', ה'-ו' והחוג הוא הצלחה אדירה, כאשר נרשמו 80 ילדים לחוג, מתוך כ-120 בנים באותם שכבות. מפה אני קורא למנהלי בתי הספר האזוריים (יסודי ותיכון) בואו תנסו משהו חדש לבית ספרכם, חוג רוגבי, מבטיח שלא תתאכזבו".
 
במועדון רוגבי גליל עליון מזמינים אתכם להצטרף לפעילות. פרטים ליצירת קשר:
טלפון: 0547948883
מייל: Yanivgerti@gmail.com
פייסבוק: רוגבי גליל עליון

 

לא מפחיד כמו שזה נראה. שחקני קבוצת גברים בפעולה (צילום: ליאור ג'ורנו).
לא מפחיד כמו שזה נראה. שחקני קבוצת גברים בפעולה (צילום: ליאור ג'ורנו).

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital