כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter
השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter

קח באיזי, מקסם את ההנאה

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
26.05.15
שחקנים ומאמנים באו והלכו, ההצלחות הפכו לחלק מה- DNA של עירוני קרית שמונה הרבה בזכות איש אחד שנותר איתן בראש המערכת - איזי שירצקי. ההמלצה שלנו: לא לקחת בצורה קשה עזיבות של שחקנים ומאמנים.

כמעט שבועיים חלפו מאז ההודעה הדרמטית על פיטוריו של ברק בכר מאימון עירוני קרית שמונה. לקח לי לארגן את המחשבות ולהביא אותם על כתב, וגם תוך כדי כתיבה אני מוצא את עצמי עוצר למחשבות. האמת שזה לא קל ולא פשוט. יש לי הערכה עצומה לשני הצדדים, גם אני מוצא את עצמי מבולבל במלחמת הגרסאות הזו, וכמי שגם אוהד את הקבוצה מדובר בסוג של חלום בלהות שהתרחש במציאות, מין סאגה כזו שאתה מוצא את עצמך מתפלל שיגיע הרגע שבו שני הצדדים יסיימו אותה בלחיצת ידיים, בהבהרה משותפת ובאיחולי הצלחה הדדיים.

לפני שבוע וחצי נפלה בקרית שמונה פצצה, אלא שהפעם למזלנו לא היה מדובר בפצצת מרגמה או ברקטה שנורתה מלבנון, אלא בפצצה שהנחית איזי שירצקי על הכדורגל הישראלי – ברק בכר מפוטר באופן מיידי מאימון קבוצת הבוגרים של קרית שמונה, בגלל שניהל מגעים עקיפים עם הפועל באר שבע, למרות הסיכום שהושג בין השניים על המשך דרכו בקרית שמונה בעונה הבאה. בהודעה שהוציאה עירוני קרית שמונה הוטחו לא מעט האשמות אישיות ומקצועית במי שעד לפני זמן קצר מאוד נחשב ל"נער הפלא" שגילה איזי שירצקי. פתאום אותו בכר, שלאורך שנים נהנה מהערכה עצומה מצד מעסיקו, שסיפר על הלויאליות שלו למערכת, על הכישורים הברוכים בעבודתו ובאישיותו, על הקשר החם ביניהם, הצטייר כבוגדני, תככן וחסר כבוד – ההיפך מכל מה שהורגלנו לאורך השנים. זו הייתה יריית הפתיחה לסאגה שאנחנו עדיין בעיצומה. פתאום הקבוצה שנחשבה לסימפטית, שהייתה מדבר לאנשי תקשורת שצמאים לכותרות צהובות, הפכה למעיין גועש ושוצף של ציטוטים עסיסיים. מבלי להיכנס לעומקם של דברים, חבל מאוד שכך מסתיים פרק עם כל כך הרבה רגעים יפים ומשותפים בין מועדון חם ואוהב למאמן שהפך לאחד מסמליו הגדולים. אין לי ספק שכל הצדדים שמעורבים בענין הזה – מי יותר ומי פחות, היו יכולים למנוע מעצמם ומאחרים את עוגמת הנפש הזו. כפי שאני רואה את הדברים: אני בטוח שכשרמת הכעס והזעם תרד, נגלה שהרבה דברים שנאמרו קרו בעידנא דריתחא, ולא נותר אלא לקוות שגם פיוס בין הצדדים יגיע בהקדם. אולי כבר הערב, בחתונה של רועי קהת.

ברק מעומעם
העזיבה של ברק בכר את עירוני קרית שמונה היא דבר מתבקש לכל הצדדים. נתחיל בצד הרגשי: רעייתו של ברק בכר ושלושת ילדיו גרים בחולון. לאורך השנים משפחתו של ברק לא זכתה לנוכחות מלאה של אב המשפחה בבית, כמקובל בכל משפחה רגילה שבה ההורים אינם גרושים. אין לי ספק שזה השיקול העיקרי של בכר בעזיבתו את קרית שמונה – הרצון הטבעי להתאחד עם משפחתו, הרצון למעורבות גדולה יותר בגידול ילדיו. המרחק מביתו של בכר לאצטדיון בבאר שבע מסתכם בשעה ועשר דקות נסיעה, פחות מחצי מזמן הנסיעה מחולון לקרית שמונה. העבודה בקרית שמונה אילצה את בכר להתגורר הרחק מילדיו, שלא זכו לראותו מדי יום ביומו בביתו. לבכר בסך הכל הכללי היה טוב בקרית שמונה. הוא תמיד הביע הערכה למעסיקו ולשותפיו לדרך, הוא זוכה לאהדה גדולה בקרב אוהדי הספורט ותושבי העיר, נהנה מהמרחבים והאווירה המיוחדת בגליל, לא אחת נרתם בפעולות של מתן בסתר למען הקהילה. בבאר שבע הוא צפוי ללחץ תקשורתי ולחץ קהל הרבה יותר גדול, על אחת כמה וכמה כשמדובר בקבוצה עם תקציב גבוה מאוד שמכוונת לכל התארים, בעונת הבכורה שלה באצטדיונה החדש, אחרי סיום עונה עגום במיוחד. מהבחינה הזו, קרית שמונה היא סוג של אזור נוחות עבור בכר, ואין לי ספק שאם הרצון להתאחד עם משפחתו לא היה גורם במשוואה, בכר היה מעוניין להישאר כאן עוד זמן רב. לאורך השנים בכר גילה לויאליות ופטריוטיות מרשימה לקבוצה ולעיר, בכר עד היום מגיע מדי עונה למסיבת הסיום של מחלקת הנוער של מ.כ נווה יוסף חיפה – המועדון שבו גדל. אלה הם הסיבות שמקשות עלי לראות בבכר אדם לא ישר ולא נאמן. 

 

עשה את שלו ותרם המון למערכת. ברק בכר.
עשה את שלו ותרם המון למערכת. ברק בכר.

 
נעבור לצד המקצועי: בכר די מיצה את עצמו בקבוצה, אתגר מקצועי חדש יכול לעשות טוב להמשך הקריירה שלו, רוח חדשה על הקווים בקרית שמונה יכולה לעשות טוב לקבוצה. במועדון שבו הבעלים מעורב בנעשה במחלקת הנוער – בה הוא רואה גוף יצרני של שחקנים לקבות הבוגרים, מוטב שהמשולש שכולל את שלושת אנשי המקצוע המרכזיים בעניין – מאמן הבוגרים, מאמן הנוער והמנהל המקצועי של המחלקה, יתקשר בצורה טובה ואידיאלית. כל מי שקצת מעורה בנעשה במחלקת הנוער של קרית שמונה, יודע שהמשולש הזה לא תקשר בצורה אידיאלית, ולכן עזיבה של צלע מרכזית כמו בכר יכולה לשפר את המצב, אם כי חשוב לציין: כמו שאני רואה את הדברים, איני מסכים עם האשמות שברק בכר לא רצה בקידום שחקנים צעירים. בתקופתו הפך אופיר מזרחי לשחקן בוגרים משמעותי, עדן שמיר ויואל צ'חנוביץ' זכו בעונה שעברה ללא מעט דקות משחק, גם אלדר שפשה טעם בעונה שעברה כמה דקות של תהילה בקבוצת הבוגרים. בכר הקפיד להגיע להרבה משחקי נוער ונערים, לפני שנתיים הוא אפילו הטריח את עצמו עד למרכז הארץ כדי לצפות בחצאי גמר גביע המדינה של קבוצות נערים ג' ונערים א', שנערכו בשעת צהריים בעיצומו של יום חול, כך שהוא לא יכול להצטייר בעיני כאחד שהוא נגד צעירים. בכל מקרה, אם המדיניות של הנהלת המועדון היא להצעיר את הקבוצה, אין ראוי מסלאח חסארמה לתפקיד מאמן קבוצת הבוגרים. חסארמה הוא סמל במועדון, תרם רבות כשחקן וכמאמן נוער הוא עשה הרבה דברים גדולים, קידם לא מעט שחקנים שצמחו במחלקות נוער שאינן מהבכירות במדינה ואין ספק שמבחינת מה שהוא משדר לשחקנים – סמכות, קפדנות, רגש, הבנה והעובדה שהוא מצטייר כמודל לחיקוי בעיני הרבה שחקנים, בהחלט מראה שיש לו נתוני פתיחה אידיאלים להצלחה כמאמן קבוצת הבוגרים.

 

מינוי ראוי ומכובד. סלאח חסארמה - מחליפו של ברק בכר.
מינוי ראוי ומכובד. סלאח חסארמה - מחליפו של ברק בכר.

קח באיזי
לסיום, קטונתי מלחנך את מר איזי שירצקי ואין אני מתיימר לעשות זאת, אך ההמלצה שלי לאיש היקר הזה, היא להרפות מהכעס ופחות לצפות מאנשים. האמירות הקשות שהטיח בברק בכר וברן בן שמעון לא תורמות לתדמיתו של האיש ומפנות את הפוקוס מהעשייה המבורכת של האיש למען הספורט והקהילה לעבר כיוונים שליליים, הן עלולות לפגוע במעמד המאמן הבא, מייצרת ביקורות שליליות ומפחיתה מהסימפטיה וההערכה שיש לקבוצה בקרב אוהדי הכדורגל בישראל. איזי שירצקי בנה בעשר אצבעות אימפריה עסקית ובנה מועדון כדורגל לתפארת הרבה בזכות יכולות הניהוליות שלו, החום והמשפחתיות שהוא מייצר בהם, היותו איש בעל חזון ובעל ראייה לטווח ארוך. תהליכים שנבנים לטווח ארוך טומנים בחובם עזיבה של שותפים לדרך. האכזבה היא טבעית כשמדובר בגורמי מפתח שאת הפריצה עשו אצלך ועזבו בדרך שאולי אינה אידיאלית, אבל תרגומה של האכזבה לכעסים ולהטלת רפש אינה הדרך הנכונה. שירצקי רק יכול להיות גאה שהוא מנהל עסקים ומועדון כדורגל שיש להם מוניטין מצוין בשוק, כאלה שמהווים קרקע פוריה להתפתחות של אנשי מקצוע איכותיים. על כל אחד שלא מעוניין לעבוד בעסקיו של שירצקי יהיו רבים וטובים שכן ירצו ולא כברירת מחדל כמו מאופציה מועדפת.

 

מנף את השמחה ואת ההצלחה. איזי שירצקי חוגג את הזכייה באליפות.
מנף את השמחה ואת ההצלחה. איזי שירצקי חוגג את הזכייה באליפות.

איזי שירצקי בעבר הביע כעס וזעם מופגן על עזיבתם של איתן טיבי ואלרואי כהן, הביע אכזבה שקטה מכך שדויד סולארי וויאם עמאשה בחרו שלא להישאר בקרית שמונה, אבל מוטב לו גם לזכור את הצד השני של המשוואה: אין ספק שעירוני קרית שמונה מועדון גדול בכדורגל הישראלי ונחשק בקרב שחקנים ואנשי מקצוע, אך עדיין לא מדובר במועדון בסדרי הגודל הכלכליים, האהודים והמתוקשרים, כמו מכבי חיפה, מכבי ת"א והפועל באר שבע, ולכן אפשר וצריך להבין רצונם של כאלה שרוצים לעזוב, להיפרד בצורה יפה ולהמשיך בעשייה הברוכה, גם אם הדברים לא תמיד נעשים בדרך הנכונה. מבחן הזמן מוכיח שהעזיבות של המאמנים והשחקנים לא פגעו בקבוצה. לכולם שירצקי הצליח למצוא תחליפים מצוינים. בני בן זקן נכנס בצורה מוצלחת לנעליו של ברק בכר - שנכנס בצורה מצוינת לנעליו של רן בן שמעון, קאסיו פרננדז נכנס בבוא הזמן לנעליים שהשאיר איתן טיבי, שלומי אזולאי ואחמד עאבד מילאו בהצלחה בעונת האליפות את המקום שהותיר ויאם עמאשה, בחסרונו של אלרואי כהן איש אינו הרגיש לאורך השנים האחרונות, דויד מנגה נכנס בעצורה מרשימה לנעליו של דויד סולארי. איזי שירצקי ניחן ביכולת נדירה למציאת תחליפים ולטיפוח כישרונות שעברו מתחת לרדאר של כולם, עשה דברים גדולים בכדורגל הישראלי שאין להם אח ורע, הוא האחרון שצריך להכאיב לעצמו בגלל עזיבתם של כאלה שרוצים לפרוש כנפיים. מומלץ לאיזי שירצקילקחת את הדברים בצורה שקולה יותר, כי באמת שלאור כל הדברים הטובים שהוא עושה, לא מגיע לו להביא את עצמו לרמות כאלה של כעס ואכזבה. אם קרית שמונה הצנועה של שירצקי, עם כשליש מהתקציב של מכבי חיפה, הגיעה בארבע השנים האחרונות שלוש פעמים לאירופה לעומת פעם אחת שהגיעה הקבוצה של יעקב שחר, זה אומר הכל.

 

נקווה לתמונות כאלה עם ברק בכר בקרוב. איזי שירצקי חוגג אליפות עם רן בן שמעון.
נקווה לתמונות כאלה עם ברק בכר בקרוב. איזי שירצקי חוגג אליפות עם רן בן שמעון.

אורי שמיר
אורי שמיר

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital