השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
מדרסי העטלף
view counter

פסגת האורן

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
08.08.13

אורן דבוסקין, רוכב קבוצת "בשביל האופניים בגליל", חזר אתמול לפנות בוקר מאולימפיאדת החירשים, שנערכה בסופיה – בירת בולגריה. דבוסקין, כבד שמיעה, כובש פסגות בתחומי חיים רבים, ועל כן אנו שמחים להעניק לו את תואר "ספורטאי החודש".

ענף הספורט בגליל העליון לא מפסיק להפתיע ולספק לנו סיפורים מעוררי השראה והתפעלות. ואם בסיפורים מהסוג הזה עסקינן, הרי שנראה שענף האופניים הוא ענף שהפך ספק מצטיין ונאמן לקטגוריה הזו. אז אחרי שאירחנו אם לארבעה ילדים (קרן שפירא), אשה שסובלת מסוכרת (קוקי רודנברג), רוכב שסובל ממוגבלות פיזית (אייל אביגדור), יש לנו הכבוד והעונג לארח את אורן דבוסקין, בן 40, נשוי ואב לשניים, המתגורר בקיבוץ נאות מרדכי. דבוסקין, שרוכב מזה שלוש שנים במסגרת של מועדון "בשביל האופניים בגליל", הוא כבד שמיעה, שמצליח לשמוע בזכות שתל כוכילארי שהושתל באוזנו לפני מספר שנים. דבוסקין שב ביום רביעי לפנות בוקר מסופיה, בירת בולגריה, שם השתתף באולימפיאדת החירשים הבינלאומית. סיפור חייו של דבוסקין מעורר התפעלות והוא מציג אדם שהופך את הקשיים והמגבלות לאתגר, ומצליח לעשות דברים יוצאי דופן, אבל לפני שנגיע אליהם, נעבור לרשמים מהאולימפיאדה.
 

 


להצדיע להם. כמה מחברי המשלחת הישראלית באולימפיאדת החירשים

 

 
לאולימפיאדת החירשים נסע אורן דבוסקין עם משלחת מכובדת ותומכת. הוריו, דן וסוזי (שחיינית אולימפית בעבר), הגדיל לעשות אחיו עודד – שהגיע מארצות הברית במיוחד אחרי שנתיים בהם לא התראו. כמו כן, גם מאמנו המסור, עידו סירקין, עשו עימה את הדרך עד לסופיה הרחוקה. על סירקין אומר דבוסקין: "מאמן מדהים ואישיות אדירה. הגעתי לקבוצה בעקבות מצב רוח ירוד ורצון להרזות אחרי שלוש שנים בלי פעילות ספורטיבית מסודרת. התקבלתי בצורה נפלאה ע"י החברים בקבוצה, ע"י עידו, ראיתי שאני מצליח להתאים את עצמי למסגרת ומאז אני שם, הרבה הודות לליווי ולתמיכה המקצועית של עידו, שהכין אותי לתחרות בצורה אידיאלית".
 

 


לא שוכח לחלק קרדיט. אורן דבוסקין לפני אחת מהתחרויות


 
 
במהלך שבוע התחרויות בסופיה נטל דבוסקין חלק בארבע תחרויות שונות, בהם נטלו חלק רוכבים מהשורה הראשונה בעולם. דבוסקין לא נסע לבולגריה עם יומרות לפודיום, אלא להתנסות בחוויה ולהוכיח לעצמו שוב את יכולתו בפריצת גבולות. אלו הן התחרויות בהן השתתף דבוסקין:

1000 מטרים ספרינט - תחרבות המשתרעת של שטח של 250 מטרים, אותם עושים הרוכבים פעמיים הלוך וחזור. בשלב המוקדמות, שכלל רכיבה של 200 מטר, סיים דבוסקין במקום ה-33 מתוך 45, והוא החמיץ בשמונה עשיריות את האפשרות להתברג ברשימת הספורטאים שהתחרתה בתחרות ה-1000 מטרים ספרינט.

נגד השעון ל-38 ק"מ - במהלך התחרות נחשפו הרוכבים לקטעי עליות של 10 ק"מ בשיפוע הדרגתי, שהלך ונעשה תלול יותר ויותר, ולאחר מכן ירידה תלולה של 8 ק"מ. בתחרות זו הרוח שיחקה תפקיד והשפיעה על ביצועי הרוכבים. את התחרות סיים דבוסקין במקום ה-33 מתוך 45, בתוך בשעה, 3 דקות ו-45 שניות, כשהמנצח בתחרות הצליח לעשות זאת בתוך 51 דקות.

מרוץ כביש ל-100 ק"מ - כן, קראתם נכון. לא פחות מ- 100 ק"מ רכב דבוסקין, בשתי הקפות של 50 ק"מ, במהלכן נחשפו הרוכבים לעלייה רצופה של 7 ק"מ. רוחות הצד השפיעו על התחרויות, שנערכה במסלול מסוכן. דבוסקין סיים את תחרות זו במקום ה-24 מתוך 47 משתתפים – תחרות שבה רבים פרשו באמצע הדרך.את התחרות סיים בתוך שעתיים ו-45 דקות, כשהמנצחים עשו זאת ב-20 דקות פחות. חוויה מרגשת חווה דבוסקין לאחר המרוץ: "אירוע מיוחד שהיה זה אחרי מרוץ הכביש דגל ישראל שלי נשכח בשטח. בתחרות הבאה הגיע אלי המנהל הגרמני, והחזיר אותו. בידו השנייה היה גדל גרמני, ובשפת סימנים, הוא הציע לי להחליף ! התרגשתי מאוד. כל הלחץ של הימים האחרונים, ההכנות לניזוק האחרון, והמחווה המיוחדת – דגל ישראל תמורת דגל גרמניה, הביאו אותי להזיל דמעה".

תחרות נקודות - מרוץ ל-50 ק"מ ברדיוס של ק"מ אחד, כלומר 50 הקפות. התחרות הייתה אגרסיבית ובמהלכה פרש דבוסקין ועוד 30 מ-45 הרוכבים, שנעקפו ע"י הרוכבים המובילים. דבוסקין משתף אותנו במה שקרה: בסיבובים הראשונים היו התרסקויות רבות, והתעכבתי מאחור. חברתי לעוד רוכבים, וניסיתי להוביל את הקבוצה חזרה אל המובילים, אך לצערי זה לא הצליח.
 
את התחרות מסכם אורן דבוסקין בסיפוק רב: "באתי בידיעה שאני מתחרה מול הטובים בעולם, כך שלא היו לי ציפיות בשמיים מבחינה הישגית. אני שמח בחלקי, שמחתי לגלות על עצמי דברים חדשים ושיש לי פוטנציאל גבוה ממה שחשבתי. זו הייתה חוויה משפחתית וחברתית מדהימה. לאורך השנים הייתי כבד שמיעה בחברת שומעים, והפעם הייתי כבד שמיעה בחברת חירשים. כאחד שאינו יודע את שפת הסימנים, זו הייתה חווייה מיוחדת להיות לצידם של אנשים שזו דרך התקשורת שלהם.
 

 


כבוד בשבילו, כבוד בשבילנו. אורן דבוסקין בטקס הפתיחה של אולימפיאדת החירשים

 

סיפור חייו של אורן דבוסקין, תושב רעננה במקור, שמתגורר עם משפחתו מזה 9 שנים בקיבוץ נאות מרדכי, מגולל בתוכו הרבה פריצות של גבולות על אף קשיים רבים. דבוסקין סבל מגיל צעיר מלקות שמיעה, אך לאורך השנים הצליח על אף המגבלות והקשיים האובייקטיבים להתקבל כקצין ליחידת ממר"ם בצה"ל, למד הנדסת תוכנה במרכז הבינתחומי בהרצליה. באמצע שנות ה-90 הטריאתלון הפך חלק מחייו, כשבזמן זה פקדה את המשפחה טרגדיה קשה כשאחותו של אורן, תמר, נהרגה בתאונת דרכים בנתיבי איילון. משפחתו עוסקת מזה עשור וחצי בהנצחתה בארגון טריאתלון הנשים, שנערך באופן מסורתי בתחילת חודש יוני בהרצליה. לגליל הגיע בעקבות הצעת עבודה בחברת היי טק בה עבד. בשנתיים האחרונות הוא לומד לתואר שני ב"טכניון" בחיפה, במכללת תל חי הוא משמש במשרה חלקית כמרצה לתחום המחשבים. עם זאת, דבוסקין מתאר התמודדות לא פשוטה: "אני אדם שלא מוותר לעצמי, אבל לא אשקר: גם לי יש רגעי שבירה, רגעים של מפחי נפש ולא תמיד אני מוצא את האנרגיות להתמודד. צריך הרבה כוח נפשי ותמיכה כדי להתמודד עם קשיים מהסוג הזה, וגם לי יש את הרגעים שאין לי אותם. אני שמח שאני מצליח לגייס את הכוחות ויחד עם המשפחה המדהימה שלי אני לא נכנע. אני עומד בפני צומת דרכים כרגע בחיי. אני מאוד רוצה להישאר בגליל, אבל קשיי הפרנסה והתעסוקה כאן מדאיגים אותי, ואם לא אצליח למצוא תעסוקה והכנסה ראויה, ניאלץ לעזוב. אני מאוד מקווה שזה לא יקרה, הגליל מקום חם ואוהב, האזור הכי יפה בארץ, אנחנו מאוד רוצים להישאר לגור כאן".
 

 


האוהדים השרופים שלו. משפחת דבוסקין בבולגריה

 
 

לפני כחודשיים, זכו דבוסקין וחבריו למשלחת לאולימפיאדת החירשים לפגוש את כבוד נשיא המדינה בכבודו ובעצמו, מר שמעון פרס. דבוסקין משתף אותנו ברשמים מהמפגש עם האזרח מס' 1: "זה היה מפגש מאוד שמח ומאוד מרגש. כבוד הנשיא קיבל אותנו בצורה חמה ואדיבה, לחץ את ידינו, שוחח עימנו ואיחל בהצלחה. הקוריוז הגדול מבחינתי הוא שהצלחתי לזכות בחתימה מכבוד הנשיא. כשנסעתי חברי לקבוצה שאדי חלבי מבית ג'אן, שהוא מעריץ גדול של הנשיא, ביקש ממני שאדאג לו לחתימה. למרות הבדיקות הקפדניות, הצלחתי להבריח בתוך בקבוק שתייה טוש זוהר, הנשיא חתם בשמחה והתמוגג כששמע את הסיפור שמאחורי זה".

קרדיט על התמונות:
עודד דבוסקין - אלבום פרטי בפיקסה
מוטי דייבוך - ארגון הספורט של החרשים בישראל

אפשרויות לתצוגת תגובות

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".
לאחר בחירה באפשרות התצוגה הרצויה, יש ללחוץ על "שמור הגדרות".

אורן הגיבור שלנו!

גאה בך יומיום!! תודה שאתה מי שאתה!!

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital