כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
עדיין לא הגעתם לחנות החיות שלנו? אצלנו תגלו עולם ומלואו עבור בעלי החיים שלכם. אנימל ק"ש - ציוד ומזון לחיות מחמד
view counter
זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter

על עמר והמתוק

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
03.07.15
ניצן עמר, שבלטה מאוד בעונה האחרונה בהצלחה של קבוצת הנערות והילדות של הפועל גליל עליון, מסכמת עונה מופלאה עם הרבה רגעים יפים. רגע לפני המעבר לאקדמיית הבנות של איגוד הכדורסל, אנו שמחים לארחה בפינת "ספורטאית החודש" שלנו.
 
מחלקת הנערות של הפועל גליל עליון בכדורסל הצליחה בשתי העונות האחרונות לבצע קאמבק מרשים, במידה לא מועטה בזכות הישגיהן של קבוצות הילדות ונערות ב' בעונה האחרונה. קבוצת הילדות זכתה באליפות הצפון והגיעה עד לגמר גביע המדינה, קבוצת נערות ב' זכתה באליפות הצפון. מי שבלטה מאוד בהצלחות הללו בשורות שתי הקבוצות היא ניצן עמר, בת 14 מקיבוץ יראון, שלמדה בשנת הלימודים האחרונה בחטיבת הביניים "הר וגיא". הצטיינותה של ניצן עמאר סללה את דרכה לשורות אקדמיית הבנות של איגוד הכדורסל – אליה היא תעבור בעונה הבאה, כשבחודש אוגוסט הקרוב היא תצא עם נבחרת "אתנה ג'וניור" לטורניר בסלובניה. לכישוריה המופלאים של ניצן עמר התוודענו עוד בשנת 2013, כששיחקה לצד בנים בקבוצת הקט סל של ברעם, תחת הדרכתו של רון בוצר. גם אז עמאר נחתה אצלנו לראיון בפינת "ספורטאית החודש". כפי שאתם מבינים, מאז עברו הרבה מים בירדן, הרבה דברים השתנו.

 

אלופה אמיתית. ניצן עמאר חוגגת אליפות עם קבוצת הנערות.
אלופה אמיתית. ניצן עמאר חוגגת אליפות עם קבוצת הנערות.
 

אז אם שאלתם את עצמכם איך הצליחה ניצן עמר להצטיין בשורות שתי קבוצות בעונה אחת, הנה לכן התשובות. נתחיל עם גלעד ערמון – מנהלה המקצועי של המחלקה לשעבר, ששימש כמאמן קבוצת הילדות: "בשנה שעברה, למרות המרחק הגיאוגרפי (ניצן מתגוררת בקיבוץ און ולמדה בקיבוץ סאסא), ניצן הקפידה להגיע לאימוני קבוצת הילדות, הייתה מחויבת לתהליך שלה ושל הקבוצה, והצליחה לרכוש חברות בקבוצה בזמן קצר.במהלך השנה הזו, שהייתה הראשונה של ניצן בקבוצת הילדות, זיהינו את הפוטנציאל שבה, והצענו לה להצטרף לסגל המצוינות בו מתאמנים השחקנים המצטיינים מכיתות ז-ח, על כך אחראי זיו ברתנא. ניצן קיבלה על עצמה את האתגר. באותה שנה ניצן גם החלה להתאמן ולשחק עם קבוצת הנערות ב', שם התאמנה עם שחקניות מבוגרות ממנה, ורכשה עוד ניסיון שיעזור לה בהמשך ברמת הפיזיות וההבנה.בשנה שעברה ניצן גם הייתה חלק מסגל טרום-קדטיות צפון, וייצגה את המועדון ואת הסגל במחנה סיום השנה של סגל טרום-קדטיות הארצי".מאיפה מוצאים זמן וכוח לכל זה? רשות הדיבור עוברת לניצן עמאר: "עניין של סדרי עדיפויות. בהתחלה לא היה קל לי עם העומס הזה, אבל התרגלתי. למדתי לתכנן מראש את הזמנים שלי, הקרבתי הרבה משעות הפנאי שלי למען הכדורסל. סך הכל אלה היו שתי עונות מאוד מוצלחות, עם הרבה חוויות מהנות, זכינו בתארים, אני באופן אישי מרגישה שהתקדמתי המון ביכולות המשחק שלי. אין לי ספק שעשיתי החלטות נכונות. זו הזדמנות טובה להודות לאנשים יקרים שמאוד עזרו לי בתקופה הזו, עם זה המאמנים שלי גלעד ערמון, רון בוצר, גילי קנטור וזיו ברתנא, המשפחה התומכת שלי שהגיעה להרבה משחקים ועודדה אותי וכמובן החברות המדהימות שלי בשתי הקבוצות".

 

נתנה מעל ומעבר בשביל ההתקדמות. ניצן עמאר במשחק של קבוצת הנערות.
נתנה מעל ומעבר בשביל ההתקדמות. ניצן עמאר במשחק של קבוצת הנערות.

 
כאמור, היעד הבא של ניצן עמר הוא המדים הלאומיים. ניצן התקבלה לאקדמיית הבנות של איגוד הכדורסל, ובעונה הבאה היא תעבור להתגורר וללמוד במכון וינגייט. את המעבר היא תעשה יחד עם מאמנה גלעד ערמון, לו היא רוכשת הערכה עצומה. ערמון, שמהווה גורם דומיננטי בהחלטתה של עמר לעבור לאקדמיית הכדורסל, מסביר את התהליך שקרה בדרך: "בתחילת השנה הנוכחית נפגשנו, משפחתה של ניצן ואני, אצלה בבית, וסיכמנו שניצן יכולה וצריכה להמשיך להתקדם. בהתחלה, ניצן לא הייתה בטוחה שברצונה להיות שחקנית כדורסל, למרות כל ההשקעה שלה בתחום. עם זאת, היא בחרה לעבור ללמוד בבית הספר "הר וגיא", שם לומדות יותר מחברותיה לקבוצות השונות, ונעזרה באימונים האישיים ובתמיכה מצוות בית הספר כדי להמשיך להתקדם.בזכות הצלחתה בשנה הקודמת בסגל הטרום-קדטיות, ניצן זומנה לתחילת האימונים של סגל נבחרת ישראל עד גיל 14 של אתנה ג'וניור, וכמו חברותיה לסגל מכל הארץ, קיוותה להיות חלק מהסגל הסופי שטס לטורניר בין-לאומי בסלובניה בקיץלאורך כל השנה ניצן הובילה, מקצועית וגם חברתית, את קבוצת הילדות, והיוותה חלק חשוב גם מקבוצת הנערות ב'. ניצן המשיכה גם להתאמן עם סגל המצוינות של הבנים, וכיוונה גבוה.קבוצת הילדות לקחה את אליפות המחוז והגיעה לגמר גביע המדינה, קבוצת הנערות ב' העפילה לליגה הלאומית, ולניצן זכות גדולה בכל אחד מההישגים הללו.ההישג הגדול ביותר הגיע לאחרונה, כאשר ניצן התבשרה שהיא תהיה חלק מנבחרת ישראל עד גיל 14. ניצן עמאר מוכנה לאתגר הגדול: "זה כבוד גדול עבורי ומחמיא לי מאוד. עברתי הרבה אימונים עם סגל הנבחרת, במטרה שאוכל להגיע לקו הסיום כשאני נלקחת בחשבון לנסיעה לסלובניה ולהשתלבות באקדמיה. אני שמחה מאוד שהצלחתי לעמוד במשימה הזו. אעבוד קשה כדי להצדיק את האמון שניתן לי. אני שמחה שאני עושה את המעבר יחד עם גלעד ערמון, זה בהחלט עוזר לי ומקל עלי. גלעד הוא מאמן משכמו ומעלה, אדם שאני מאוד שמחה שהכרתי ומרגישה בעלת זכות גדולה להתאמן תחת הדרכתו".

 

שואפת גבוה. ניצן עמר במאבק על כדור גובה.
שואפת גבוה. ניצן עמר במאבק על כדור גובה.

זמן לסיכומים ואיחולים מצידו של גלעד ערמון, שלא מסתיר את הסיפוק הרב שלו מהצלחתה של ניצן עמר:" שמעתי על ניצן בפעם הראשונה בחודש יוני 2013, ימים ספורים לפני כניסתי לתפקיד המנהל המקצועי בגליל העליון. זה היה בכתבה שקראתי עליה אצלכם באתר, ואני שמח לסגור מעגל בכתבה ביוני 2015, כאשר ניצן היא שחקנית נבחרת ישראל.היכולת להתגבר על מכשולים כדוגמת פציעות או אכזבות, היכולת להתמיד, המוכנות להשתנות כדי להצליח להשתפר, החיוך על הפנים כשאפשר והמיקוד כשנוצר הצורך לכך, הדאגה לחברות ביחד עם השאיפה לקידום עצמי, כל אלה הם עדות לחינוך שניצן קיבלה בבית ואלה התכונות שהביאו אותה למקום בו היא נמצאת היום.אני מאחל לניצן שתדע להמשיך למצות את הפוטנציאל שבה, לעזור לאחרים לעשות את אותו הדבר, וליהנות מהדרך".

 

מאמין גדול ביכולותיה של ניצן עמר. גלעד ערמון.
מאמין גדול ביכולותיה של ניצן עמר. גלעד ערמון.

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital