זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter
השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter

עושה בית ספר

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
08.05.17
משה רחמים – קפטן קבוצת הכדורסל של הפועל גליל עליון, עושה חיל העונה באימון קבוצת ילדים של מ.ס צפת, הפועל גליל עליון ובהוראה לתלמידי בית הספר "קורצ'אק". שמחים להעניק לו את תואר "מאמן החודש".
 
עונת הכדורסל על סף סיום. רגע לפני שהיא מסתיימת, אנו שמחים להפנות זרקור לאיש כדורסל שלאורך שנים נחבא אל הכלים וזוכה להערכה גדולה מהסובבים אותו. קוראים לו משה רחמים, בן 27 מקרית שמונה, קפטן קבוצת הכדורסל של הפועל גליל עליון – שמשמש גם כמאמן קבוצת ילדים א' של מ.ס צפת – שמדורגת בצמרת מחוז הצפון, על אף היותה קבוצה צעירה בגיל משנתון, בנוסף לתפקידיו בבית הספר "דנציגר" בקרית שמונה – שם הוא משמש כמאמן בבית הספר לכדורסל של הפועל גליל עליון, ובבית הספר "קורצ'אק" משמש כעזר למורה לחינוך גופני של בית הספר, יאיר ברקוביץ'. שי קדוש, מנהלה המקצועי של מ.ס צפת, הוא זה שדחף להענקת תואר "מאמן החודש" למשה רחמים, והוא מסביר מדוע: "משה מאמן מצוין, איש יקר מאוד, התחבר מאד טוב לילדים בצפת מצליח מאד עם קבוצת הילדים, מקדם את שחקני המחלקה. משה הוא נכס גדול למחלקה הצעירה שלנו. אני מחפש אנשים כמו משה לעבוד אצלנו. אני מקווה שיעבוד איתנו עוד הרבה שנים".

 

יש לו הרבה סיבות לחייך. משה רחמים.
יש לו הרבה סיבות לחייך. משה רחמים.
 

 
משה רחמים מרגיש טוב בתחום האימון. לדבריו, הוא נהנה מכל רגע: "כבן קרית שמונה, אני מרגיש סוג של שליחות וזכות גדולה לעבוד עם ילדי העיר. אני מאוד אוהב את העבודה איתם. חשוב לי מאוד שיהיה כדורסל בקרית שמונה. בבית הספר "קורצ'אק" אני עובד מזה ארבע שנים, הרבה הודות למנהלת המקסימה שרה שוורץ, שהכניסה אותי לבית הספר דרך פעילויות שעשיתי שם בחוגים. אני כבר 4 שנים בבית הספר הנהדר הזה. אני עובד בהרמוניה מלאה עם יאיר ברקוביץ' – מורה מדהים מהשורה הראשונה. אני מאוד שמח לתת מעצמי ולקבל בעיר שאני כל כך אוהב".

 

נהנה מהעבודה בבית הספר. משה רחמים עם חבריו לקבוצה והמורה יאיר ברקוביץ'.
נהנה מהעבודה בבית הספר. משה רחמים עם חבריו לקבוצה והמורה יאיר ברקוביץ'.
 

 
למשה רחמים זוהי עונה ראשונה כמאמן בקבוצת ליגה. רחמים מאמן את קבוצת ילדים א' של מ.ס צפת, שהפכה את הנחיתות בגיל לאתגר גדול. רחמים משתף אותנו בדרכי העבודה שלו ובחיבור לצפת: "בתפיסה שלי לא באמת חשוב לי אם ניקח אליפות, חשוב לי להקנות לשחקנים יסודות טובים – לעבוד איתם על דברים שאיתי לא עבדו כשהייתי ילד. אני שם דגש על כבוד הדדי וללמוד על החיים דרך המשחק, אם על הדרך ניצחנו כמה משחקים - מה טוב. יש לנו קבוצה מגוונת, עם ילדים חילוניים ודתיים, שמתמודדת בהצלחה בליגה שבה יש שחקנים שזו עונה שניה שלהם בקבוצת ילדים – בעוד שאצלנו השחקנים קפצו מליגת הקט סל. אני מאמן ליגה עונה ראשונה, מאוד כיף לי ואני נהנה. שיתוף פעולה מצוין עם ההורים, חלקם מגיעים למשחקי חוץ. הם תומכים מאוד. זה עוזר לי לעשות הקבלה למשחק האישי שלי, להבין את השיקולים וההתנהלות של המאמן שלי. עוזר לי להבין שלפעמים מאמן אומר משהו ואנחנו מפרשים לא נכון. יש בצפת אחלה אנשים. את שי קדוש אני מכיר קודם, את אופיר בלחנס גם. רוב העבודה שלי היא מול שי קדוש – הוא אדם מדהים, כל מה שאני מבקש הוא דואג לספק, הוא מאוד מעורב, נחוש להקים מוקד נוסף של כדורסל בגליל העליון. הוא בא מאהבה אמיתית והוא רואה בזה שליחות. פשוט אדם ענק".

 

מצא עוד בית חם. משה רחמים ושחקני קבוצת ילדים א' של מ.ס צפת.
מצא עוד בית חם. משה רחמים ושחקני קבוצת ילדים א' של מ.ס צפת.
 

בעונה הזו משה רחמים ענד את סרט הקפטן של קבוצת הגברים של הפועל גליל עליון, שסיימה את העונה במקום ה-12 בליגה הלאומית. מרבית דקות המשחק שלהן זכה משה רחמים היו בפלייאוף התחתון. רחמים מסכם את העונה הזו מזווית מבטו: "התחיל משהו חדש העונה. בעונות קודמות ידענו למה לצפות, ידענו למה אנחנו נכנסים – בגלל שזיו אימן כמה עונות ברצף. הפעם הסיטואציה הייתה שאת הקבוצה מאמן אבישי גורדון - מישהו ששיחק איתנו והוא חבר על המגרש ומחוצה לו, אדם שאם אתה צריך להחליט משהו אתה תרים אליו טלפון ראשון. פתאום הוא המאמן וזה שינוי גדול. בהתחלה הייתה סקרנות הדדית. מבחינה מקצועית יש הרבה פספוס בעונה הזו. עם קצת יותר ריכוז ומזל היינו בפלייאוף העליון, אבל העיקר שלא ירדנו ליגה. ניצחנו את שתי הקבוצות שהגיעו לגמר הפלייאוף – את נס ציונה אפילו ניצחנו פעמיים. היו לנו ניצחונות מול קבוצות טובות, אבל היינו צריכים להיות יותר מרוכזים במשחקים ספציפיים. אבישי ביקש משחק פשוט, אבל הגענו ל"מאני טיים" בהרבה משחקים ולא היינו מספיק מדויקים ופשוטים. היו משחקים שלא השכלנו להרוג את המשחק – ושילמנו מחיר על כך. עם זאת, היו גם משחקים שידענו להתעלות ולנצח על הקשקש. גם לניסיון יש משקל, והעונה הייתה לנו קבוצה מאוד צעירה. ברגע שנגרעו הסיכויים שלנו להשתלב בפלייאוף התחתון, וג'רמיין ג'ורדן שוחרר וגיא פרבר נפצע ונקבעו שתי יורדות, מן הסתם זו לא הייתה סיטואציה אידיאלית. לא היה זלזול מצידנו, אבל אין ספק שהיינו צריכים להראות טוב יותר".

משה רחמים יוצא מהעונה הזו עם הרבה תובנות: "אין ספק שתפקיד המאמן עוזר לי ללמוד יותר על עצמי, עוזר לי לנסות להבין יותר את המאמן והשיקולים שלו. מה שבאמת הורגש העונה, זה שבכל אימון אתה בא ללמוד כדורסל. אפילו באימון קליעות אבישי ירד לפרטים הכי קטנים, היה לו מאוד איכפת שנתקדם כשחקנים בודדים וכקבוצה. באיזשהו מקום אני מרגיש שהעונה הזו תרמה לי המון. למדתי דברים חדשים על עצמי, הגעתי ממקום כזה שבניגוד לעונות קודמות הפעם יש לי יותר סיכוי לשחק. מצאתי את עצמי יותר מהרהר על אם הייתי טוב ושיחקתי מספיק, אבישי היה שם בתור מאמן ובתור חבר ועשה את הדברים בצורה פשוטה ויעילה. אני באתי ממקום שאני כאן בשביל הקבוצה, מה שיבקשו ממני אני בשביל הקבוצה. תמיד יש את השאיפה לשחק כמה שיותר, אבל לא תמיד זה תלוי רק בי. האווירה בקבוצה הייתה טובה גם בתקופות של הפסדים, חדר ההלבשה שלנו היה חזק. אני מעריך שאבישי גורדון גיע לגדולות. הוא מבין כדורסל ברמה הכי גבוהה. אני מאמין שעם הזמן והניסיון שיצבור ואם הוא ימשיך בדרך שלו - הוא יגיע הכי רחוק שיש. אני מאחל לו את זה".

 

הרבה שבחים למאמן שלו. משה רחמים וחבריו לקבוצה לצד אבישי גורדון.
הרבה שבחים למאמן שלו. משה רחמים וחבריו לקבוצה לצד אבישי גורדון.

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital