זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter
כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
מדרסי העטלף
view counter

עוזב בלי כפפות של משי

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
11.07.16
פיני אברהם – ששימש כמאמן השוערים של עירוני קרית שמונה משך 12 עונות, סיים את תפקידו במועדון והוא פגוע. בראיון בפינת "מאמן החודש" הוא משתף אותנו בתחושות ובתכניות לעתיד.

פינת "מאמן החודש" שלנו היא בראש ובראשונה פינה שמטרתה להצדיע לפועלם של מאמנים מצטיינים מקבוצות האזור. מבחינתנו, פיני אברהם – שסיים לאחרונה תקופה של 12 שנים מוצלחות בעירוני קרית שמונה, הוא מועמד ראוי מאין כמותו לאור ההישגים שלהם היה שותף ולאור קידומם של שוערים רבים שעבדו תחתיו. מאחר והפרידה בין קרית שמונה לאברהם תחושה קשה של פגיעה, הכתבה הזו תעסוק במידה לא מועטה בתחושותיו הלא נעימות מסיום הפרק בעירוני קרית שמונה, אך כאן זה המקום להדגיש: פיני אברהם נבחר על ידינו ל"מאמן החודש" בגלל פועלו ולא בגלל פנינים שהכתבה הזו תספק. אתם מכירים אותנו כבר מספיק טוב כדי לדעת שאנחנו לא מחפשים את זה. את אברהם בחרנו ל"מאמן החודש" גם בשנת 2012, טרם הזכייה של הקבוצה באליפות. הכל ממקום של הערכה עצומה לפועלו של האיש.

 

שלושה מאמנים שתרמו להצלחת הקבוצה ועזבו עם תחושה מרה. פיני אברהם (שני מימין) לצידם של ברק בכר ורן בן שמעון.
שלושה מאמנים שתרמו להצלחת הקבוצה ועזבו עם תחושה מרה. פיני אברהם (שני מימין) לצידם של ברק בכר ורן בן שמעון.

נפרדנו כך

בגיל 52, כשהוא בעל משפחה וסב לנכדים, מוצא את עצמו פיני אברהם מחוץ לשוק העבודה. בימים אלה הוא חלק מהצוות המקצועי של קבוצת כרמיאל בכדורגל חופים, אך מדובר בטורניר שהוא קצר ולא כזה שהמאמן יכול להתבסס עליו. אברהם, בעבר שוער בהפועל כרמיאל ובקבוצות נוספות, יצר לעצמו מעמד של מאמן שוערים בכיר. עם אייל לחמן הוא עשה דרך ארוכה, מהזכייה בגביע ההיסטורי עם בני סכנין בעונת 2003/4 – בה פרחו תחת הדרכתו שני שוערים: שגיא שטראוס שחזר מפציעה קשה וקמוקו קאמרה האפריקאי. אברהם המשיך לקרית שמונה יחד עם לחמן והחל פרק של 12 שנים מרתקות בהן היה שותף בכיר לכל הצמתים המרכזיים שעברה הקבוצה: עלייה היסטורית לליגת העל, ירידה ללאומית וחזרה לליגת העל, זכייה בגביעי טוטו, אליפות וגביע מדינה היסטוריים, זכייה בגביע "אלוף האלופים", הגעה למשחקים בזירה הבינלאומית – ובראשם משחקי מוקדמות ליגת האלופות ושלב הבתים בליגה האירופאית. בתקופותו בלטה במיוחד ההתקדמות שעשו תחתיו השוערים דני עמוס – שנמכר תמורת סכום נכבד להפועל ת"א וגיא חיימוב – שלאחרונה נמכר להפועל באר שבע, כשכמובן גם התקדמות של שוערים צעירים ובהם מהדי זועבי, רום אילוז אופק אנטמן ואלירן גבאי נזקפת במידה לא מועטה לזכותו. לאור כל אלה, פיני אברהם מרגיש שיש לו את כל הסיבות לחוש פגוע: "מאכזב מאוד שמאמן כמוני, שיש לו קבלות, היום לא עובד בקבוצה, כל זה בזמן שעובדים אנשים שלפי דעתי המקצוע רחוק מהם. זה מראה מה המקצוע שווה. אם אתה בקליקה של מאמן מסוים – אתה תאמן, ואם לא – אז לא. צורם לי שנפרדו ממני בשיחת טלפון קרה, צורם שלי שמחליף אותי מאמן צעיר ולא מנוסה. צר לי, שגם רן בן שמעון, גם ברק בכר וגם אני – שלכולנו יש חלק לא מבוטל בהצלחה של הקבוצה, סיימנו את דרכנו במועדון בטונים צורמים. בעבודתי בסכנין ובקרית שמונה שדרגתי לא מעט שוערים. מהעבודה המאומצת שלי המועדון העשיר את קופתו ממכירותיהם של דני עמוס וגיא חיימוב. לי אין ספק שהמועדון הפסיד אותי, ואני מתחייב לך, שבשנים הקרובות לא ייצאו שוערים מקרית שמונה לקבוצות בכירות בארץ".

גיא חיימוב, שעבד עם פיני אברהם משך ארבע עונות מצטברות, סיפר על הקשר שנרקם ביניהם: "הקשר שלי ושל פיני הוא משהו מאוד מיוחד, מאוד קרוב, הוא מבין אותי רק לפי המבט שלי, לפי איך אני מרגיש. ההתקדמות שלי הייתה מדהימה וגדולה בשנים שעבדנו יחד. החיבור פשוט היה מדהים באימונים, החידוש, הרצון והרעב שלו לאמן ולהצליח זה לא דבר שרואים אצל כל אחד. אין לי ספק שהוא ימשיך להצליח גם במקומות אחרים". 

 

השתדרגו משמעותית בזכות העבודה עימו. פיני אברהם עם השוערים גיא חיימוב, אלירן גבאי ומהדי זועבי.
השתדרגו משמעותית בזכות העבודה עימו. פיני אברהם עם השוערים גיא חיימוב, אלירן גבאי ומהדי זועבי.
 

האוהדים מוקירים ועצובים

מאמן שוערים הוא תפקיד שדי נחבא מהפוקוס של קהלי האוהדים. סיום עבודתו של פיני אברהם עוררה הדים רבים גם בקרב אוהדיה של עירוני קרית שמונה. קהל הקטן שלרוב עושה רושם של קהל שקט ואדיש, הציף את אברהם בהרבה אהבה והרבה פוסטים והודעות של הערכה והוקרה נכתבו ע"י אוהדים של הקבוצה. הטיב לתאר זאת מושיקו חזן: "12 שנים היית איתנו, 12 שנים שאיתך זכינו בתארים, ירדנו ליגה ועלינו בחזרה חווינו דברים מדהימים במהלך העונות האלו. לצערי ולצער רבים שהמומים, נפרדות דרכנו. איש יקר ואהוב, אנחנו הפסדנו. מאחל לנו שדרכינו עוד יפגשו בהמשך נוכחותך תהיה חסרה, ואין מי שימלא אותה אף פעם". פיני אברהם מגיב בהערכה גדולה למחוות: "לקרית שמונה יש אמנם קהל לא גדול במספרים, אבל מדובר בקהל מאוד איכותי ומאוד חם. לאורך השנים נרקמו בינינו יחסים מאוד טובים. האוהדים מעריכים את העבודה שלי ומעריכים את היותי אדם שמדבר בגובה העיניים. האוהדים מאוד ריגשו אותי עם הודעות ושיחות התמיכה, אני מאוד מודה להם ואוהב אותם".

 

הערכה לא מובנת מאליה למאמן השוערים. פיני אברהם והאוהד רפאל יהודאין - שוערה של קבוצת הנערים של הפועל עמק הירדן.
הערכה לא מובנת מאליה למאמן השוערים. פיני אברהם והאוהד רפאל יהודאין - שוערה של קבוצת הנערים של הפועל עמק הירדן.

 
כך ניצלנו

עונה קשה עברה על עירוני קרית שמונה, שלא הייתה רחוקה מירידה לליגה הלאומית. פיני אברהם משתף אותנו בזווית שלו למה שהביא את הקבוצה למצבה העגום: "בעונה האחרונה הייתה תחלופה גדולה של שחקנים, הגיעו שחקנים שלא התחברו למועדון ולא סיפקו את הסחורה. מהתחלה טענתי שצריך בחוליית הקישור לפחות שחקן זר אחד. חוליית הקישור שלנו לא הייתה יציבה, הייתה בה תחלופה רבה. הקבוצה נקלעה למצב לא נעים באמצע העונה, סלאח ניסה להתמודד עם זה – זה לא שהוא לא הצליח, הייתה סיטואציה שהיה קשה לתמרן בה. גם שחקני החיזוק שהובאו בינואר לא התאימו: אמוטו שחקן עם פתיל קצר, רוקאס סטנלוביצ'וס לא היה מוכן מנטאלית. לשלומי דורה לא היה הרבה מה לעשות, הוא קיבל מצב נתון. הוא ניסה להעלות את המוטיבציה בדרכים יצירתיות כמו ארוחות, סרטונים ושיחות מוטיבציה, אבל הקבוצה התקשתה להתרומם. בסופו של דבר, אני חושב שגיא חיימוב הציל אותנו נגד נתניה. אם הוא לא היה מציל את הפנדל, לא היינו מנצחים את המשחק והיינו יורדים ליגה".

 

גם מהעונה הזו הוא יצא עם תואר. פיני אברהם וגביע "אלוף האלופים".
גם מהעונה הזו הוא יצא עם תואר. פיני אברהם וגביע "אלוף האלופים".

פסע מהצ'מפיונס

לפיני אברהם לא היה קל לבחור את הרגע השמח ביותר, מאחר והיו הרבה כאלה ב-12 שנות אימון בקרית שמונה, אך בסוף הוא מצא: "כששיחקנו את המשחק הראשון מבין שניים, בשלב האחרון של פלייאוף מוקדמות ליגת האלופות מול באטה בוריסוב, 180 דקות הפרידו בינינו לבין השתייכות לליגה הטובה והיוקרתית בעולם. כשהתנגן לו ההמנון הייתה לי צמרמורת. טרם המשחק גילי לנדאו אמר לנו בחדר ההלבשה שזה רגע שכדאי לנו לנצור, כי לא כל יום נגיע למעמד הזה. הוא צדק. למרות שהפסדנו במשחק הזה, זו הייתה חוויה מאוד גדולה. עד היום כדור המשחק אצלי בבית".

לעומת זאת, את הרגע המאכזב בפרק הזמן הממושך עם קרית שמונה, אברהם לא התקשה למצוא: "הפרידות מרן בן שמעון, ברק בכר וממני. רן וברק הם שני מאמנים מצוינים שעובדים בשיטות עבודה דומות. שניהם נתנו לי מרחב וביטוי, אצל שניהם הייתי דומיננטי. אני גאה בכל אחד מהם, הם מאמנים מצוינים ואין לי ספק שהם יעשו עוד הרבה הישגים. לכל אחד מהם יש צוות מצוין לצידו ואני מפרגן להם, ועם זאת – אני מקווה שביום מן הימים נחזור לעבוד יחד. אם כבר דיברתי על שני המאמנים הללו, אציין לטובה גם את בני בן זקן – שהיה עוזר המאמן בשלוש העונות האחרונות ושימש כחצי עונה מאמן של קבוצת הנוער. בני מאמן מאוד מוכשר, עם יחסי אנוש מצוינים ואני צופה לו עתיד מזהיר".

 

עונה אירופאית מרשימה. פיני אברהם (שני משמאל) ושחקני עירוני קרית שמונה, אחרי הניצחון על באקו - במסגרת מוקדמות ליגת האלופות.
עונה אירופאית מרשימה. פיני אברהם (שני משמאל) ושחקני עירוני קרית שמונה, אחרי הניצחון על באקו - במסגרת מוקדמות ליגת האלופות.

מחשב מסלול מחדש

עתידו המקצועי של פיני אברהם אינו ברור בשלב זה, והוא משתף אותנו בסיטואציה שבה הוא נמצא: "אני איש עבודה. אני לא מעורבב עם סוכנים ואנשי תקשורת, אבל יכול להיות שזה מה שאני צריך. ייתכן שאסתייע בסוכן שידחוף אותי חזרה למעגל. הכדורגל כאן עובד בשיטת "חבר מביא חבר". לשווק אותי יהיה קל. אני לא נופל מאף מאמן שוערים בכיר בארץ, לקחתי כל תואר אפשרי: 2 גביעי מדינה, 6 גביעי טוטו, אליפות, ביום שאגיע לקבוצה גדולה שתיתן לי לעבוד – היא תרוויח ממני. כרגע זה נראה שהעונה אעשה שנת שבתון, מבחינת אימון בקבוצה. אני בקשר טוב עם מרקו בלבול – עוד איש מקצוע מצוין שבגלל שאינו מעורבב בתקשורת יושב בבית. ייתכן שניסע יחד להשתלמויות באירופה ונעשיר את הידע שלנו. אני מתחיל עכשיו פרויקט של אימונים אישיים לשוערים בכרמיאל. זה לא יהיה חוג, ולא עבודה בקבלנות. אאמן 2-3 שוערים מאותה רמה והבדל של עד שנתון ביניהם. אעזור להם ואלווה אותם בקבוצות, אעקוב אחריהם. אני מתכוון לקחת חבר'ה שיעבדו איתי לאורך העונה כולה". 

 

עוזב פגוע, אך גאה בעבדותו. פיני אברהם ומקבץ מהתארים שבהם זכה עם קרית שמונה.
עוזב פגוע, אך גאה בעבדותו. פיני אברהם ומקבץ מהתארים שבהם זכה עם קרית שמונה.

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital