עדיין לא הגעתם לחנות החיות שלנו? אצלנו תגלו עולם ומלואו עבור בעלי החיים שלכם. אנימל ק"ש - ציוד ומזון לחיות מחמד
view counter
זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter
מגוון מבצעים והנחות במיוחד לגולשי וספורטאי גליל עולה. סופר פארם ביג קרית שמונה
view counter

ספורטאי השבוע של גליל עולה 17-23.05.2009 - אמיר רשף

מאת: 
ינאי שחם
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
24.05.09

 
אמיר רשף (בן 36, קיבוץ שניר, תל-אביבי במקור) הוא דוגמא לספורטאי שמצליח לשלב בצורה נפלאה בין קריירה, עבודה (רואה חשבון עצמאי ובשאיפה להיות עורך דין בקרוב), משפחה (נשוי פלוס 2) ותכנית אימונים, למרות שהדבר לא פשוט בכלל.
אמיר רציני ומתמיד והוא מסוג הספורטאים שלא מסתפקים רק במה ואיך לעשות אלא גם בלמה. נוכחותו של אמיר משרה אווירה נפלאה ומוטיבציה בקבוצה והוא מעמודי התווך של קבוצת הריצה של הגליל העליון.

עד כה רץ אמיר מרתון אחד ובימים אלה הוא מתחיל להתכונן למרתון השני שלו שייערך בטבריה בינואר 2010.
 

"אין לי ספק שתכונותיו של אמיר: התמדה, סבלנות, שקדנות ורצינות ביחד עם הרצון שלו ללמוד ולהבין, יביאו אותו להשגים מצוינים הן במרתון הקרוב והן בעתיד הרחוק יותר", מספר מאמן הקבוצה שי בית הלוי.

 


אמיר רשף בחוף הים בסיום תחרות אתגר חופים.
זוהי תחרות ריצה מאתגרת המשלבת ריצה על חוף הים ובתוך המים.

1. מתי התחלת לרוץ?
"התחלתי לרוץ בצורה מסודרת לפני כתשעה חודשים. עד אז רצתי ריצות קצרות בלבד, לא מסודרת ובתדירות נמוכה. לא דבר שניתן להחשיב כאמצעי לבניית כושר גופני".

 
 
2. איך הגעת דווקא לתחום הריצה ומדוע התחלת לרוץ?
"שני חברים משניר "משכו" אותי לקחת חלק בתחרות אתגר בשנה שעברה, ולאחר מכן, במרתון טבריה שהתקיים בינואר השנה. מאז, נדבקתי בחיידק".
 
 
3. איך אתה מצליח לשלב בין האימונים לבין החיים הפרטיים?
"זה בהחלט לא פשוט. הרצון להקדיש זמן למשפחה, לעבודה וללימודים, ובמקביל לשלב בין ארבעה לחמישה אימוני ריצה בשבוע, מייצר כמובן מצב של חפיפה והתנגשות. אולם, לדעתי מדובר בעניין של החלטה. ברגע שההחלטה להקדיש זמן לריצה מתקבלת, את הפיתרון ניתן למצוא די בקלות, אם בריצות בשעות הבוקר המוקדמות, או בערב לאחר שעת השכבת הילדים לשינה, ואם בסופי שבוע וכו'..."

 


הילדים דן ועומר רשף בחוף הים באילת

 

 
4. מה החלום והיעד שלך בתחום הריצה ובכלל?
"לא ניתן לומר שיש לי חלום של ממש בתחום הריצה. יהיה נכון לומר שאני מציב לעצמי יעדים/תחרויות במהלך השנה, אשר בהם אני מעוניין להשיג תוצאה מסוימת. תוצאה זו נגזרת כמובן מגילי, זמן ההשקעה לקראת התחרות (בהתחשב באילוצי היומיום) והנתונים ההישגיים בהם אני נמצא בשלב האימון לתחרות זו, קרי כושר גופני נתון".
 
 
5. מהם לפי דעתך היתרונות בריצה עם קבוצה ובהדרכת מאמן?
"מאחר ולמרתון בינואר התאמנתי עם חבר, בצורה שאינה מסודרת ואינה מאורגנת, הן מבחינת תוכנית האימון והן מבחינת התזונה (נתון חשוב וקריטי במיוחד), אני יכול לומר שמאז הצטרפותי לקבוצה לאחר המרתון בטבריה, קצב ההתקדמות בהישגים השתפר פלאים, דבר שלא היה בזמן האימון שלי לבד או עם החבר. מעבר לעובדה שבריצה עם קבוצה מודרכת, האימון פרודוקטיבי בצורה משמעותית יותר, לאור שימוש בעקרונות תזונה נכונים, וסרגל מאמצים הנשען על תוכנית אימון מקצועית ומסודרת, ה"חברותא" מדרבנת אותנו להשתתף בכל האימונים כסדרם, ובהחלט משמשת כלי נוסף ליהנות מן האימון עצמו. יש לזכור, כי האימון המודרך שינה את הקונספט בצורת האימון שלי, גם כאשר אני מתאמן לבד, והכול כחלק מתוכנית האימונים שנבנית ע"י מדריך הקבוצה".
 
 
6. מה אתה אוהב לעשות בשעות הפנאי ומהם התחביבים שלך?
"אני אוהב מאוד לבלות עם המשפחה שלי, ובנוסף ספורט אתגרי".
 
 
7. משהו לסיכום, תודות?
"האהבה לספורט ולתזונה נכונה, ניכרת היטב אצל משפחתי. אני מקבל עידוד רב ופרגון מלא מכל המשפחה, להקדיש את הזמן לאימונים ועל כך אני מודה מאוד למשפחתי. בנוסף, אני רוצה להודות לשי בית הלוי, מדריך הקבוצה, על התייחסותו הרצינית למטרות וליעדים של הקבוצה בכלל ושלי בפרט, ועל היותו מאמן מקצועי, הן במישור הידע התיאורטי והן במישור אימון הקבוצה בפועל".
 
 
 
 
עומר רשף


דן רשף

 

 

דן רשף


אמיר רשף יחד עם אביו צלי (משאר ישוב)

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital