זו סנטר קלאב קריית שמונה - מועדון של חיות
view counter
זו סנטר קלאב קריית שמונה - מועדון של חיות
view counter
זו סנטר קלאב קריית שמונה - מועדון של חיות
view counter

ספורטאית החודש של גליל עולה 08.2010 - כרמלה הרמן

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
03.09.10

מרפאת השיניים בקיבוץ דן - ד"ר ניר מגל מבשלת אסיף - בירות טבעיות בעבודת יד המלאך גבריאל - מעסה רפואי בכיר אנרג'י חצור הגלילית
מרכז האופניים מוסרי / המנעולן מוסרי - הסניף הצפוני של מצמן את מרוץ - רשת האופניים הגדולה בישראל לונה גל, חוף דוגית - פארק המים הגדול בצפון! גל פלסט בע"מ - כלי בית ומטבח שיטת אלכסנדר - מלי שחם


כרמלה הרמן (בת 36 מקרית שמונה) זכתה במקום השלישי במקצה הפתוח לבנות במשקל של עד 60 ק"ג באליפות ישראל שנערכה בשלומי בחודש אוגוסט. מאמנה מישל כהן: "כרמלה היא ההוכחה שלנחישות ולמוטיבציה, אין גיל ואין מגבלות".

המשפט הכל כך מפורסם "לא חשוב הגיל – העיקר התרגיל", אני מניח שנתקלתם בו לא אחת, והוא נאמר ונכתב בהקשרים של אנשים שעושים דברים לא שגרתיים ביחס לגילם. הסיפור של כרמלה הרמן, בת 36 ואם לילד, תושבת קרית שמונה, הוא אחד מהסיפורים הספורטיביים המרתקים ביותר שתיתקלו בהם, באחריות. סיפור על נחישות ואמונה, על אהבה ממבט ראשון עם ענף ג'יו ג'יטסו.

 


כרמלה הרמן

אז לפני שנגיע לסיפור האהבה של כרמלה עם ג'יו ג'יטסו, אני מניח שלא מעטים מכם שואלים את עצמם מה זה לעזאזל ג'יו ג'יטסו?

ובכן, ענף הג'יו ג'יטסו הוא אחד מענפי אומנות הלחימה שפותחו בברזיל, כבר לפני 95 שנים. לוחמי ג'יו ג'יטסו ברזילאי מתמקדים בלחימה על הקרקע ומטרתם להגיע לעמדת שליטה ביריב ומשם להכניעו בעזרת בריחים או חניקות. בג'יו ג'יטסו ברזילאי, מנצל המתחרה את הטכניקה הנכונה ואת השימוש בתנופה ובמנוף (leverage), ופחות בכוחו.כיום, ג'יו ג'יטסו ברזילאי מהווה חלק בלתי נפרד מתחרויות הלחימה המשולבת (MMA) ויש אלפי מתחרים בענף זה בכל רחבי העולם.

 


כרמלה הרמן (בחליפה השחורה) עם גביע המקום השלישי יחד עם מאמנה מישל כהן
באליפות הארץ בשלומי (08.2010)

אחרי שקיבלתם מושג וידע על ג'יו ג'יטסו, הגיע הזמן לחזור לסיפור האהבה של כרמלה הרמן עם הענף. אז מה בעצם מביא אישה בת 36, אם לילד, לעסוק בענף ספורט באופן כל כך אינטנסיבי? אתם יודעים מה? בואו נחסוך במילים וניתן לכרמלה לומר את דברה: "הגעתי לפני פחות משנה לאקדמיה לאומנויות לחימה של מישל כהן, הממוקמת בקרית שמונה, לחוג של קיקבוקס בנות בחיפוש אחרי שעה של פעילות שמוקדשת רק לי אחרי יום עבודה ומטלות הבית. דרך חוג הקיקבוקס הגעתי להכרה שיש בי כוחות שלא הכרתי – פיזיות, מנטליות ונפשיות. במשך הזמן גיליתי את הג'יו ג'יטסו הברזילאי והתאהבתי מיד בענף אומנויות הלחימה הזה. יש בו יופי, חכמה וטכניקה והוא מפתח חשיבה, ביטחון וכמובן כושר גופני. כיום אני כבר עוסקת בג'יו ג'יטסו כשמונה חודשים ובעת האחרונה השתתפתי באליפות ישראל, ביחד עם חבריי לאימונים. מיום ליום האהבה לענף גוברת ומתעצמת ואני שמחה מאוד על כך".

 

 
 

 כרמלה מספרת על אליפות ישראל: "בגלל שכאן אני מתאמנת עם קבוצה של בנים, לא ידעתי למה לצפות בתחרות ומהוא כוחן של בנות אחרות, לכן הציפייה היחידה שלי הייתה לייצג את האקדמיה, את המאמן שלי ואת עצמי בכבוד וליהנות מהחוויה. עכשיו, אחרי שחזרתי עם המקום השלישי בקטגוריית הבנות במקצה הפתוח, השאיפות שלי השתנו ואני מקווה שמהתחרות הבאה אני אחזור עם המקום הראשון. בתחרות זו ראיתי את חברי נלחמים כאריות וזכינו במקומות הראשונים בכל הגילאים ואני יודעת שמעבר להשקעה, לנחישות ולכוחות שלנו, אנחנו מתוודעים להרבה דברים שאנחנו מגלים על עצמנו".


כרמלה לא שוכחת לפרגן למאמנה, מישל כהן: "המון קרדיט מגיע למישל המאמןעל הדרך שבה הוא מעביר אלינו את הידע שלו ואת אהבתו לאומנויות הלחימה. אני זוקפת חלק גדול מההצלחה ומהאהבה שלי למקצוע למישל, שהתגלה לא רק כמאמן מצוין אלא כאדם נהדר עם לב רחב".
 
מאמנה של כרמלה הרמן, מישל כהן: "כרמלה מתאמנת אצלי פחות משנה ולא הייתי צריך יותר מדי זמן כדי להתוודע לפוטנציאל הענק שטמון בה. שיתוף הפעולה עם כרמלה מתבטא גם בעזרה באימון ילדים, היא בדרך להיות מדריכה מוסמכת. כרמלה היא ההוכחה שלנחישות ולמוטיבציה אין גיל ואין מגבלות. באליפות ישראל התרשמו ממנה כל המאמנים והמשתתפים, אין ספק שהסיפור שלה וההשקעה הגדולה שלה במקצוע יכולים להוות השראה לכל מי שעוסק בספורט. אני מזמין את כל מי שמעוניין להגיע לאקדמיה שלנו בקרית שמונה, לראות את הדברים מקרוב ולהצטרף אלינו".

 

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital