השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
עדיין לא הגעתם לחנות החיות שלנו? אצלנו תגלו עולם ומלואו עבור בעלי החיים שלכם. אנימל ק"ש - ציוד ומזון לחיות מחמד
view counter
זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter

מחזיר עטרה ליושנה

מאת: 
מערכת גליל עולה
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
17.04.15

אחרי שמ.ס. "דניאל" צפת רשמה היסטוריה כשהבטיחה את עלייתה לליגה הארצית בפעם הראשונה בתולדותיה, ברוך מזרחי החזיר עטרה ליושנה. חבר הנהלת הקבוצה והאיש שהביא להקמת קבוצת הבוגרים בכדורסל בצפת, מדבר בראיון אישי ומסכם שלוש שנים ולמעשה מביא את הסיפור מאחורי הקבוצה.

מ.ס "דניאל" צפת עשתה זאת ובגדול! שנה שנייה ברציפות שהיא עולה ליגה והשבוע היא הבטיחה את עלייתה ההיסטורית לליגה הארצית, ואי אפשר שלא לחזור לאותו רגע בו החליט תושב צפת, ברוך מזרחי (37), נשוי לרחל ואבא לבן, אליאור, והתאומות שיר וספיר, עובד בסופר (שפע טוב) בתור סדרן, בין סידורי המדפים, שזה הזמן לכדורסל בצפת, והביא את ענף הכדורסל למהפך בעיר ואפשר להגיד עכשיו גם באזור. השבוע אחרי שתיקה של חודש וחצי בערך ישבתי עם מזרחי לראיון.

 

ברוך מזרחי במדי מ.ס. "דניאל" צפת, מחזיר עטרה ליושנה.
ברוך מזרחי במדי מ.ס. "דניאל" צפת, מחזיר עטרה ליושנה.

ברוך איך אתה מרגיש בימים אלו?
מרגיש נפלא, נהדר, הרגשה עילאית שאי אפשר לתאר אותה! המועדון קיים שלוש שנים בלבד, איזה השגים הבאנו ותראה לאן הגענו, הטבלה לא משקרת.

חיפשת תהילה או פרסום ?
אני אדם פשוט, לא חיפשתי תהילה ולא חיפשתי פרסום. רציתי שבצפת יהיה כדורסל, זמן פנאי במקום כל היום להיות ליד המחשב או הטלוויזיה, לחוות אווירה ספורטיבית כפי שאני גדלתי ועל ההיסטוריה של העיר צפת בענף הכדורסל וכמובן כמו בכל עיר נורמלית. זו לא בקשה מוגזמת.

צפית הצלחה שכזאת?
לא, אבל כנראה זה מה שקורא שאין צפיות.

יו"ר הקבוצה חיים זינגר דיבר בראיון על חלום שהגשים לך.
חלום? יותר כמו חזון נכון להגיד, ואכן התגשם שהאולם מלא בתושבי צפת והאיזור, זה ממלא את הלב. החזון היה לראות את האולם מלא וכמובן זה בזכות ראש העיר אילן שוחט שנתן לי אור ירוק להחזרת הענף לעיר. שי קדוש, קפטן הקבוצה, מופקד על הדור הצעיר מה צריך יותר מזה?

אפשר לחזור איתך קצת לעבר? סיפור הקמת הקבוצה פשוט מעורר השראה, תוכל לספר לנו איך הכל התחיל?
התהליך החל לאחר סיומה של הליגה למקומות עבודה שקיימה עיריית צפת בעונתה השנייה, ראש העיר אילן שוחט הקפיא באותה שנה את כל הספורט בעיר. אני שיחקתי בקבוצת בזק לצידם של שלומי כהן, אוהד מזוז, יצחק מזוז ומואיז סויסה. אני החלפתי את דוד של אשתי משה מזרחי, ולמעשה אחרי יותר מעשור פגשתי את פופי אבל בדיוק לשלוש דקות. לאחר שהסתיימה כל הליגה, חיים זינגר שהוא היו"ר הקבוצה כיום הזמין אותי לשחק בימי שישי וכמובן הסכמתי גם (חיים זינגר חלק מהחברה של שישי).
כשהגעתי ראיתי את כל חבריי לספסל הלימודים. באותו שישי קיבלתי תיאבון וראיתי גם את המשחק בו עלתה הפועל צפת לליגה לאומית א' לראשונה בתולדותיה וזה הביא אצלי את הניצוץ, המחשבה, להחזיר את הכדורסל בחזרה. כששיתפתי את חברי מאיר ינקו הוא חשב שנפלתי על הראש, אך הסכים בכל זאת לשמוע. יום ראשון הגעתי לעירייה לויקי אווקי מנהל מחלקת הספורט שאמר לי בוא נלך על זה אבל יהיה קשה, אמרתי לו נסתדר.
עליתי לראש העיר אילן שוחט והסברתי לו את התכנית. הוא החל להגיד לי: "מאיפה השחקנים?" אני אמרתי לו שזה באחריותי ואחריי שבוע של שיחות עם ויקי אווקי והחברים שלי, החלטתי ללכת על זה. הגעתי לראש העיר אילן שוחט עם דף פוליו ועם רשימה של 14 שחקנים, הוא אמר לי: "זה החברה של יום שישי, אתה רציני?" אני רוצה לציין שגם אילן ראש העיר היה חלק מהקבוצה טרם נבחר. לאחר מכן ויקי אווקי מינה את נבות בתיווכו של נתן ממן והתחלנו לרוץ. הייתה לנו עונה טובה וללא התפרקותה של ירכא ייתכן שכבר היום היינו בליגה בכירה (הארצית).

 

סגל קבוצת מ.ס "דניאל" צפת ליגה ב' בתחילת הדרך (צילום: חדש בגליל).
סגל קבוצת מ.ס "דניאל" צפת ליגה ב' בתחילת הדרך (צילום: חדש בגליל).

איפה חיים זינגר יו"ר הקבוצה באותו זמן?
חיים לא היה בתמונה באותו זמן צירפתי אותו למועדון חודש אחרי. פרסמתי כתבה שהוא מצטרף לקבוצה ולא השארתי לו הרבה ברירות. הוא כעס אבל לשמחתי הוא הסכים. אני רוצה שתבין שאף אחד לא לקח אותי ברצינות צחקו עליי ואמרו לי שאני חי בסרט. ינקו חברי אפילו אמר לי אחרי ששמע את הביקורת להפסיק כי אני עושה צחוק מעצמי. ואז אמרתי לו היום יצחקו מחר אני אצחק והוספתי ואמרתי לכולם אז תיהנו מהסרט. לפחות עכשיו אני יכול להגיד סרט עם סיום טוב.

אז היית לבד עם אווקי, לא היה לצידך אף אחד?
לפני ארבע שנים עיריית צפת לא הצליחה לרשום את הקבוצה היינו מוכנים ואחרי בדיקות רפואיות ואפילו המאמן זוהר מעיין, בתיווכו של שלום (פופי) חדד, שלצערי בעונה זאת היה סגור בכרמיאל. היה לצידי אז שאולי מונד איש עסקים צפתי שאיבד את אמון העירייה בנושא ואמר לי בהצלחה, אני לא הייתי מוכן לוותר ואמרתי לו תודה. היה בינינו שיתוף פעולה טוב ולצערי הסתיים מוקדם מהצפוי. אז נשארתי עם ויקי אווקי מנהל מחלקת הספורט, וראש העיר אילן שוחט שאמר לי יהיה בסדר.

בוא נעבור לעונה הראשונה, מה אתה זוכר? איך הייתה?
כמו כל התחלה חדשה - קשה. במחזור הראשון הובסנו במרר 27 הפרש מה שהביא אותי להרבה מחשבות שהסתיימו כבר אחרי המחזור השני שבו ניצחנו את ירכא בבית. במחזור השלישי הצטרף לירן שכטמן, ברביעי אלון ענבר. אתה צריך להבין שבאנו ממשחק חובבני של חברה שמשחקים ביחד בימי שישי בלבד. נבות רוכברג המאמן שאני מודה לא על הכל. קיבל שחקנים שהוא לא מכיר וכל אחד אם היכולת שלו הבאנו למהפכה והשאר היסטוריה. העונה הייתה טובה, היינו בצמרת וכמעט הפתענו את כל הליגה, ואם ירכא לא הייתה מתפרקת אני מאמין שכבר היום היינו בארצית.

 

בליגה ב' צפון בעונת 2013/14. קבוצת מ.ס. "דניאל" צפת.
בליגה ב' צפון בעונת 2013/14. קבוצת מ.ס. "דניאל" צפת.

עונה שנייה השגרירים שלכם חוזרים. מה הייתה ההרגשה שלך?
הרגשתי שהשמים הם הגבול, שחיים אמר לי שפופי סיכם הייתי על הגובה, עם שי הייתי תמיד בקשר גם בשנה הראשונה והוא כמובן חיכה לרגע הנכון והבנתי אותו, ותומר בכלל הבנתי ישר את המשמעות מחזירים עטרה ליושנה. וכבר לפני פתיחת העונה כבר כולם הבינו את המסר צפת בליגה א' עוד טרם התחלנו את העונה.

היה חסר שחקן בפאזל?
ערן סער, שהייתי בטוח שברגע שפופי, שי ותומר חוזרים, הוא גם יחזור, אבל לצערי הוא במרכז ולא יכל. אני איתו בקשר, אבל יודע שאם יכל היה מצטרף.

עם איזה מועדון אתה מזוהה או שזה שקוף?
טוב, זה שקוף אני מזוהה עם אלופת אירופה מכבי תל אבי ולא רק בגלל הצבע שאני רוצה לציין שמי שבחר אותו היו כל השחקנים של העונה הראשונה. דבר שני אני אפתיע אותך - אני לא אוהב את הפועל תל אביב אבל מזוהה עם הדרך שלהם מהליגות הנמוכות עד לליגת העל.

אתה רואה את צפת ממשיכה במומנטום בדרך עד לליגת העל?
אני לא נביא, הבטחתי לראש העיר שתוך שמונה שנים נגיע לליגה בכירה (ארצית) ובזכות שלום (פופי) חדד והחברים הצלחנו לעשות את הבלתי יאומן. אני מאמין שנגיע אבל זה תלוי הרבה בקברניטי העיר ובתקציב.

אתה וחיים בקשר טוב? אין וויכוחים והכל מתנהל בצורה טובה?
יש וויכוחים, אבל הוויכוחים בעיקר ואתה תצחק זה על הצבע. חיים מזוהה עם המועדון האדום ואני הצהוב, תבין לבד. אבל חוץ מזה הכל בסדר ואנחנו באותו ראש.

 איך הקירבה בינך לבין שלום (פופי) חדד המאמן?
בסדר גמור, עבורי פופי הוא לא רק מאמן, ולא רק שחקן, עבורי באופן אישי הוא פשוט אגדה מהלכת, גדלתי עליו. וגם כמובן סגירת מעגל שכן פופי אימן אותי בצעירותי. גם היום חברים, ומשפחה אומרים לי אתה מאמין שאתה לצידו ואני אומר לא. למרות שכבר שנתיים אנחנו ביחד וזכיתי לראות אותו בפעולה כמו בימיו הגדולים בהפועל צפת המיתולוגית.

 

ביחסים טובים. המאמן שלום (פופי) חדד, חבר ההנהלה ברוך מזרחי ויו"ר הקבוצה חיים זינגר.
ביחסים טובים. המאמן שלום (פופי) חדד, חבר ההנהלה ברוך מזרחי ויו"ר הקבוצה חיים זינגר.

המשפחה מפרגנת לך?
אמא שלי, האחים שלי, והילדים שלי. אישתי לא כי ויתרתי המון להקמת הקבוצה הזאת שזה גם בא על חשבון הבית. אבא שלי נפטר לפני שמונה שנים וחצי מסרטן והכדורסל היה מקום החמצן שלי. אבל אני מאמין שהוא רואה אותי ועוזר לי לעלות למעלה.

רוצה להוסיף משהו?
כן בוודאי, אני רוצה לקרוא לחברות הגדולות (ספונסרים) לעזור לנו להמשיך בהצלחה. אנחנו צריכים תקציבים גדולים לעונה הבאה ונשמח אם בעלי עסקים מהעיר ומהאיזור ייקחו חלק בהצלחה.

למי היית רוצה להודות?
או-הו! להרבה:
בראש ובראשונה לחברי להנהלה חיים זינגר שללא עזרתו אני לא יודע אם הייתי מצליח להסתדר. לאוהדים שללא עידודם לא היינו מגיעים לשום מקום וכמובן מצליחים. מאיר ינקו כתב הספורט (חדש בגליל) שללא עזרתו בתקשורת לא הייתי מצליח. למנחם זוסמן הפיזיוטרפיסט שלנו שעושה עבודה טובה ובהתנדבות.
לבני מזוז אב הבית שדואג לחדרי הלבשה מסודרים והכל דופק כמו שעון. לויקי אווקי, מנהל מחלקת הספורט שעבר ימים קשים בגללי. לעיריית צפת ולעומדים בראשה גילי אדלר, רוני בן אבו מנכ"ל העירייה, וכמובן ראש העיר אילן שוחט שנתן לי את ההזדמנות להחזיר את צפת למפת הכדורסל.
והדבר הכי חשוב ושלא יבינו אותי לא נכון והם החשובים השחקנים שהחלו איתי את המסע מהתחלה אם לא הם לא הייתה קבוצה לצפת. כמובן לנבות רוכברג שהסכים להגיע ולאמן. דביר יגר, גלעד טויטו, יהודה מימון, אריאל לוטטי, ברק קרים, ינון מימון, ליאור חמו, טל חדד, דודו רז ביטון, ארז אלקבץ, אלעד חדד, אליעד אבני, חיים פדידה.
וכמובן השחקנים של העונה הנוכחית שללא הם לא היינו מגיעים למטרה. הקבוצה כיום: אהרון פדידה, אופיר בלחנס, אלון ענבר, אסף קרן, יואב סאלמה, ליאור סרף, לירן שכטמן, ניס פלח, שי קדוש, תומר ביתן, מעוז כחלון וכמובן לגדול מכולם שלום (פופי) חדד.

 

סגל קבוצת מ.ס. "דניאל" צפת בכדורסל בעונת 2014/15.
סגל קבוצת מ.ס. "דניאל" צפת בכדורסל בעונת 2014/15.

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital