זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter
השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
מגוון מבצעים והנחות במיוחד לגולשי וספורטאי גליל עולה. סופר פארם ביג קרית שמונה
view counter

לוחמים בגבורה

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
11.09.13

שלושה ספורטאים ושתי ספורטאיות, לוחמים ולוחמות מענפי אומנויות הלחימה השונות, כובשים את פינת "ספורטאיי השנה" – לאחת מהם זוהי זכייה שנייה. קבלו את האנשים שעבורם להילחם בזירה, זו לא קלישאה – זו דרך חיים.

אומנויות הלחימה השונות, שהגיעו במשך השנים מהמזרח הרחוק ומברזיל, תפסו בשנים האחרונות תאוצה בנוף הספורטיבי בגליל העליון, שמתהדר בכמות נכבדת של מסגרות ללימוד ולאימון באומנויות הלחימה השונות. עם התחזקות התודעה של אומנויות הלחימה השונות, גם ההצלחות האישיות הגיעו ובתרועה רמה. בכתבה זו אנו שמחים להציג בפניכם שלושה ספורטאים ושתי ספורטאיות מהגליל העליון, שבלטו העונה בשלושה מועדונים.

גון אבישי
את הנציג של "המרכז לאומנויות לחימה של פול בנג'מין", גון אבישי, בן 17, המתגורר בבית הלל, אירחנו בפינת "ספורטאי השבוע", לפני כחצי שנה, זאת לאחר ההצלחות המדהימות שלו בתחרויות שונות, לאחר שנתיים בהן נבצר ממנו להשתתף בתחרויות. השנה העברית האחרונה האירה פניהלגון אבישי, אשר זכה במקום ראשון באליפות ישראל בקיקבוקסינג פול קונטקט - לו קיק, וגם במקום ראשון באליפות ישראל בקיי 1 שזה אגרוף תאילנדי מודרני. גון הוא חבר נבחרת ישראל ובמוצ"ש הקרובייצא עם הנבחרת לאליפות אירופה שמתקיימת בפולין. פול בנג'מין על הספורטאי הנחוש והמוכשר: "גון הוא בחור שקט וצנוע ותמיד מוביל מדוגמה אישית. לגון יש מוטיבציה מאוד גבוהה וזה גם עוזר לחברים שלו בקבוצה.אני בטוח שבלי קשר לתוצאה הסופית שם ,גון יתן את הכל וייצג את המדינה בכבוד. אני וכל התלמידים במועדון מאחלים לו בהצלחה גדולה באליפות אירופה ובהמשך הדרך".
 

 

לוחם ללא פשרות. גון אבישי באליפות ישראל בקיקבוקסינג.
לוחם ללא פשרות. גון אבישי באליפות ישראל בקיקבוקסינג.

 

 
רותם רשף
הנציגה של "המרכז לאומנויות לחימה של פול בנג'מין" היא רותם רשף, בת 17 משאר ישוב. רשף כבשה לפני שלוש שנים את פינת "ספורטאית השנה" כשהייתה ב"אקדמיה למיוזיק פורם", והנה היא עושה זאת שוב, לאחר שנה עברית יוצאת מהכלל שבה השתתפה השנה בשלוש קרבות זירה בקיקבוקסינג. היא ניצחה בכל השלושה שזה הישג גדול מכיוון שאלו היו הקרבות הראשונים שלה בזירה. פול בנג'מין, מספר על רשף: "רותם באה מרקע של מיוזיק פורם וקראטה, שהן אומנויות לחימה יותר רכות. בשנתיים האחרונות עברה רותם לאומנות הקיקבוקסינג מגע מלא, שזה דורש המון אומץ והתמדה. רותם עשתה התקדמות מדהימה בשנה האחרונה והפכה ללוחמת אמיצה ומצוינת מבחינה טכנית. בנוסף לכך, רותם תמיד בא לאימונים עם חיוך גדול ומקסים ומתיחסת בכבוד רב לחברים בקבוצה. אני מאחל לרותם המון הצלחה בהמשך הדרך".
 
 
 

תנו כבוד לאלופה. רותם רשף בפעולה.
תנו כבוד לאלופה. רותם רשף בפעולה.

שחר סלע
שחר סלע, בן ה-20, המתגורר בקיבוץ שניר, הוא הנציג של "האקדמיה לקפואירה" של רן פרלמן, בקיבוץ כפר סאלד. סלע, חייל קרבי בשירות סדיר, מתאמן מזה 8 שנים בקפואירה במרץ רב, למרות שאינו יכול להקדיש זמן רב לעיסוק בקפואירה. מאמנו, רן פרלמן, מביע את הערכתו לספורטאי השנה שלו: "שחר אמנם לא מגיע לאימונים באופן סדיר בזמן האחרון בגלל שרותו הצבאי ושנת השירות שקדמה לו, אך בכל הזדמנות שיש, בין אם לאימון, לסדנת מדריך אורח, לארוע כזה או אחר או סתם לכמה דקות להגיד שלום,שחר תמיד מגיע עם חיוך והמון רצינות, רוצה להתאמן ולנצל את הזמן הקצר שיש לו מהצבא כדי לשחק קפואירה עם החברים וללמוד תרגילים חדשים וגישות חדשות לאומנות הקפואירה. שחר מגלה רצינות והשקעה רבה, הרבה מעבר למצופה, במיוחד לאור הזמן המועט שבו הוא נמצא בחופש מהצבא ובוחר להגיע ולהיות עם משפחת הקפואירה על חשבון הזמן עם משפחתו וחבריו, להתאמן וללמוד קפואירה עוד ועוד. מבחינתי הוא ספורטאי השנה של האקדמיה לקפואירה . לאחר ששחר ישתחרר מהצבא בריא ושלם, אני צופה לו המשך קריירה משגשגת כקפואריסט ולאחר שיצא לקורס הדרכה, גם כמדריך קפואירהמצויין.אני מחכה בקוצר רוח לעבוד עם שחר כקולגה ולא רק כמאמן".
 

 

לא מוותר על הקפואירה. שחר סלע בפעולה.
לא מוותר על הקפואירה. שחר סלע בפעולה.


 
 
דרור יאיר
דרור יאיר, בת ה-16 מקיבוץ דפנה, היא הנציגה של "האקדמיה למיוזיק פורם", בקיבוץ דפנה. מזה 4 שנים היא מתאמנת בקיקבוקסינגוקראטה, והיא מתאמנת פעמיים בשבוע עם הנבחרת הבוגרת של תלמידי י י"א וי"ב, עוזרת בהדרכה של קבוצות גילאי הגן בדפנה ובהגושרים. כיכבה על הבמה בבית העם בכפר בלום במופע סוף שנה של האקדמיה וכבשה את הקהל בכשרון רב. בסמינר הקראטה האחרון הצליחה לזכות בחגורה סגולה עם פס חום. מורן קויפמן, המאמנת של דרור, מחמיאה לה: "דרור תלמידה מצטיינת, חרוצה ומוכשרת. מתמידה באימונים תמיד עם חיוך על הפנים. מאירה את האקדמיה באור יקרות בנכוחותה. תמיד עוזרת לזולת ומכבדת אדם. מאחלת לה המון הצלחה בדרך חיים המאוזנת באקדמיה ולחתור לקראת החגורה השחורה המיוחלת. אין ספק שאני מאמינה שדרור תעמוד בגבורה באתגר שלפניה.
 

 

"לא רק ספורטאית מצטיינת, אישיות מופלאה". מורן קויפמן מפליגה בשבחים לדרור יאיר.
"לא רק ספורטאית מצטיינת, אישיות מופלאה". מורן קויפמן מפליגה בשבחים לדרור יאיר.

אופיר טל
אופיר טל בן ה-15 מקיבוץ שדה נחמיה, אף הוא נציג של "האקדמיה למיוזיק פורם", סגר שנת פעילות עשירית באקדמיה, שעוסק אף הוא בקראטהוקיקבוקסינג, אופיר עוזר בהדרכת קבוצות הגן וקבוצות גילאי א' עד ו'שאני מאמנת בדפנה ובשדה נחמיה. בסמינר האחרון עם המאסטר האני סאקס, הצליח לזכות בחגורה חומה עם פס חום. מורן קויפמן, צופה עתיד מזהיר לאופיר: "אופיר תלמיד צנוע, בכיר ומצטיין שמתקדם עם השנים ורוכש ביטחון עצמי גבוה ואומץ רב. אני מאמינה באמונה שלמה שבקיץ הבא הוא יצליח לזכות בחגורה שחורה – שזה החלום הנכסף של כל אומן לחימה". מאחלת לאופיר להמשיך בדרך של ההתמדה והשקעה שמעניקים איזון, ריכוז ומשמעת שתורמים לו בכל תחומי החיים. אופיר נער עם ערכים גבוהים והוא נכס צאן ברזל באקדמיה.
 

 

שועל קרבות וקאטות וותיק. אופיר טל (מימין) לצד חברו לנבחרת ניצן טירולר, סוגר שנת פעילות עשירית באקדמיה למיוזיק פורם.
שועל קרבות וקאטות וותיק. אופיר טל (מימין) לצד חברו לנבחרת ניצן טירולר,
סוגר שנת פעילות עשירית באקדמיה למיוזיק פורם.

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital