עדיין לא הגעתם לחנות החיות שלנו? אצלנו תגלו עולם ומלואו עבור בעלי החיים שלכם. אנימל ק"ש - ציוד ומזון לחיות מחמד
view counter
כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter

יא חביבי, תל אביב

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
07.07.16
אחרי שלוש עונות מוצלחות בקבוצת שנתון 2002 של עירוני קרית שמונה, עובר הכדורגלן ישי בוזורגי למחלקת הנוער של מכבי ת"א. אנו שמחים להעניק לו את תואר "ספורטאי החודש".

העונה הספורטיבית הבאה צפויה להיות היסטורית משהו במונחים מקומיים: תהיה זו עונה שבה לעיר קרית שמונה תהיה נציגות במחלקות הדגל של מועדון הספורט של מכבי ת"א – הנחשב למועדון הגדול בספורט הישראלי. מלבד יוגב אוחיון המפורסם – קפטן קבוצת הכדורסל הפופולארית במדינה, תהיה נציגות גם במחלקת הכדורגל של בן העיר ישי בוזורגי, שסיים זה מכבר את לימודיו בחט"ב דנציגר, חלוצה המצטיין של קבוצת שנתון 2002 (ילדים א')של עירוני קרית שמונה – שסיימה זה מכבר עונה ראשונה בליגה בכירה. ישי בוזורגי ישחק בקבוצת נערים ג' צפון של מכבי ת"א – ששיחקה בעונה שעברה בליגת השרון של שנתון ילדים א' בה שיחקה קרית שמונה. ישי בוזורגי, שכבש צמד שערים במשחק ההפסד של קרית שמונה 4:3 למכבי ת"א, נכנס לפנקס של מגלי הכישרונות של מכבי ת"א – שנחשבת למחלקת הנוער המובילה במדינה. אנשיה עקבו במהלך העונה אחר בוזורגי – שכבש 23 שערי ליגה ועוד 5 שערים בגביע המדינה, עד שהתנאים הבשילו למעברו למחלקת הנוער הצהובה.

בוזורגי לא מסתיר את התרגשותו מהמעבר הקרב ובא: "ההרגשה מצוינת. זה צעד משמעותי בשבילי לעבור למועדון הכי גדול בישראל. עבדתי קשה כדי להגיע לזה. קסם לי מאוד לעבור למכבי ת"א, שבה יש אקדמיה ברמת אירופאית לכל דבר, עם צוות מקצועי רחב וברמה גבוהה. שלא יובן מהדברים שאני מזלזל חלילה בקרית שמונה, זה המקום שבו גדלתי, מועדון שנתן לי המון, מועדון שתמיד ארצה בהצלחתו. היה לי טוב בקרית שמונה והחלטתי על המעבר ממקום של אתגר אישי ורצון להתפתחות באפיק חדש".

 

בהחלט מרגש. ישי בוזורגי במעמד המעבר למכבי ת"א, יחד עם דודי אהרונוב - ממנהלי מחלקת הנוער של מכבי ת"א.
בהחלט מרגש. ישי בוזורגי במעמד המעבר למכבי ת"א, יחד עם דודי אהרונוב - ממנהלי מחלקת הנוער של מכבי ת"א.
 

ישי בוזורגי סגר זה מכבר עונה שלישית בקבוצת שנתון 2002 של עירוני קרית שמונה. לכדורגל הוא הגיע מהטניס, וזאת מאחר ואמו, טובה, לא התלהבה בלשון המעטה מעיסוק בכדורגל. בוזורגי מסביר על התהליך שעבר: "לאמא היה חשש גדול מהקשיים שיש בתהליכים שכדורגלנים עוברים, היה לה חשש שהכדורגל יפגע לי בלימודים. עד גיל 11 שיחקתי טניס בקרית שמונה ועד היום אני אוהב לשחק טניס, אבל לכדורגל אני מתחבר יותר. בגיל 11 התחייבתי בפני אמי שהכדורגל לא יפגע לי בלימודים, ואני עומד בסיכום. זכיתי לאורך השנים לתעודות הצטיינות מבית הספר. אני מבין את החשיבות של השקעה בלימודים ויודע שהרבה אנשים שילבו לימודים ברמה טובה ואפילו לימודי תואר עם כדורגל".

 

גם הטניס גורם לו לחייך. ישי בוזורגי זוכה לגביע הצטיינות מהמרכז בקרית שמונה.
גם הטניס גורם לו לחייך. ישי בוזורגי זוכה לגביע הצטיינות מהמרכז בקרית שמונה.
 

למרות שהתחיל לשחק כדורגל בגיל 11, שזהו גיל קצת מאוחר, ישי בוזורגי כבר מתחילת הדרך הוכיח חוש מפותח להבקעת שערים כמו אחיו הבוגרים – אלון ואריאל, שהיו חלוצים מצליחים במחלקת הנוער של קרית שמונה ובעונה שעברה שיחקו בליגות הבוגרים הנמוכות – אלון בכרמיאל ואריאל בבית"ר נהריה. בוזורגי הצעיר מסכם בסיפוק רב את התקופה בקרית שמונה: "היו לי שלוש עונות טובות, בהן השתפרתי והתקדמתי. אני מודה למאמנים שלי ולמנהל המקצועי דורון שנפר על כל העזרה והתמיכה, הם עזרו לי להתפתח. מודה מאוד לחברים שלי מהקבוצה, לפרגון שלהם על המגרש ומחוצה לו יש חלק גדול בהתפתחות ובהצלחה שלי עד כה. אשמור עם הקבוצה על קשר ואחזיק לה אצבעות".

כאמור, קבוצת ילדים א' של עירוני קרית שמונה שיחקה העונה לראשונה מאז הוקמה בליגה בכירה. הקבוצה סיימה את העונה בתחתית טבלת השרון, אחרי שעונה קודם לכן זכתה באליפות המפרץ של שנתון ילדים ב'. ישי בוזורגי מסכם את העונה בסיפוק: "למרות שבליגות המפרץ היה לנו הרבה יותר פשוט, העונה הזו הייתה עונה חוויתית וההתנסות הזו תתרום לכולנו לעתיד. בסופו של דבר המחלקה שואפת להיות בקו אחד עם המועדונים הבכירים, ובליגה שבה שיחקנו שיחקו הרבה קבוצות מהמועדונים הבכירים. היה אתגר גדול, אני חושב שעם הזמן התקדמנו והשתפרנו ובסך הכל השתלבנו בצורה מכובדת בליגה. המאמן שלנו, יצחק קנר, עשה איתנו שתי עונות מאוד מאתגרות. איציק מאמן וותיק עם המון ניסיון, תרם לנו המון להתפתחות שלנו וגם לרמת המשמעת. אני מרגיש שהשתפרתי המון בזכותו. הוא אדם טוב ואני מודה לו מאוד".

 

למד משהו מהאחים. ישי בוזורגי במדי קרית שמונה יחד עם אחיו אלון ובנו של אחיו הבכור - בועז.
למד משהו מהאחים. ישי בוזורגי במדי קרית שמונה יחד עם אחיו אלון ובנו של אחיו הבכור - בועז.
 

התא המשפחתי של ישי בוזורגי חי ונושם כדורגל: ראש השבט, האבא יצחק – שיאמן בעונה הקרובה את הפועל איכסל מליגה א', ואימן בעבר במחלקת הנוער ובקבוצת הבוגרים של קרית שמונה, שיחק בעבר בהפועל קרית שמונה ממנה יצא בשנות ה-80 לתקופה של שלוש עונות בהפועל חיפה מליגת העל. אחיו הבוגרים של ישי – אריאל (29) ואלון (26) הם חלוצים בליגות הבוגרים הנמוכות. אלון שיחק בעונה האחרונה במ.ס כרמיאל מליגה א' בה אימן אביו משך חצי עונה, אריאל שיחק בחצי העונה האחרונה בבית"ר נהריה.

ישי בוזורגי מספר על החיים בבית שחי ונושם כדורגל: "יש להם חלק גדול בהתפתחות שלי. הם תמיד דואגים לי ועוזרים לי. אחרי כל משחק ניתחנו והתמקדנו בדברים הפחות טובים. אני עושה אימונים אישיים עם אלון שמאוד עוזר לי בהכוונה. זאת זכות גדולה מאוד להיות מוקף במשפחה של כדורגל. המשפחה שוקלת מזה תקופה מעבר דירה כדי להיות קרובים אלי יותר. מראש שובצתי בקבוצת הצפון של מכבי ת"א, כדי שגם אם המשפחה לא תעבור דרומה, היא תוכל לצפות בי במשחקי החוץ שחלקם ייערכו באזור חיפה והמפרץ".

 

משפחה של כדורגל. ישי בוזורגי והוריו, חוגגים עלייה עם סקציה מעלות/תרשיחא בה שיחק אחיו אריאל (צילום: שלמה בר-שביט)
משפחה של כדורגל. ישי בוזורגי והוריו, חוגגים עלייה עם סקציה מעלות/תרשיחא בה שיחק אחיו אריאל (צילום: שלמה בר-שביט)
 

לישי בוזורגי טעם מגוון. הוא אוהב כדורגל אירופאי, אוהד של ברצלונה ויש לו מודלים מעניינים לחיקוי: "השחקנים שאני הכי נהנה לצפות ומנסה ללמוד מהם הם זלאטן איברהימוביץ', לואיס סוארז ובעבר תיירי הנרי. השחקן הישראלי שמהווה עבורי את ההשראה הגדולה הוא ערן זהבי – שאמנם הוא לא וירטואוז על בסיס קבוע, אבל הוא שחקן שמביא למגרש הרבה מחויבות והרבה אהבה למשחק וזה מה שמביא אותו לרמה הגבוהה של הווינריות שלו".

ישי בוזורגי יעבור בתקופה הקרובה להתגורר וללמוד בפנימיה של בית הספר החקלאי מקווה ישראל בחולון, ובמקביל יחל להתאמן עם קבוצתו החדשה - בה יזכה למעטפת מקצועית רחבה ומרשימה שאין בשום מחלקת נוער בארץ. רק לקבלת מושג ראשוני, נספר לכם שקבוצות הילדים והנערים של מכבי ת"א עובדות עם שני מאמנים, צוות בנייה גופנית בראשותו עומד הפיזיולוג ד"ר יוסי חלבה ומערך של 3 מאמני שוערים. בוזורגי מוכן לאתגר: "אני יודע שיש ממני ציפיות ויודע שאצטרך לעבוד מאוד קשה כדי להצדיק את הקרדיט שניתן לי. זה לא פשוט לעזוב בית ואזור מדהים כמו שלנו, אבל מכבי ת"א עושה רושם מאוד טוב, מרגע שסיכמנו על המעבר הם בקשר יומיומי איתי ומראים נכונות גדולה לעזור לי להתאקלם. אני מאמין שאשתלב בצורה טובה מבחינה חברתית ומקצועית ואדע להתמודד עם געגועים למשפחה ולחברים – שאיתם אני מבלה המון בימים האחרונים". 

 

קדימה, לאתגר הבא. ישי בוזורגי כובש את הפודיום באליפות האתלטיקה המחוזית, אחרי זכייה במקום הראשון בהדיפת כדור ברזל.
קדימה, לאתגר הבא. ישי בוזורגי כובש את הפודיום באליפות האתלטיקה המחוזית, אחרי זכייה במקום הראשון בהדיפת כדור ברזל.

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital