השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
מגוון מבצעים והנחות במיוחד לגולשי וספורטאי גליל עולה. סופר פארם ביג קרית שמונה
view counter

התובנות יגובשו באמצעות אלגוריתם

מאת: 
אבנר לוטן
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
18.06.20

במוא"ז גליל עליון הכניסו לשימוש תוכנה חדשה שמאפשרת קבלת משוב מהתושבים על פעילותה. התוכנה שפותחה על ידי חברת "תובנות" מאפשרת גם ניתוח של המשוב על ידי אלגוריתם, והפקת תובנות שתואמות את רצון התושבים.

משבר הקורונה המחיש באופן חד את חשיבות ההקשבה לתושבים בזמני חירום כמו גם בשגרה. במועצה האזורית הגליל העליון פעלו במהלך ימי המשבר בכיוון הזה, ותוך כדי התקופה הזו החליטו לקחת את הקשר צעד נוסף קדימה ולשתף את התושבים בתהליכי החשיבה על האופן בו ניתן להשתפר.

לשם כך נשכרו שירותיה של חברת "תובנות", שפיתחה תוכנה המאפשרת לתושבים להביע את דעתם בנושאים הקשורים לפעילות המועצה. התוכנה מסוגלת באמצעות אלגוריתמים מבוססי בינה מלאכותית, להפוך את התשובות של התושבים - לתובנות מסכמות, גם מבלי שצריך לקרוא את כל ההודעות שהתושבים שלחו.

באמצעות המערכת הזו אנשי המועצה יכולים להגדיר שאלה כלשהי בנושאים הרלוונטיים לפעילות המועצה, ולשלוח אותה לתושבים דרך הפייסבוק, וואטסאפ, סמסים ועוד. כל מה שהתושב נדרש לעשות הוא להיכנס ללינק שמופיע על המסך ולענות על שאלה פתוחה.  

השימוש בתוכנה כבר הביא בפועל לגיבוש מדיניות. ניתוח התגובות של התושבים העלה כי ישנה חשיבות לפתיחת ערוץ קשר גם עבור שכבת גיל הבוגרים ולהתאים בעבורם פעילויות בשגרה ובחירום, כפי שכתב אחד התושבים במערכת.

דפנה אברהמס, האחראית על הקשר עם התושבים במועצה: "בתהליך ארוך ובשיתוף פעולה של כמה אגפים במועצה, התחלנו בהגדרת שאלת ההיוועצות אותה רצינו להציף לציבור. הבנו שאנו חיים באזור ייחודי מאד, רשות יחידה בארץ שהיא רק של קיבוצים. ובעוד ההבנה שהקיבוץ בפני עצמו הוא ההנהגה המשמעותית והרלוונטית עבור התושב, המועצה גם היא לוקחת על עצמה יותר שירותים ובכך הופכת להיות שותפה רלוונטית להנהגת הישוב בעבור התושבים". 

גיורא זלץ, ראש מועצה אזורית הגליל העליון: " שיתוף ציבור במובן המלא והאמיתי, בשקיפות, בהוגנות, באמינות, כך שיתמוך באופן ממשי בשיפור רצוף ומתמשך של תהליכי קבלת ההחלטות, הוא אתגר גדול. 

"אני מאמין שככל שיותר אנשים ישתתפו, כך ההחלטות תהיינה נכונות יותר, ולא פחות חשוב מכך תהיו שותפים אמיתיים לכל ההחלטות, ותרגישו מחויבים גם לאלו שאינכם בהכרח מסכימים להן, אך הייתם חלק מהתהליך ואתם יודעים שהן התקבלו בשקיפות, בהוגנות, במקצועיות."

רן רייז, מנכ"ל תובנות: "אנו שמחים לסייע למועצה אזורית הגליל עליון לנהל את תהליכי הלמידה שלה בצורה מהירה ומשתפת ומאמינים כי תהליכי הלמידה המהירים יסייעו לה להפיק את ההזדמנויות שנוצרו כתוצאה מהמשבר".


 

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital