זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter
השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter

השמש שקעה במרום

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
10.01.19

קבוצת הכדורגל של הפועל מרום הגליל התפרקה בחודש שעבר, בגלל קשיים במציאת מגרשים לאירוח משחקים ובגלל המיאוס מקנסות בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל. מעניקים לקבוצה את תואר "קבוצת החודש", אך עצובים על סיום דרכה.

עונת הכדורגל הזו נפתחה עם בשורה אזורית שמחה. קבוצת הבוגרים של הפועל מרום הגליל שבה לפעילות. הקבוצה שהוקמה בעונת 2013/14, ביוזמת מחלקת הספורט של מועצת מרום הגליל בראשות גיא ארביב, ששימש כמנהלה המסור בהתנדבות של הקבוצה, ובתמיכת ראש המועצה עמית סופר, הוקמה מתוך מטרה להוות חוד החנית של מועדון כדורגל שיפתח גם פעילות של מחלקת נוער. קבוצת הבוגרים, שהצטרפה למחוז הגליל העליון של ליגה ג', התבססה על שחקנים, שהגיעו לשחק ללא תמורה כספית.

מאמן הקבוצה, משה שלי, איש עסקים בתחום עבודות תשתיות לתקשורת, לא רק שעשה את עבודתו בהתנדבות – הוא גם מצא את עצמו לא אחת כמי שנותן מכיסו למען הקבוצה והשחקנים. הפועל מרום הגליל יצאה לדרך למרות שלא היה מגרש לאירוח משחקים בתחומי המועצה, אך קיוו שעם הזמן העבודות במגרש בכפר ריחנייה יגיעו לסיומם ולקבוצה יהיה מגרש ביתי וכך גם לקבוצת הנוער ולקבוצות נוספות, שיתפתחו במחלקות הנוער, אלא שהדברים לא התפתחו כפי שקיוו במרום הגליל וקבוצת הבוגרים וקבוצת הנוער מצאו את עצמן משך שלוש עונות נודדות בין מגרשים ברחבי הגליל.

בעונה שעברה החליטו במרום הגליל לרשום רק את קבוצת הנוער, מאחר ועייפו מהחיפושים מדי שבועיים אחר מגרש ביתי לאירוח משחקים ומהבירוקרטיה המורכבת בכל הנוגע לקבלת אישור מהמשטרה. העונה הזו חזרה קבוצת הבוגרים לפעילות, למרות שעדיין לא היה לה מגרש ביתי. הקבוצה מצאה את עצמה מארחת משחקים בכפר טובא, אך ככל שתקופת השזרועים במגרשים התקרבה ומצוקת המגרשים בצפון החריפה, מצאה את עצמה הקבוצה מתקשה למצוא מגרשים לאירוח משחקים – וכשכבר מצאה לא תמיד זכתה לאישורים מהמשטרה, וכך מצאה את עצמה הקבוצה עומדת לדין בגין אי התייצבות למשחקים – עד שהגיע הקש ששבר את גב הגמל, ובמהלך החודש שעבר הודיע גיא ארביב על פירוק הקבוצות – בכתבה שבה שיתף אותנו בקשיים התפעוליים של הקבוצה ובכאב הגדול כתוצאה מסגירתה של הקבוצה.

 

כך זה התחיל. הקבוצה הראשונה של הפועל מרום הגליל
כך זה התחיל. הקבוצה הראשונה של הפועל מרום הגליל

הפועל מרום הגליל הייתה קבוצה מאוד מיוחדת בנוף של ליגה ג'. כל מי שעוקב אחר הליגות הנמוכות יודע שגם בליגה ג' כסף הוא שם המשחק. במרום הגליל נוצרה לה קבוצה שקיימת על בסיס התנדבותי מצד כל המעורבים בה, אך למרות זאת, הוצאות התפעול שלה עלו למועצת מרום הגליל בסביבות 180 אלף שקלים בשנה.

הפסיפס האנושי של הקבוצה לאורך השנים כלל שחקנים מקשת רחבה של אוכלוסיות מהאזור ובהם: צ'רקסים וערבים מיישובי המועצה, שחקנים יהודים מצפת, מרום הגליל ונציגות קבועה של חבר'ה שהגיעו מקרית שמונה. ההווי החברתי בקבוצה היה מאוד דומיננטי, במרום הגליל היו קבוצות מאוד מגובשות, קבוצות שאוהבות לצחוק ואוהבות להיות יחד גם מחוץ לאימונים.

שני הישגי שיא היו לקבוצה: לפני שתי עונות הקבוצה סיימה את העונה במקום השלישי בטבלה – אחרי שתי עונות שבהן סיימה בחלק התחתון של הטבלה. העונה הזו הגיעה הקבוצה עד לגמר גביע המחוז, במעמד שבו הפסידה 2:0 במשחק הגמר למ.כ עראמשה-דנון.

 

העונה המוצלחת בתולדות הקבוצה. סגל הקבוצה לפני שתי עונות
העונה המוצלחת בתולדות הקבוצה. סגל הקבוצה לפני שתי עונות

העונה הזו הקבוצה התייצבה לתשעה משחקי ליגה. מאזנה עמד על שני ניצחונות, שתי תוצאות תיקו וחמישה הפסדים – מהם הפסד אחד טכני לבני בענה, במשחק שבו חוללה הקבוצה מהפך וניצחה 2:3, בזכות שלושער שכבש פאדי בראזי – שאותו אירחנו לראיון בפינת "ספורטאי השבוע". ההפסד הטכני הושת על מרום הגליל מאחר ושיתפה בתום לב את הקשר חננאל אברהם, שהורחק במשחקה של קבוצת הנוער – ובמרום הגליל סברו כי עליו לרצות את עונשו רק במדי קבוצת הנוער. אם בחננאל אברהם עסקינן, הרי שהוא הסיפור הגדול של העונה הזו. הקשר הצפתי המוכשר בן ה-18 שיחק לסירוגין בקבוצת הנוער ובקבוצת הבוגרים, במדיה הספיק לכבוש שלושה שערים ולבשל כמות גדולה יותר של שערים. ההצטיינות של חננאל אברהם זיכתה אותו בתואר "ספורטאי החודש" שלנו – ובאותו מעמד שיתף אותנו בתחושות המצוינות שלו כתוצאה מהחיבור עם מועדון הכדורגל של הפועל מרום הגליל.

עונה שהתחילה עם הרבה אופטימיות. סגל הקבוצה יחד עם המאמן משה שלי (ראשון מימין) וגיא ארביב (ראשון משמאל)
עונה שהתחילה עם הרבה אופטימיות. סגל הקבוצה יחד עם המאמן משה שלי (ראשון מימין) וגיא ארביב (ראשון משמאל)

 


שלוש דמויות מיוחדות היו הלב והנשמה של הקבוצה ומזוהים עימה במיוחד: המנהל המסור גיא ארביב, המאמן משה שלי והשוער בן ה-50 אבי לוי. את משה שלי אירחנו בתחילת העונה לראיון בפינת "מאמן החודש" – ראיון שבו הוא שיתף אותנו בחיבור המיוחד שלו לקבוצה ובחלק הגדול שהיא תופסת בחייו. את השוער אבי לוי – אגדת כדורגל גלילית, אירחנו לפני שתי עונות לראיון בפינת "ספורטאי החודש" ובחודש נובמבר ערכנו לכבודו כתבת הצדעה לרגל יום הולדתו ה-50. בכל אחת מהכתבות תוכלו להיזכר ע"י הקלקה על המילים המודגשות.

 

עשו כל שביכולתם למען הקבוצה. השוער אבי לוי (באמצע) יחד עם עמית סופר, ראש המועצה (מימין)
עשו כל שביכולתם למען הקבוצה. השוער אבי לוי (באמצע) יחד עם עמית סופר, ראש המועצה (מימין)


 

זו הפעם הראשונה שלנו באתר "גליל עולה", שאנו מעניקים את תואר "קבוצת החודש" מהסיבות הלא נכונות. למה הכוונה? היינו שמחים מאוד לראות את הקבוצה המיוחדת של הפועל מרום הגליל ממשיכה לשחק ולהוסיף צבע לליגה ג' ולהמשיך לקדש ערכים של צניעות, אהבת האדם וכבוד הדדי. לצערנו, במצב העניינים הנוכחי הדבר הנכון מבחינת מועצת מרום הגליל היה לסגור את הקבוצה. במרום הגליל מתכוונים להתמקד בשנים הבאות במחלקות הנוער. אנו תקווה שתצמח מחלקת נוער, שתיתן מסגרת ספורטיבית לילדים ובני נוער רבים מהמועצה, אך במקביל מקווים שתיווצר הקרקע לחזרתה של קבוצת הבוגרים למפה – כנציגה של המועצה או כנציגה משותפת עם קבוצה של רשות אחרת (צפת לדוגמא) אף כי באמת שמדובר בקבוצה שנהנו לסקר ולהיות עם אנשיה בקשר, קבוצה שיש לה הרבה מה להציע אילו יהיו לה את התנאים המתאימים. זה שיר פרידה, אך אנחנו מקווים לקאמבק. בהזדמנות זו נביע את תודתנו בפני אנשי הקבוצה על שיתוף הפעולה ההדוק לאורך השנים. בתקווה שהוא יימשך גם בעתיד.

 

קאמבק יתקבל בברכה. סגל הקבוצה חוגג ניצחון לפני שתי עונות
קאמבק יתקבל בברכה. סגל הקבוצה חוגג ניצחון לפני שתי עונות
 

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital