עדיין לא הגעתם לחנות החיות שלנו? אצלנו תגלו עולם ומלואו עבור בעלי החיים שלכם. אנימל ק"ש - ציוד ומזון לחיות מחמד
view counter
כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
DA-Vision
view counter

הקמע עובר דירה

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
03.09.15

מאז עלה לקבוצת הבוגרים של עירוני קרית שמונה לאדריאן רוצ'ט היה חלק בשלוש עליות ליגה (אחת עם הנוער), זכייה בתארים והגעה לאירופה. בעונה שהושאל לנצרת עילית קרית שמונה ירדה ללאומית. אחרי 16 עונות לא רצופות בקרית שמונה הגיע העת למעבר להפועל חיפה. ברגשות מעורבים אנו מתכבדים לארחו בפינת "ספורטאי החודש".

שני לפנות ערב זה קרה: רעם ביום בהיר הכה בעמק החולה. הקשר אדריאן רוצ'ט – קפטן עירוני קרית שמונה, השחקן הכי שורשי מקרב שחקניה הבכירים של הקבוצה, סיכם את תנאיו בהפועל חיפה. לחובבי הפיקנטריה והלוקאליות שבינינו, נציין כי אדריאן רוצ'ט – בן קיבוץ נאות מרדכי, הוא הנציג השני של המגזר הקיבוצי בגליל העליון והשני עירוני קרית שמונה שעובר לשחק בהפועל חיפה. קדמו לו השוער יחיאל מאירי מכפר בלום – שהגן על שער האדומים מהכרמל בין השנים 1968-1974, איציק בוזורגי שעבר מקרית שמונה לשורות האדומים כמה שנים לאחר מכן ואלון בוזורגי - ששיחק לפני מספר שנים בהפועל חיפה.

 

הגלילי הראשון בהפועל חיפה. השוער יחיאל המאירי בפעולה.
הגלילי הראשון בהפועל חיפה. השוער יחיאל המאירי בפעולה.
 

בחזרה לרוצ'ט. רבים הופתעו מהמהלך, אך מי שהיה קרוב לעניינים לא הופתע. רוצ'ט כבר הרבה זמן לא היה מרוצה ממעמדו בעירוני קרית שמונה. בעונה שעברה הוא שקל לעזוב בחלון ההעברות של ינואר, אך רגע לפני זכה לקרדיט מחודש בהרכב הקבוצה, לקח בשתי רגליים את ההזדמנויות שניתנו לו – עם כיבושי שערים במשחקים מול הפועל חיפה ובית"ר ירושלים ולבסוף החליט להישאר בקרית שמונה. העונה הזו קיווה רוצ'ט, שזכה לסרט הקפטן, שימשיך לזכות בקרדיט ולהוביל את הקבוצה, וכשגילה שלא כך הם פני הדברים החליט לחשב מסלול מחדש. רוצ'ט משתף אותנו בסיבות שהביאו אותו לחתום בקרית שמונה לשתי עונות נוספות, ובסיבות שהביאו אותו להחליט על עזיבה להפועל חיפה: "ברגע שהחליפו מאמן חשבתי שדברים ישתנו לטובה עבורי. מהשיחות שלי עם איזי ועם סלאח, שכללו הרבה פרגונים, הסקתי שזה יילך לכיוון חיובי. התחילה העונה, ראיתי שזה די לא הולך לכיוון חיובי. לא רציתי למשוך ולמרוח את הזמן עד ינואר או עד סיום העונה, לכן החלטתי לבקש לעזוב. חשוב להדגיש: אני לא מאשים אף אחד ולא כועס, לא יכול להצביע על מישהו מסוים. יכול להיות שבאיזשהו מקום לקחו אותי כמובן מאליו, לא האמינו שאני אעזוב. להרבה אנשים העזיבה שלי באה בבום, אבל זה משהו שהתבשל אצלי הרבה זמן. אני לא מאלה ששולחים מקורבים ומחפשים לייצר לחץ דרך התקשורת".

בתשובה לשאלה האם לא מדובר במהלך חפוז מבחינתו, רוצ'ט משיב תשובה שאינה חד משמעית: "הכל יכול להיות: או שהייתי ממשיך לדשדש או שהייתי הופך לפקטור משמעותי. אין לדעת. אני מרגיש שמה שנכון לי עכשיו זה לשנות אווירה, להתחיל משהו חדש ואני מודה להנהלת הקבוצה ובראשה לבעלים איזי שירצקי על שבאו לקראתי בעניין הזה. קיבלתי את כרטיס השחקן שלי, קיבלתי את ברכת הדרך ואני אסיר תודה על כך". רוצ'ט אמנם מאוכזב באופן טבעי ממעמדו בקבוצה, אך מדגיש שהפרידה נעשית עם רוח טובה: "מגיעות הרבה תודות לאיזי שירצקי ויוסי אדרי – שהם אנשים מאוד חשובים לי ולקריירה שלי. מה שאני קיבלתי וזכיתי לקבל, אלה לא דברים שאני אשכח ולא לוקח כמובן מאליו. הזכות הזאת ללבוש את החולצה והסמל של קרית שמונה ולהיות שותף להכל, זה דבר מדהים. יש לי שורשים ארגנטינאים, כך שאני מייחס חשיבות ורגישות גדולה לסמל. הקבוצה תמיד הייתה הכל בשבילי ותמיד ארצה בהצלחתה".

 

הגיע הזמן לצאת לדרך חדשה. אדריאן רוצ'ט חוגג כיבוש שער במשחק מול הפועל ב"ש (עונת 2013/14).
הגיע הזמן לצאת לדרך חדשה. אדריאן רוצ'ט חוגג כיבוש שער במשחק מול הפועל ב"ש (עונת 2013/14).
 


קמע

אדריאן רוצ'ט לא ייזכר בקרית שמונה כסקורר גדול, אבל אי אפשר להתעלם מהדברים הטובים שקרו במשך 16 שנים לא רצופות בהן השתייך אדריאן רוצ'ט למועדון הכדורגל של עירוני קרית שמונה: בעונת 2006/7 שיחק כחריג גיל בקבוצת הנוער, לסירוגין היה שחקן בסגל הקבוצה הבוגרת. אם שתיהן הוא חגג עלייה היסטורית לליגת העל. עם קבוצת הבוגרים הוא חגגה חזרה לליגת העל, זכייה באליפות היסטורית - בעונה שבה זומן לראשונה לסגל נבחרת ישראל, זכייה בגביע מדינה היסטורי, זכייה בארבעה גביעי טוטו (שניים בלאומית), סיום עונה במקום שלישי ובעונה שעברה כסגנית אלופה, זכייה טריה בגביע "אלוף האלופים" ו"הדובדבן שבקצפת" – הופעות עם הקבוצה בזירה האירופאית – כשכמובן הרגע הבלתי נשכח מבחינתו של רוצ'ט היה השער שכבש במשחק החוץ מול אתלטיק בילבאו, המייצגת את חבל הבאסקים בספרד – במשחק הראשון וההיסטורי של הקבוצה בשלב הבתים של הליגה האירופאית בעונת 2012/13, במשחק ששוחק באווירה טעונה לעיני 40,000 צופים והסתיים בשוויון 1:1. בעונת 2008/9 יצא אדריאן רוצ'ט להשאלה בהפועל נצרת עילית מליגה א'. מה קרה בעונה הזו? עירוני קרית שמונה ירדה מליגת העל ללאומית. כשהנתונים הוצגו לרוצ'ט הוא הגיב במבוכה מסוימת: "אני שמח שהייתי שותף להרבה רגעים גדולים בהתהוות של המועדון הזה ומאחל לו עוד הרבה רגעים יפים".

 

כבוד מלאכים. אדריאן רוצ'ט חוגג אליפות על כתפיו של שמעון אבוחצירא.
כבוד מלאכים. אדריאן רוצ'ט חוגג אליפות על כתפיו של שמעון אבוחצירא.
 

רבים מאוהדי הכדורגל בגליל העליון טוענים לאכזבה על כך שבסגל הקבוצה יש מעט מאוד שחקני בית שורשיים. למעשה, אחרי עזיבתו של רוצ'ט, נאור עבודי הוא השחקן היחיד בסגל שגדל במועדון מגיל הילדים. רוצ'ט מתייחס לדברים בזווית רחבה: "יש בקבוצה הבוגרת הרבה שחקנים שמזוהים עם הקבוצה מאוד. לצד אלה שרוצים לראות יותר שחקני בית, יש גם הרבה צרי עין שמחפשים לשמוח לאידם של שחקנים מקומיים. גם אני הרגשתי את זה פה ושם, אבל ידעתי להתמודד עם זה ולא להתייחס לזה יותר מדי ברצינות. אני חושב שהיה דור מוכשר שקצת התפספס עם חיבור לקבוצה הבוגרת מכל מיני סיבות, אבל הם פורחים במקומות אחרים ואני עוקב אחריהם והם חברים טובים שלי. יותר קשה לי עם המצב של חוסר הצביון המקומי בקבוצת הנוער, עם זה וששה לי לזהות אנשים מהסביבה. אצלי זה קצת צובט, כי כשאני הייתי בקבוצת הנוער היחיד שלא היה מהאזור הוא תומר סויסה – שהגיע מבית שאן ואיתו אני שמח לחזור לשתף פעולה מהפועל חיפה. גם בקבוצות הנוער שהיו לאחר מכן היה רוב מובהק לשחקנים מקומיים, ובשנים האחרונות זה לא כך וחבל".

האוהדים כבר מתגעגעים

תוך זמן קצר מרגע היוודע מעברו של אדריאן רוצ'ט הרשתות החברתיות התמלאו בהודעות תמיכה, אכזבה ואיחולי הצלחה מצידם של רבים מאוהדי קרית שמונה ואוהדי הכדורגל בגליל העליון. בימים האחרונים, כשרואים את כמות ההודעות, התחושה שלעירוני קרית שמונה יש הרבה יותר אוהדים מכפי הנראה במשחקיה. אתמול הוא הוצג רשמית בקבוצתו החדשה וגם אלה שסירבו להאמין כבר משלימים עם זה. הטיב לבטא את התחושות ניקיטה טימופייב – מאוהדיה הבולטים ביותר של הקבוצה: אני מנסה לברוח מהמציאות ולא להאמין לזה. אני לא מצליח לקבל את זה שהוא לא יהיה פה, זה לא סוד שאדריאן השחקן הכי יקר לי. לא סתם אני לובש את חולצה מס' 23. אדריאן תמיד היה איתנו האוהדים, תמיד בא להודות לאוהדים. יהיה לי מוזר לא לשיר בשבחו, לא לראות אותו באימונים, אבל המציאות יותר חזקה מהכל. אני נפרד ממנו בכאב, אך מאחל לו המון הצלחה ומקווה שיחזור לחיקנו במהרה". כן, מילים כדורבנות, בהחלט סיטואציה לא פשוטה להרבה אוהדים שרוצ'ט נכנס להם ללב, ולאו דווקא בזכות ביצועים וירטואוזיים על המגרש כמו האישיות הכובשת, האוהבת והמכבדת של השחקן. אדריאן רוצ'ט עצמו מאוד נרגש מגילויי האהבה שלהם הוא זוכה, ועושה רושם שהעניין קצת גורם לו למבוכה: "תודה גדולה מגיעה לקהל של קרית שמונה, שהוא לא קהל גדול בכמות, אבל קהל ענק באיכות. מחמיא לי מאוד שראש חוג האוהדים לובש חולצה מספר 23 וגאה בזה. זה אומר הרבה על איך שאני נתפס כאדם וכשחקן בית ושל כל האזור. כמות התמיכה והרגש שאני מקבל ביומיים האחרונים מאוד מחמיאה לי וזה בהחלט מרגש לקרוא ולשמוע".

 

ניקיטה טימופייב, אוהד קרית שמונה – קשה לו.
ניקיטה טימופייב, אוהד קרית שמונה – קשה לו.
 

שר הקליטה

למרות שהוא סך הכל בן 28, בחמש השנים האחרונות אדריאן רוצ'ט רכש לעצמו מעמד של מנהיג אמיתי בעל השפעה רבה בחדר ההלבשה של קרית שמונה. כבר בעונת האליפות הוא זכה לענוד לראשונה את סרט הקפטן, כשהיה בן 24 בלבד. רבים מהשחקנים מעידים עליו כמי שתמיד היה שם בשבילם, תמיד הגן עליהם, נתן להם את הביטחון, את הכלים להתמודד עם כל מיני סיטואציות. המגן הימני ערן אזרד מספר על כך מהזווית שלו: "מעבר לכך שזה השחקן הכי טוב שהתאמנתי איתו, מדובר בבן אדם עם אופי נדיר , מצחיק, חברותי, יודע לשלב את הצעירים והשחקנים החדשים שמגיעים מבחוץ ולגבש בין כולם. לא מובן מאליו ששחקן בעל מעמד בגיל 28 יתנהג אלינו הצעירים כאילו הוא אחד מאיתנו. אדריאן הגיע בהרבה ערבים כדי להיות איתנו, נתן לנו הרגשה שאנחנו ממש כמו משפחה. כשלפעמים אין עם מי לדבר או להתייעץ ,הוא תמיד יהיה שם. אני מאחל לו שיצליח בדרך החדשה כי זה הכי מגיע לו. לנו הוא כבר חסר". הקשר עדן שמיר חיזק את הדברים מהזווית שלו: "אדריאן עם כל הניסיון והגיל שלו התחבר אלינו הצעירים, ואני יכול להגיד לך שבאף מקום בארץ לא קורה דבר כזה שקפטן הקבוצה מקבל בצורה כל כך חמה את הצעירים ,ואפשר להגיד לקח אותנו תחת חסותו. השילוב שלנו בקבוצת הבוגרים עבר חלק וזה הרבה בזכותו. בתור בן אדם באמת שאפשר לרשום עליו מגילה. מדובר באדם שעומד על העקרונות שלו, חבר טוב, מנהיג אמיתי ומודל לחיקוי. כמות הערכה שיש לנו אליו היא באמת אין סופית. לנו הוא יחסר מאוד, אבל אנחנו מאחלים לו המון הצלחה בדרכו החדשה". אופיר מזרחי מצידו נזכר ברגע מאוד מיוחד: "האמת שערן ועדן ביטאו בצורה מושלמת את רוח הדברים. אני לא אשכח שבהופעת בכורה שלי, במשחק מול בני יהודה ת"א שבו כבשתי גול, ועם כל ההתרגשות שהייתה בי וההודעות והשיחות שקיבלתי, הכי התרגשתי מההודעה שקיבלתי מאדריאן רוצ'ט. לעולם לא אשכח איך הצטמררתי כשקראתי אותה. אם אתם סקרנים לדעת, היה כתוב בה: ״עכשיו אתה חלק ממני". אני מצטרף לאיחולי ההצלחה של ערן ועדן, ואין לי ספק שאדריאן יעשה דברים גדולים בקבוצתו החדשה".

 

תרומה שלא נמדדת רק במספרים. אדריאן רוצ'ט חוגג שער באצטדיון סמי עופר, במשחק מול הפועל חיפה.
תרומה שלא נמדדת רק במספרים. אדריאן רוצ'ט חוגג שער באצטדיון סמי עופר, במשחק מול הפועל חיפה.
 

 

אדריאן רוצ'ט מציג את הזווית שלו לדברים: "עבורי השחקנים הצעירים הללו הם כמו אחים קטנים שלי. למרות שלא קיבלתי מה שרציתי מבחינה מקצועית, ייזקף לזכותם החיוך הגדול שהיה לי מהם. כמה שאני חזק ומחייך, גם לי יש את הנקודות משבר והם היו שם כדי לחזק באותו. לקחתי אותם לצד, למרות שאני עוזב, תישארו מי שאתם ותוציאו מעצמכם כי מגיע לכם כל הטוב והם מאוד מיוחדים. מהאימון הראשון הבטחתי להם: אני איתכם אני אשמור עליכם. אני עברתי את התהליך הזה, ולא היה את החיבוק הזה. באותה תקופה היה הרבה אגו בקבוצה. חדר הלבשה בריא זה הדבר הכי חשוב וזה מקרין למגרש. בשנים האחרונות השכלנו לבנות חדר הלבשה שלא מוציאים ממנו שום דבר, מקום הכי נקי והכי מגובש. זה אחד המפתחות להצלחה של הקבוצה בשנים האחרונות, ואני שמח שאני החזקתי את המפתח הזה עם עוד אנשים. היה חשוב לי להיות דמות מרכזית בגיבוש, בצחוקים, ברעננות, בשמחת חיים. אחד הדברים הכי חשובים שראיתי לנכון הוא לעזור להם ולעשות את הנחיתה. ידעתי שזה ישתלם להם וגם לקבוצה. אני לא חושב שזה בא על חשבוני, מעולם לא הסתכלתי כך על הדברים. גם את רועי שוקרני, שבאיזשהו מקום הגיע למשבצת שלי, לקחתי במשחק הראשון באירופה לשיחה בצד כדי להחדיר בו ביטחון ואמונה, אמרתי לו שאני הגב שלו ואני אעזור לו".

מקרב החבורה הצעירה והמוכשרת אדריאן רוצ'ט מסמן את מי שלדעתו עשוי וראוי להיות המנהיג הבא של הקבוצה: אופיר מזרחי הוא השחקן הכי שלם שיש בקבוצה מבחינת ההבנה, הבגרות והכישרון. מה שיש לאופיר ברגליים ובראש אין להרבה שחקנים. זה ילד שאני מאוהב בו, חלק בלתי נפרד מחבורת הצעירים".

 

מסומן על ידו למנהיגות. אופיר מזרחי ואדריאן רוצ'ט.
מסומן על ידו למנהיגות. אופיר מזרחי ואדריאן רוצ'ט.
 

להחזיר את התשוקה

לדעת רבים, הישארות בקרית שמונה הייתה יכולה להיות סוג של אזור נוחות עבור אדריאן רוצ'ט. הרי חוזה לעוד שתי עונות היה לו, בקבוצה מתייחסים לערך המוסף שלו בהערכה גדולה, ובכל זאת, רוצ'ט החליט שהוא רוצה לנסות משהו חדש: "הגיע הזמן שלי ללכת לאתגר חדש, לשחק, ולהחזיר לעצמי משהו שקצת אבד לי בשנתיים האחרונות. בשנתיים האחרונות בהרבה משחקים אני לא הייתי ב-11 הראשונים שמסומנים על הלוח. אל החלטות של המאמן וזה בסדר גמור. אני לא רציתי למרוח את זה יותר מדי, לא רציתי לעבור עוד עונה כמו העונה שעברה והעדפתי לחתוך את זה לפני שיגידו לי ללכת או לפנות את מקומי. אני שמח שהפועל חיפה רצתה אותי ושמח שזה קרה מהר. בשנים האחרונות הפועל חיפה לא הייתה פקטור מרכזי בצמרת הכדורגל, אני מקווה שזה ישתנה ואנחנו נעשה הכל לשם כך. יש קבוצה טובה עם פוטנציאל גבוה להצליח". הפועל חיפה ניצלה בשנים האחרונות מירידת ליגה במחזור האחרון של העונה. למרות זאת, רוצ'ט לא רואה במעבר לשורותיה ירידה: "ברגע שהפועל חיפה פנתה אלי לרגע לא היססתי ולא חשבתי על קבוצות אחרות. הפועל חיפה בנתה העונה משהו יפה, יש לה בסגל 18 שחקני בית שגדלו שם מגיל קטן. הגעתי לשם כשחקן רכש עם תווית של קפטן וסמל של קבוצה אחרת, ככה שהגעתי במעמד ראוי לשם. אף אחד לא הבטיח לי שאהיה שחקן הרכב וחובת ההוכחה עלי. יש שם חלק לא מבוטל של שחקנים שם, ששיחקתי איתם ויש כאלה ששיחקתי נגדם. קיבלו בצורה הכי חמה והכי טובה שיכולתי לבקש. מהצעד הראשון נתנו לי להרגיש שאני חלק מהם וכך גם הקהל האדיר של הפועל חיפה. בפייסבוק שלי ממתינות למעלה מ* 100 בקשות חברות, עשרות אוהדים של הפועל חיפה יצרו קשר כדי לברך ולאחל הצלחה. לבוא לאימון הבכורה ולזכות לפרחים ודגלים זה לא דבר רגיל, דבר שלא חוויתי קודם, זה נותן הרגשה טובה. גם הקהל וגם השחקנים יודעים כמה קשה להתנתק ממקום כמו קרית שמונה ועדיין עוזרים לי כי זה לא פשוט. מגיעה תודה גדולה לבעלים יואב כץ, לצוות המקצועי בראשות טל בנין, להנהלה ולאוהדים המדהימים. אעשה הכל כדי להחזיר להם על המגרש".

 

התקבל בחמימות. אדריאן רוצ'ט מתקבל באהבה ע"י אוהדי הפועל חיפה (צילום: דוברות הפועל חיפה).
התקבל בחמימות. אדריאן רוצ'ט מתקבל באהבה ע"י אוהדי הפועל חיפה (צילום: דוברות הפועל חיפה).
 

לאדריאן רוצ'ט צפויים העונה מספר משחקים פיקנטיים, מהסוג שלא חווה בקריירה שלו עדיין. כבר במחזור השישי הוא יארח את חבריו מקרית שמונה, אך זה לא המשחק הפיקנטי היחיד שמצפה לו: "אני בהחלט נרגש במחשבה לקראת משחק הדרבי שצפוי לנו, באצטדיון מפואר מול 30,000 צופים. אני בטוח שזו תהיה חוויה גדולה, כשזה יתקרב אני בטוח שידעו להכין אותי בצורה הטובה. לגבי המשחקים מול קרית שמונה: בטוח שלילה לפני לא אוכל להירדם, הרבה מחשבות והרבה תמונות ירוצו לי בראש. בחיפה זה פחות ירגש מאשר ולהגיע לקרית שמונה כשחקן אורח. כרגע עוד קשה לי לדמיין את הסיטואציה הזו".

 

מוזר לראותו באדום. אדריאן רוצ'ט במדי הפועל חיפה (צילום: דוברות הפועל חיפה).
מוזר לראותו באדום. אדריאן רוצ'ט במדי הפועל חיפה (צילום: דוברות הפועל חיפה).

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital