זה הזמן לגלות עולם ומלואו בעבור חיות המחמד שלכם. אביזרים, ציוד ומכירת דגים. צדק חייתי - מזון וציוד לבעלי חיים.
view counter
זו סנטר קלאב קריית שמונה - מועדון של חיות
view counter
זו סנטר קלאב קריית שמונה - מועדון של חיות
view counter

הצפון שהחזיר אותו לטריאתלון

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
02.05.14

אמיר יעקבי, מורה לאזרחות והיסטוריה בתיכון "עמק החולה", העתיק את מגוריו ממרכז הארץ צפונה לפני שנתיים. אחרי שהשתתף בתחרויות "ישרא מן" ו"איירון מן" חזרה אצלו התשוקה לספורט אתגרי והצטרף לקבוצת טריאתלון גליל עליון. אנו שמחים לארחו בפינת "ספורטאי השבוע".

בקבוצת הבוגרים של טריאתלון גליל עליון ישנה מגמה חיובית מאוד בשנים האחרונות של הצטרפות אנשי חינוך מסגל ההוראה של תיכון "עמק החולה". המנהל המקצועי של הקבוצה, אלון הירש, שמשמש כמורה לחינוך גופני בבית הספר, מצליח מעת לעת להעשיר את הקבוצה בחברים לחדר המורים, ואחרי שהצליח לעשות זאת עם בכור תמים, עזרא ערמון, עוזי גילר ושרון ברינקר, יכול אלון הירש לסמן וי נוסף עם צירופו לקבוצה של אמיר יעקבי – מורה להיסטוריה ואזרחות, שעשה הסבה לפני שנתיים לתחום ההוראה אחרי קריירה צבאית. לפני שנתיים אמיר יעקבי, 47, העתיק יחד עם רעייתו ושלושת ילדיהם את מגוריהם מנס ציונה ליסוד המעלה, ובשלושת החודשים האחרונים יעקבי הוא חלק בלתי נפרד מקבוצת הבוגרים של טריאתלון גליל עליון, לאחר שבעברו השתייך לשתי קבוצות ממרכז הארץ.

 


פוגש את המורים שמלמדים לצידו לא רק בחדר המורים. אמיר יעקבי.

סיפור האהבה של אמיר יעקבי עם הספורט לא החל אי שם בנעורים, כמו רבים מחברי הקבוצה. לדבריו, עד גיל 38 זה לא עלה על הפרק: "הספורט היחידי שעשיתי עד אז היה להחליף ערוצים בשלט של הטלוויזיה. הגיע שלב שהגיל והמודעות לבריאות טובה יותר קראו לי לעשות ספורט. מחמש דקות ריצה עליתי לעשר, מעשר לעשרים, עד שמצאתי את עצמי רץ קילומטרים רבים ועד שכעבור תקופה רצתי את מרתון טבריה, ולאחריו את מרתון ברלין. אחרי זה נכנס אצלי הרצון לטריאתלון. באימון הראשון שחיתי 25 מטרים בלבד והבנתי שכדי לעמוד בקריטריונים של תחרות אני צריך לעשות עוד 59 בריכות. לקחתי את עצמי ברצינות בעניין הזה ובתחום הרכיבה על אופניים, ועם הזמן השתתפתי בתחרויות, כשהבולטות שבהן: חצי איש ברזל – בשנת 2009 באילת, בשנת 2010 איש ברזל מלא באילת ובשנת 2011 עשיתי את תחרות "איירון מן" בוינה. אחרי כל התחרויות האלה החלטתי להוריד הילוך ובתקופה האחרונה המאמצים של אלון הירש ושל שכניי ביסוד המעלה, שמעון לחיאני ורון לוטטי, נשאו פרי והצטרפתי לקבוצה ואני שמח על כך".

 


מספורטאי "כורסא" ל"איש הברזל". אמיר יעקבי בתחרות "איירון מן" 2011.

 
אלון הירש מברך על הצטרפותו של יעקבי ועל הערך המוסף שהוא מביא עימו: "אמיר יעקובי אשר הצטרף לקבוצתנו מגיע עם רזומה של טריאתלט שעבר את איש הברזל, האתגר הגדול ביותר בענף (תחרות המורכבת מ 3.8 ק"מ שחייה, 180 ק"מ רכיבת אופניים ו 42 ק"מ ריצה). לאחר מספר שנים החליט אמיר לעשות קאמבק לענף והוא הצטרף אלינו כחיזוק משמעותי. אמיר מוכיח רצינות, התמדה, מוטיבציה גבוהה ולפי התקדמותו והתנהלותו ניכר כי לבחור יש ניסיון רב בתחום הטריאתלון. בנוסף, אמיר סיים קריירה צבאית מפוארת והסב את מקצועו להוראה בחינוך. מעבר לכך שאמיר הינו דוגמא אישית כאיש חינוך הינו גם דוגמא אישית בתחום הספורט." יעקבי מצידו שבע רצון מהשתלבותו בקבוצה ומונה הרבה יתרונות בהשוואה לקבוצות בהן היה: "הייחוד של הקבוצה הוא הכמות והאיכות. בקבוצות במרכז הארץ מתאמנים 50-100 אנשים באימון, לא פעם את חש אווירה מנוכרת. בקבוצה כאן זה שונה, יש בה כ-20 חברים, הקבוצה מאוד ביתית ומשפחתית, האווירה באימונים טובה מאוד ומהנה. אוסיף על כך שסך הכל התאקלמנו בגליל בצורה מאוד טובה, אפשר לומר ששכחנו שבעבר חיינו במקום אחר".

 


נכנס מהר למשפחה החמה. אמיר יעקבי במדי טריאתלון גליל עליון.

בשלב זה אמיר יעקבי אינו מסמן מטרות גבוהות. חזרה לכושר היא המטרה המרכזית: "איני מעוניין בשלב הזה להיכנס שוב למסגרת של תחרויות. כרגע מה שחשוב לי זה להיכנס שוב לכושר טוב וליהנות מהפעילות. יכול להיות שבשנה הבאה אחזור לפעילות תחרותית".

 


תחרויות כרגע מחוץ לתחום. אמיר יעקבי בתחרות "איירון מן" 2011.

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital