עדיין לא הגעתם לחנות החיות שלנו? אצלנו תגלו עולם ומלואו עבור בעלי החיים שלכם. אנימל ק"ש - ציוד ומזון לחיות מחמד
view counter
כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
DA-Vision
view counter

הכוח הנשי של משפחת סבג

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
05.03.13

אחרי שפינות המצטיינים שלנו אירחו את הצד הגברי של משפחת סבג מבית הלל, מגיע תורו של הצד הנשי לכבוש את פינת ספורטאית החודש. יעל סבג, בת 45, מורה לתנועה, עושה חיל בקבוצת ריצה גליל עליון לצידו של הבעל, אבנר.

במסגרת פינות המצטיינים שלנו הצלחנו ליצור לא מעט רצף עם משפחות מהגליל העליון, ששלחו נציגות נכבדת לפינות המצטיינים שלנו. משפחה שעשתה את זה בצורה בולטת היא משפחת סבג, אשר כל בניה כבשו את פינות המצטיינים: ביולי 2011 פרץ את הדרך בן הזקונים של המשפחה, הטריאתלט עומר, בפינת "ספורטאי השבוע", שנה לאחר מכן היה זה תורו של האח רוכב האופניים נתיב, שכבש את פינת "ספורטאי החודש", בספטמבר 2012 היה זה תורו של הרץ, האב אבנר, לכבוש את פינת "ספורטאי השנה". בכל השיחות עם בני משפחת סבג סיפרו לנו שגם לצד הנשי זיקה לספורט: האחות הגדולה, שקד, עסקה בעבר בריקוד, האמא יעל עוסקת בריצה. הרבה זמן חיכינו להזדמנות להשלים את הסריה עם הצד הספורטיבי של משפחת סבג מבית הלל, והנה הגיע הרגע. השתלבותה המוצלחת בקבוצת ריצה גליל עליון של האם יעל (45), מורה לתנועה בבית הספר "רננים" לחינוך מיוחד אשר בקרית שמונה, מביאה אותה לכבוש את פינת "ספורטאית החודש". סבג משתפת אותנו בהתנהלות הבית שסובב סביב הספורט 24/7: "כולנו קמים מוקדם ומקפידים על אורח חיים ספורטיבי. אבנר מעדיף להתאמן בשעות אחר הצהריים והוא זה שמפזר את הבנים לפעילויות, אני מעדיפה להתאמן בשעות הבוקר. כולנו תומכים ומפרגנים, מעודדים לעשייה ספורטיבית, מגיעים כדי לתמוך אחד בשני".

 


זוג יונים? זוג רצים. אבנר ויעל סבג

 
אז כפי שהבנתם, משפחת סבג היא משפחה ספורטיבית מגוונת בכל פרמטר אפשרי. אחרי שנים רבות שעודדה את בניה ובתה לעסוק בספורט,  הצטרפה יעל סבג לבעלה אבנר, לפעילות בקבוצת ריצה גליל עליון, תוך שהיא החלה לשלב פעילות שחייה בקבוצת המאסטרס של הגליל העליון, המתאמנת בבריכת "מבואות חרמון". הסיפור שמסתתר מאחורי השתלבותה המוצלחת בתחום הריצה טמון באיזשהו חוב או חסך שרצתה יעל סבג לפרוע, כפי שהיא מתארת: "בצעירותי סבלתי מאסטמה, שמנעה ממני לעסוק בריצה, אבל תמיד היה בי את הרצון ביום מן היום לעסוק בריצה. בעקבות הפעילות של בעלי אבנר נוצר אצלי הרצון הזה. התחלתי בקטן, עם ריצות של 5 ו-10 דקות, לשמחתי הרבה, המאמן שי בית הלוי, שזה המקום להודות לו, היה סבלני מאוד ונתן לי להתקדם בקצב שלי. עם הזמן הגברתי קצב והשתתפתי במספר תחרויות ובהן: 10 ק"מ במרתון ת"א, בתחרות "סובב העמק" ובמרוץ העגור. בחודש שעבר השתתפתי בחצי מרתון עין גדי, זו הייתה חוויה מדהימה, כמו בתחרויות הקודמות, כיף היה לראות את האווירה וכל כך הרבה אנשים שמשתתפים ומגיעים מכל מיני מקומות כדי להיות חלק מאותה חוויה. בעין גדי נהניתי מאוד, ישנו והתאמנו בשטח, זו הייתה חוויה מאוד מהנה ומועילה".

 


נשאבה לספורט בעקבות הכוח הגברי במשפחה. יעל סבג מתכוננת לחצי מרתון עין גדי

 
יעל סבג מצביעה על המרקם החברתי במסגרות הספורטיביות להן היא משתייכת כגורם מרכזי בסיפוק שהיא שואבת מהעשייה הספורטיבית:"בקבוצת הריצה בעלי ואני התקבלנו בחום מהרגע הראשון ע"י כולם. אין מחיצות, כולם חברים של כולם, לא נותנים להבדלי רמות או כל מיני דברים אחרים להשפיע על האווירה שיש בקבוצה. בקבוצת השחייה יש חומר אנושי מדהים, אנשים חמים וטובים.  כיף בכל פעם מחדש לפגוש את האנשים הללו בשתי המסגרות. אין ספק שלשני המאמנים שלי – נמרוד פלמה מהשחייה ושי בית הלוי, יש חלק גדול בכך. כל אחד מהם הוא איש מקצוע מצוין, אני שמחה מאוד להתאמן תחת הדרכתם". שי בית הלוי, לא נשאר חייב: אחרי בעלה אבנר, גם יעל, לקחת את עצמה ברגליים ועשתה התקדמות מדהימה בתקופה האחרונה.  יעל התאמנה ברצינות בתקופה האחרונה ועשתה קפיצת מדרגה מרשימה הן בנפח הריצה והן בקצב הריצה. חוץ מזה, מבחינה חברתית, נוכחותה של יעל בקבוצה תורמת לכולנו המון. היא אחד מעמודי התווך של הקבוצה וכולנו נהנים מאוד מנוכחותה של יעל בקבוצה".

 


משפחה של מצטיינים. משפחת סבג כובשת את פינות המצטיינים של "גליל עולה"
מימין: עומר, שקד, יעל, אבנר ונתיב

 
לקראת המשך דרכה מסמנת יעל סבג מטרות נוספות: "כל הזמן יש מקום להשתפר. לגוף שלנו יש הרבה יכולות והוא הרבה פעמים מפתיע אותנו במובן החיובי. אני מקווה להמשיך ולחוות הנאה וסיפוק מהעשייה, המטרות המקצועיות שלי בריצה היא להגיע למצב שאוכל לרוץ חצי מרתון בקלות, בלי כאבי רגליים. בנוסף, אני שואפת לשפר את המהירות שלי".

 


משלבים בין הדרך לתוצאות. משפחת סבג

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital