עדיין לא הגעתם לחנות החיות שלנו? אצלנו תגלו עולם ומלואו עבור בעלי החיים שלכם. אנימל ק"ש - ציוד ומזון לחיות מחמד
view counter
השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter

האס של הגולן

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
25.11.15

אסעד עמאשה – חלוץ קבוצת הבוגרים של ממב"ע הגולן והגליל, שמדורגת בצמרת מחוז הגליל העליון של ליגה ג', נושם אוויר פסגות בטבלת הליגה וטבלת מלך השערים בעונות האחרונות. שמחים לארחו לראיון בפינת "ספורטאי השבוע".
 
בקיץ האחרון קרה דבר בכדורגל ברמת הגולן ואפילו בקנה מידה ארצי. לא כזה שזכה ליותר מדי כותרות, אבל כזה שבהחלט שווה כותרות: לראשונה מאז שנת 1967, בה נכבשה רמת הגולן מסוריה, הוקם מועדון כדורגל על טהרת העדה הדרוזית ברמת הגולן, שרשם קבוצת בוגרים לליגה ישראלית, אחרי שנים רבות בהן הקבוצות הדרוזיות מהגולן היו משחקות בליגה אזורית בחודשי הקיץ. שמו של המועדון החדש שהוא הוקם נשמע מוזר בשמיעה ראשונה –מ.ס בני ממב"ע הגולן והגליל. מהם ראשי התיבות ממב"ע? מכיוון שמדובר במועדון שמייצג 4 מועצות מקומיות דרוזיות ברמת הגולן: מסעדה, מג'דל שמס, בוקעתא ועין קיניא, הוחלט שהאות הראשונה בשמה של כל מועצה יהיה חלק משם המועדון, שלו קבוצת בוגרים וקבוצת נערים ב'. קבוצת הבוגרים של המועדון החלה העונה את דרכה במחוז הגליל העליון של ליגה ג', כאשר כל שחקניה משחקים בהתנדבות מלאה. הקבוצה מתאמנת במג'דל שמס, אך מכיוון שהמגרש אינו מאושר לאירוח משחקי בוגרים, את משחקיה הביתיים היא מארחת בכפר נחף.

את הקבוצה מאמן ווג'די אלקיש – שאימן בשתי העונות הקודמות את קבוצת בני ראמה שמשחקת גם היא בליגה זו, ובשורותיה שיחקו מספר משחקני הקבוצה ובהם הדמות המרכזית של כתבה זו – אסעד עמאשה, החלוץ בן ה-24 של הקבוצה, שבשתי העונות הקודמות היה מלך שערי הליגה והעונה הוא מלך שערי הקבוצה. אם השם מצלצל לכם מוכר, אז כן, מדובר באחיו הצעיר של וויאם – חלוצה של בני סכנין, שגדל במחלקת הנוער של קרית שמונה. אסעד עמאשה כבש 7 שערים, מהם שניים בשבת האחרונה לרשתה של הפועל תרשיחא – במשחק שהסתיים בניצחון 0:3 לזכות ממב"ע, שעלתה לפסגת הטבלה על חשבון מ.ס חצור הגלילית בזכות יחס שערים ומשחק עודף. עמאשה מסכם בסיפוק את תחילת העונה: "היה לנו משחק טוב, משחק שהיה חשוב לנצח. למעשה, אם לא ההפסד הטכני שהדביקו לנו באופן לא מוצדק במשחק הראשון העונה בפקיעין – שבו עשינו מהפך מ- 2:0 ל- 2:3, ובגלל התלהמות שלא הצדיקה פיצוץ משחק, ספגנו הפסד שמונע מאיתנו מאזן מושלם בתום חמישה משחקים".

 

שמחת המנצחים. שחקני ממב"ע לפני הניצחון מול תרשיחא.
שמחת המנצחים. שחקני ממב"ע לפני הניצחון מול תרשיחא.

כמו אחיו וויאם, גם אסעד עמאשה צמח במחלקת הנוער של עירוני קרית שמונה וסומן כפוטנציאל גדול להשתלב בקבוצת הבוגרים של המועדון. עד שנתון נערים א' שיחק כחלוץ וכבש לא מעט שערים, לאחר מכן הוסב לעמדת המגן הימני, בשורותיה הצטיין במדי הקבוצה וגם במדי קבוצת הנוער. בעונה האחרונה שלו בקבוצת הנוער כבר זכה להשתלב בקבוצת הבוגרים, שחזרה לליגת העל. בעונת האליפות היה שחקן סגל, אך כמעט ולא ראה דקות משחק. משם החלה מסלול הצניחה עד לליגה ג'. זה החל עם עונה אחת בהפועל דלית אל כרמל מליגה א' – שהייתה אמורה להיות עונת התחשלות, ומשם הדרך לבני ראמה מליגה ג' הייתה קצרה.

עמאשה מסביר מה התפקשש לדרך, ולא, אין לו את מי להאשים מלבד את עצמו: "הרבה אנשים לא מבינים מה אני עושה בליגה ג'. הגעתי לכאן, בגלל שלא השקעתי מספיק בשלב של המעבר בין הבוגרים לנוער. אם הייתי עובד קשה יותר, הייתי מוצא את עצמי בליגה גבוהה יותר. המעבר לדלית אל כרמל היה צעד שגוי. הגעתי לקבוצה מפולגת, קבוצה שהיו בה בעיות כספיות שהשפיעו על הצד המקצועי, קבוצה שלא יכולתי לבוא בה לידי ביטוי. אחרי אותה עונה החלטתי לפרוש מכדורגל, ואז בני ראמה הוקמה. המאמן ווג'די אלקיש הוא חבר טוב, לקבוצה הצטרפו כמה שחקנים שהם חברים, ואמרתי לעצמי: עדיף ליגה ג' מכלום. בגלל שלא מדובר בליגה מקצועית, דרשתי מראש לשחק כחלוץ ונעניתי בשמחה. בעונה הראשונה כבשתי 36 שערים, בעונה שעברה כבשתי 23 שערים. העונה אני בממב"ע ובתקווה להמשיך להבקיע ולעזור לקבוצה שלי".

בקיץ האחרון, טרם הוקמה ממב"ע, עמאשה כבר סיכם את תנאיו במ.ס חצור הגלילית, בתמורה לשכר כספי. עמאשה החליט בסוף ללכת על הרגש וחתם בממב"ע, בשורותיה הוא משחק בהתנדבות והוא מסביר: "בחצור יש אנשים טובים, מי שדיבר איתי שם היה מישל קסלסי – שאימן אותי בנערים ג' של קרית שמונה, אדם שאני מאוד אוהב ויקר לליבי. היו לי הצעות מהרבה קבוצות בליגה הזו וגם בליגה ב', אבל כשממב"ע הוקמה הרגשתי שליחות, הרגשתי שאני לא יכול לסרב לפרויקט כזה שמטרתו לשים את הכדורגל הדרוזי מהגולן על מפת הכדורגל הישראלי. נרתמתי לעניין, כמו כל שחקני הקבוצה והצוות המקצועי והניהולי, ואני לא מתחרט על כך לרגע".

 

נרתמו למען הכדורגל הדרוזי בגולן. אסעד עמאשה יחד עם שאדי אבו שיבלי וסלאח גוטאני.
נרתמו למען הכדורגל הדרוזי בגולן. אסעד עמאשה יחד עם שאדי אבו שיבלי וסלאח גוטאני.

הקשר עם האח המצליח וויאם מצוין, לדבריו של אסעד עמאשה. פערי הליגות לא גורמים לריחוק: "וויאם ואני מאוד מתעניינים האחד בקריירה של השני, מחזיקים אצבעות זה לזה ורוצים בהצלחה זה של זה. אני שמח שוויאם עושה עונה טובה ולאורך השנים בנה לעצמו מעמד של חלוץ מוביל בכדורגל שלנו. וויאם מאוד שמח על הפרויקט שלנו ורוצה מאוד שנצליח". אסעד עמאשה טוען שאינו יודע מדוע אחיו אינו חזר לשחק בקרית שמונה: "באופן אישי, הייתי שמח לראות אותו משחק בקרית שמונה. וויאם עושה את הבחירות שלו מהשיקולים שלו, ואני תמיד תומך בו וסומך עליו".

 

מפרגנים אחד לשני. האחים וויאם ואסעד עמאשה.
מפרגנים אחד לשני. האחים וויאם ואסעד עמאשה.בנוגע לעתיד האישי והמקצועי לאסעד עמאשה יש לא מעט שאיפות: "חשוב לי להמשיך לעזור לקבוצה להצליח. אמנם המטרה הראשונית שלנו לא הייתה עלייה, אבל מכיוון שפתחנו טוב ומדובר בליגה שאין ממנה יורדות, אנחנו צריכים לשאוף הכי גבוה שאפשר ואני מאמין שיש לנו את הכלים להתמודד בצמרת הגבוהה. המטרה שלי היא להמשיך להבקיע ולעזור בכל מה שאני יכול לקבוצה. עדיין לא ויתרתי על השאיפה להשתלב בליגה גבוהה יותר. אין לי ספק שיש לי את היכולת להשתלב בליגות גבוהות יותר. אנחנו נמצאים באזור גאוגרפי לא פשוט, שאין בו הרבה קבוצות וזה הופך את העניין לקשה יותר. מה שכן, כשאני רואה את המעבר החד שעשה העונה שלומי אביסידריס – ששיחק איתי בקרית שמונה ובראמה, שאחרי שתי עונות בליגה ג' וליגה ב' קפץ העונה לליגה הלאומית ומצטיין במדי הפועל ראשון לציון, אז זה נותן לי השראה ותקווה לגביי". 

 

שואף להגיע רחוק יותר. אסעד עמאשה, ביציע אוהדי ריאל מדריד.
שואף להגיע רחוק יותר. אסעד עמאשה, ביציע אוהדי ריאל מדריד.

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital