עדיין לא הגעתם לחנות החיות שלנו? אצלנו תגלו עולם ומלואו עבור בעלי החיים שלכם. אנימל ק"ש - ציוד ומזון לחיות מחמד
view counter
כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
מדרסי העטלף
view counter

ג'קי במעלה הליגות

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
09.11.15
הוא אסף שחקנים מהרחוב כדי להקים מחדש את קבוצת הנוער של צפת, השחקנים רואים בו דמות אבהית, את העונה הזו הוא פתח בצורה מצוינת. עשו הרבה כבוד ל"מאמן החודש" שלנו – ג'קי מלול, מאמן קבוצת הנוער והבוגרים של חצור הגלילית.
 
פתיחת עונה מצוינת במועדון הכדורגל של מ.ס חצור הגלילית. מאזנן של שלוש קבוצות הייצוג של המועדון – הבוגרים, הנוער וילדים א', הוא מושלם מאז פתיחת העונה, במועדון יש אנרגיות טובות ותקוות גדולות לראות בתום העונה את קבוצת הבוגרים ואת קבוצת הנוער מעפילות מהליגה הנמוכה ביותר לליגה גבוהה יותר, ואת קבוצת ילדים א' זוכה באליפות מחוז צפון 1.

גורם מרכזי במשימה של קבוצת הבוגרים וקבוצת הנוער הוא ג'קי מלול – שמשמש כמאמן קבוצת הנוער וכעוזר מאמן קבוצת הבוגרים. מלול, בן 54 מצפת, גרוש פלוס 3 וסב ל- 2 נכדים, עובד בעיריית צפת, אך מקדיש לא מעט מזמנו וממרצו למען הכדורגל, שעבורו הוא הרבה יותר מעיסוק ספורטיבי. הצד החברתי תופס לא מעט במקרה הזה. מלול רואה בכדורגל מסגרת חברתית חשובה לנערים שרוצים להגשים את עצמם ובמיוחד לכאלה שבאים מרקע סוציו אקונומי נמוך. בשנת 2011 היה בין מקימיה של הפועל עירוני צפת. מלול לקח פיקוד על קבוצת הנוער, אסף נערים מהרחובות והקים קבוצת כדורגל. במקביל, סייע למאמני קבוצות הבוגרים בעבודתם. מלול אימן שלוש עונות לא רצופות את קבוצת הנוער של צפת. בקיץ האחרון החליטה עיריית צפת לפרק את המועדון, מה שהעמיד בבעיה לא פשוטה כדורגלנים צפתיים מקבוצת הבוגרים וקבוצת הנוער. למזלם, במ.ס חצור הגלילית פתחו את דלתם באהבה גדולה וקלטו את השחקנים בקבוצות המועדון. ג'קי מלול הוא גורם מרכזי במיזוג הפעילות הזו. עכשיו, אחרי חודשיים של פעילות, כשגם קבוצת הנוער שהוא מאמן וגם קבוצת הבוגרים בה הוא משמש כעוזרו של טל אסור, עומדות על מאזן מושלם בתום ארבעה מחזורים, זה הזמן הטוב מבחינתנו לסיכום ביניים מצידו של מלול ולהעניק לו את תואר "מאמן החודש".

 

פתיחת עונה מוצלחת. שחקני הנוער של חצור הגלילית והמאמן ג'קי מלול.
פתיחת עונה מוצלחת. שחקני הנוער של חצור הגלילית והמאמן ג'קי מלול.

 
למרות תמונת המצב האידילית משהו שהשתקפה בפסקה הקודמת, ההתחלה הייתה מלווה בחששות וחשדות מסוימים, שהתמוססו במהרה, כפי שמתאר ג'קי מלול: "הגעתי בחששות כבדים, מאחר ולכדורגל בחצור הגלילית נוצרה לאורך השנים תדמית שלילית. קיבלתי טלפון ממוטי עייש, דיברנו 5 דקות וכשנפגשנו סגרנו עניינים בלחיצת יד הכל נסגר. גיליתי מועדון חם עם כוונות רציניות להשתדרג. אני מאוד מרוצה מההתנהלות של חצור. במועדון יש שחקנים מחצור הגלילית, קרית שמונה וצפת וגם מיישובים סמוכים. היום חצור היא המוקד הסביבתי לאלה שלא מוצאים את עצמם בקרית שמונה. הקימו מועדון לתפארת, עם התנהלות מקצועית ממחלקת הנוער עד לבוגרים. מגיעות מילים טובות למוטי עייש על החזון והעבודה הקשה שהוא משקיע".

מוטי עייש מרוצה גם הוא מהשידוך: "כשזיהיתי שיש משבר סביב עתידו של הכדורגל בצפת, החלטתי לפעול בעניין. מטבע הדברים, ההיכרות בינינו קצרה, אבל אחרי חודשיים של עבודה משותפת אני יכול לומר בביטחון שאני שמח מאוד על הצטרפותו של ג'קי למועדון. ג'קי נותן את כל-כולו לשחקנים, מקפיד להגיע בזמן, לאימונים. ג'קי הביא למועדון הרבה כדורגלנים מוכשרים מצפת, שבהחלט עוזרים לקבוצות שלנו להשתדרג. מאחל לנו הצלחה לא פחות גדולה בהמשך הדרך".

מלול שבע רצון מפתיחת העונה בשתי הקבוצות שבהן הוא מאמן: "בקבוצת הנוער יש לי 24 חבר'ה שרוצים להתאמן, שבאים לכל אימון ומפגינים רצינות גדולה. יש בקבוצה יחסי אנוש מעולים, אין בעיות משמעת כמו שהיו בעבר. בעונה שעברה קבוצת הנוער של חצור ספגה הרבה אדומים וצהובים, ומההתחלה הדגשתי בפניהם שלפני שאנחנו נאבקים על זכייה באליפות והעפלת ליגה – אנחנו נאבקים על זכייה באליפות של טבלת ההגינות. בקבוצת הבוגרים יש אנרגיות טובות, הקבוצה ממוקדת ויודעת מה היא רוצה מעצמה. אני עושה הרבה שיעורי בית על היריבות שלנו. נערך משבת לשבת. אני יודע ממי להיזהר, באיזה סגנון לשחק ועל מה לתת תשומת לב. יש לי שיתוף פעולה מצוין עם טל אסור. אין מאבקי אגו, הכל נעשה באהבה. אנשים בחצור אומרים שהם לא זוכרים שנים רבות שקט, יחס חברי, פרגון כמו שיש בקבוצה הזו".

 

עשתה להם כבוד. השרה מירי רגב יחד עם ג'קי מלול (מימין) ומוטי עייש (משמאל).
עשתה להם כבוד. השרה מירי רגב יחד עם ג'קי מלול (מימין) ומוטי עייש (משמאל).
 

 
כמו רבים מאנשי הכדורגל בצפת, גם לג'קי מלול אכזבה מכך שאין כדורגל בעיר. עם זאת, בניגוד להרבה אחרים, הוא מגלה גם אופטימיות מסוימת בנוגע לעתיד: "הייתי מגן שמאלי בהפועל צפת בימים הכי טובים שלה, בימים ששיחקנו בליגת העל לנוער ושיחקנו בליגת המשנה לבוגרים. התחלתי בלם ועברתי למגן שמאלי. בגיל 16 שיחקתי בקבוצה הבוגרת, הגענו בשנת 1978 לרבע גמר נגד בית"ר ירושלים והפסדנו 3:1. היו ימים של כדורגל טוב בצפת, שגרם להרבה עניין בעיר. היו ניסיונות לאורך השנים להחיות את הכדורגל, אבל העירייה החליטה שהיא מאסה בהתנהלות של חיים מהיד לפה. יש רצון להקים אצטדיון חדש, הגיעו תקציבים מהטוטו והרשויות, וכולנו בתקווה שיוקם אצטדיון ראוי ולאחר מכן תחודש פעילות הכדורגל בעיר. היה מאוד קשה להתנהל בשנים האחרונות. הקמתי קבוצת נוער עם נערים שאספתי מהרחוב בצפת ועם נערים שהגיעו מיישובים סמוכים. הרכבנו קבוצה עם שחקנים מרוב סוגי האוכלוסיה שיש באזור. היו לנו בקבוצה שחקנים מוסלמים מגוש חלב, צ'רקסים מריחניא ועקברה. היה שילוב מצוין. הייתה קבוצה בוגרים שהצליחה בעונה שעברה נגד כל הסיכויים ונגד כל היגיון לעשות עונה מופלאה, וכאן מגיע פרגון גדול לשחקנים ולמאמן חגי ממן, שעשו מעל והרבה מעבר".

כבר למעלה מ-20 שנים שג'קי מלול עוסק באימון. מלבד אימון בקבוצות הבוגרים והנוער של העיר צפת, אימן לאורך השנים גם בקבוצות מהליגות הנמוכות באזור. אהבה לכדורגל ואחריות חברתית הם אלה שמניעים אותו, כפי שהוא מתאר: "בשנת 1992 עשיתי קורס מאמנים יחד עם שחקני עבר מכובדים בכדורגל הישראלי ובהם אברהם אבוקרט, ורפעת טורק. התחלתי באימון קבוצת נערים ב' של בית"ר צפת, אחרי זה אימנתי את נוער ואחרי זה את הבוגרים של בית"ר צפת. אימנתי שנתיים את טובא בליגה א', כשהחוויה הגדולה ביותר שלי ממנה הייתה משחק גביע המדינה מול מכבי ת"א, באצטדיון בלומפילד, במשחק שבו השוער שלנו תפס יום אדיר וגררנו את המשחק עד להארכה, הגענו נגד מכבי ת"א שניצחה בהארכה. עד היום הרבה שחקנים שהתאמנו תחתיי בקשר טוב איתי. חלקם משחקים בקבוצות בוגרים בליגות נמוכות. יש שחקנים שקוראים לי קמע ואבא שני. להרבה מהם עזרתי בהתנהלות מול הצבא. כמאמן נוער חשוב לי הנושא של הלימודים. אני בקשר עם מנהלי בית הספר שלהם ועם ההורים. הכדורגל זו אהבת חיי. תמיד הייתה לי שאיפה לגדל שחקנים ובני אדם טובים, מזה אתה קוטף את הפירות". לאורך השנים נתקל ג'קי מלול בסיטואציות חברתיות לא פשוטות, שקשורות לרקע שממנו באו חלק משחקניו: "היו לי מקרים של כאלה שכבר עמדו להיפלט ממסגרות בית ספרית ודרך הכדורגל והקשר האישי שנוצר בינינו, הם עשו שינוי בחיים. בקבוצות האחרונות שאימנתי וגם בזו שאני מאמן כיום, ישנם שחקנים שבאים מבתים מעוטי יכולת, ואנחנו משתדלים לבוא לקראתם כמה שניתן. יש כאלה שמשלמים סכום סמלי ויש כאלה שלא משלמיים בכלל. היה לי מקרה שבו נרתמנו לעזרת משפחה שנזקקה למצרכים כדי לעשות את החג. עשינו מגבית של 20 שקלים ממספר שחקנים ורכשנו מוצרים עבורם. מבחינתי כדורגל זה תרבות, זה חינוך לעזרה לזולת ונתינה".

 

אבא שני בשבילם. ג'קי מלול וכדורגלני הנוער של צפת, בעונה שעברה.
אבא שני בשבילם. ג'קי מלול וכדורגלני הנוער של צפת, בעונה שעברה.

אליפות היא לא מילה גסה עבור ג'קי מלול, למרות שאנחנו רק בפתיחת העונה. מלול מאמין גדול בפוטנציאל של שחקניו בקבוצת הבוגרים ובקבוצת הנוער: "אני רואה את שתי הקבוצות ומאמין גדול שיש להן את כל הכלים לעלות ליגה. אני מכיר טוב את שתי הליגות, מכיר את היריבות ויודע שיש לנו קבוצות שלא נופלות מהן. אני מאמין שהגיבוש החברתי והרמה המקצועית יעשו את ההבדל. כשלא חסר כלום ויש כזו אכפתיות ודאגה לשחקנים, זה חייב להצליח".

 

רוצה חגיגה כפולה בסיום העונה. ג'קי מלול, חוגג אליפות עם קבוצת הבוגרים של הפועל צפת בשנת 2014.
רוצה חגיגה כפולה בסיום העונה. ג'קי מלול, חוגג אליפות עם קבוצת הבוגרים של הפועל צפת בשנת 2014.

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital