זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter
השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
מדרסי העטלף
view counter

גדלים להיות לוחמים באקדמיה של סנסאי מישל כהן

מאת: 
ינאי שחם
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
22.08.12

 

     
 

 

האקדמיה לאמנויות לחימה של מישל כהן התחילה את דרכה במתנסים ובמקלט קטן ברחוב הרצל, עברה גלגולים רבים, אך תמיד, לא משנה מה היה מיקומה יצאו ממנה לוחמים ואלופים. כיום, בזכות עקשנות והתמדה מצדו של מישל כהן, מצאה האקדמיה משכן קבע בגן האם לשעבר. המקום המרווח (100 מ"ר מזרן), הציוד האיכותי, האווירה המשפחתית ושיטת האימון המקצועית מאפשרים לתלמיד האקדמיה למצות את הפוטנציאל שלהם ולהגיע להישגים מרשימים בארץ ובחו"ל.
 
האקדמיה מקיימת חוגים לכל הגילאים, בנים ובנות. כל אחד יוכל למצוא את הנישה שלו במסגרת החוגים: ג'וג'טסו ברזילאי, לחימה משולבת (קראטה – אגרוף תאילנדי), MMA, הגנה עצמית/קרב מגע, קיק בוקס, kick&fit קרדיו קיקבוקס לנשים, הכנה לצבא, אימונים אישיים בתאום מראש, אימון פונקציונאלי top fit  המיועד לילדים נוער ובוגרים, גברים ונשים כאחד.

 


מישל כהן (מימין) עם החגורה החומה לאחר שהועלה בדרגה
23.04.2012


 
                                        
איך ובאיזה גיל התחלת את דרכך בעולם אמנויות הלחימה?
"בגיל שש, המאמן אשר היה השכן שלי לקח אותי לחוג קראטה מגע מלא במקום שאסתובב בשכונה. באותה תקופה לימוד אמנויות הלחימה הייתה בדרך הקשוחה של לספוג ולתת מכות ולא בצורה של קאטות (הלחימה הרכה). מאותו היום נדבקתי באומנויות הלחימה".
 

האם הדרך שבה אתה מלמד היא שונה?
"בהחלט, למרות שהאימונים הם במגע מלא, אנחנו מקפידים על ציוד מיגון ואני מלמד את תלמידי לא לפצוע אחד את השני. חשוב לי שהתלמידים יגיעו לאימונים סדירים ויחזרו לביתם שלמים ובריאים. העבודה מתמקדת על לימוד מתודיקה נכונה של טכניקות לחימה ברמות הגבוהות והמקצועיות ביותר".
 

יכול להיות שאתה קצת משתחצן?
"לא, להפך, אני גאה במה שאני מעביר לתלמידים שלי. אנחנו משתתפים בתחרויות המובילות והקשוחות ביותר והתוצאות ממקמות אותנו בין המועדונים הטובים בארץ. מגיעים אלינו תלמידים ומאמנים מכל רחבי הארץ, מתרשמים מהאקדמיה שלי ומהביצועים של התלמידים שלי. כולם מתקבלים בברכה כי בסופו של דבר אין סודות באמנויות הלחימה. אני בטוח בעצמי ובתלמידי, את הרמה המקצועית שלנו אנחנו מוכיחים בתחרויות ארציות, לא בתחרויות פנימיות בתוך המועדון".

 


מבחני דרגה לילדים באירוע סוף שנה של האקדמיה לאומנויות לחימה של סנסאי מישל כהן
19.07.2012


 

האם השיטה שאתה מלמד היא ספורט אולימפי?
"לא, אבל אני מקווה שעד האולימפיאדה הבאה הג'יוג'יטסו הברזילאי יוכר כספורט אולימפי ובכך אני מאמין, שמספר מועדונים חזקים בארץ יוכלו לייצג בכבוד את ישראל".

האם אתה חושב שהאקדמיה שלך היא אחד מהם?
"אין לי ספק. יש לי במועדון מספר תלמידים שהם אלופי הארץ, אבל הם ברמות אירופיות, ואני בטוח שהם יוכלו להגיע לתוצאות באולימפיאדה".

לפי השיחה שלנו לטובת הרעיון הבנתי שאתם מתכוננים לאליפות אירופה.
"כן, אני משנה עכשיו את תוכנית האימונים על מנת להתכונן לאליפות אירופה. זו תחרות שמתקיימת כל שנה ומגיעים אליה לוחמים מכל העולם. התחרות תתקיים בפורטוגל. זו תחרות מאוד יוקרתית ואני מתכוון לקחת לשם מספר מתחרים".

 


רויס גרייסי בסמינר קיץ באקדמיה לאומנויות לחימה
03.07.2012

שיהיה לכם בהצלחה. מלבד הג'יוג'טסו מה עוד אתה מלמד באקדמיה שלך?
"אנחנו מלמדים לחימה חופשית (MMA) שהיא שילוב של מספר סגנונות לחימה כגון אגרוף תאילנדי, קארטה מגע מלא, האבקות וג'יוג'יטסו ברזילאי. השנה אנחנו פותחים חוג של לחימה משולבת תחת הדרכתם של שני אחים תאומים בעלי חגורות שחורות ,עם ניסיון רב בזירות בארץ ובח"ול. שמם  הוא גל ויותם איידוקובסקי  ואני שמח מאוד שהם הצטרפו לשורותינו.
מלבד זה אני מלמד קרב מגע/הגנה עצמית בשיטה אחרת ממה שמוכר בדרך כלל. השיטה נובעת מניסיון רב השנים שלי בעולם האבטחה ודרך החיים בלחימה והיא נותנת פתרונות להתמודדות במצבי לחץ, התמודדות עם תוקפים בסיטואציות שונות (סכינים, אקדח..). אני מדבר מתוך ניסיון אישי בתחום האבטחה, מה שאני מלמד עומד במבחן המציאות, לא נלקח מתוך סרט הוליוודי ולא כמו כאלה שלומדים מתוך קלטות, אני אומר שמי שאין לו את הניסיון בשטח עם האנשים ובאלימות רחוב לא ידע מזה באמת איך ללמד אחרים להתגונן. בהזדמנות זו אני רוצה לומר שאני ממליץ לכולם לבוא וללמוד הגנה עצמית. אנחנו חיים במציאות אלימה, החדשות מלאות בסיפורים על כך".

מה זה "קיק אנד פיט"?
"קיק אנד פיט זה אימון המשלב אלמנטים מעולם אמנויות הלחימה של הקיקבוקסינג, בו  מפתחת המתאמנת את הכושר הגופני, סיבולת לב ריאה, כוח מתפרץ, זריזות, מהירות, גמישות וקואורדינציה. אני כמאמן אגרוף תאילנדי וקיקבוקס היה לי יותר קל להרכיב לבנות את האלמנטים מהעולם הקרבי של טכניקות קרביות, ללא מגע מלא. בעצם הבנות מבצעות את אותם תרגילים כמו הבנים אבל לא עושות קרבות. לפעמים כן כאשר הן במיגון מלא".


 


גראנד מאסטר פלביו בהרינג

 
 
 
שוחחתי עם מספר תלמידות שמתאמנות אצלך, זה המקום להביא את דבריהם
 
"שמי לירן ואני מתאמנת באקדמיה לאומנויות לחימה של מישל כהן למעלה משלוש שנים.
את ההכרות שלי עם האקדמיה עשיתי כשהגעתי לגליל העליון כסטודנטית למדעי הסביבה. רוב חיי הבוגרים עסקתי בפעילויות ספורטיביות למיניהן, אך תמיד הרגשתי כי חסר לי משהו, אותו אתגר גופני שמצאתי באימונים באקדמיה. האקדמיה, ובראשה מישל, פתחה בפניי את העולם המופלא של אומנויות הלחימה – שלא כמו צורות אחרות של פעילויות גופניות, באומנויות לחימה יש גם אלמנט נפשי ורוחני. מעבר למרכיבי הכושר הגופני כמו מהירות, זריזות, גמישות, קואורדינאציה, כוח מתפרץ וסיבולת לב-ריאה שהשגתי ושיפרתי באימונים, גם תחושת הביטחון והמשמעת העצמית שלי גדלו ואלו הובילו לשלווה ושלמות עצמית.
מישל, היותו מאמן מקצועי ובעל ניסיון, זיהה את הרצון והמוטיבציה שלי, הדריך ולימד אותי, הקנה לי כלים לעבודה עצמית, דחף אותי קדימה ללא הרף והכי חשוב – תמיד גילה אכפתיות ורצון טוב.
בשל כל אלו האקדמיה עבורי היא הרבה יותר ממקום להתאמן בו – היא בית חם, משפחה.
 
אחד היתרונות באימונים אצל מישל הוא שניתן להתאמן בכל גיל ובכל רמת כושר גופני כיוון שמישל מתאים את סוג הפעילות והמאמצים בהתאם. בשל כך הקבוצה היא הטרוגנית ומגוונת כך שיש מקום לכל מי שרק רוצה לבוא להתאמן, ללא צורך ברקע מקדים. אומנות לחימה, היותה מיומנות גופנית נרכשת מביאה לכך שהאימונים באקדמיה הם דינאמיים, מגוונים ומעניינים, כך שגם היום, לאחר שלוש שנים, אני מרגישה שעדיין יש לי את המקום ללמוד ולהשתפר.
 
בזכות האימונים באקדמיה אני נמצאת היום בכושר הגופני הטוב ביותר שהייתי אי פעם, חזקה ובריאה מתמיד ומרגישה כי אין אתגר גופני שאיני יכולה לעמוד בו. תודה".
 
 
 
"שמי ענת, מסיימת בתקופה זו תואר ראשון בפסיכולוגיה וחינוך מיוחד במכללת תל חי.
אל קבוצת הקיקבוקס-בנות באקדמיה של מישל הגעתי באופן אקראי מאוד לפני כשנה וחצי. הביאה אותי לשם חברה טובה, במהלך משבר לא פשוט שחוויתי בחיי האישיים. לפני ההגעה לאקדמיה, לא עשיתי כושר כמעט בכלל במשך כחמש שנים. הגעתי לקבוצה זו חלשה מאוד, פיזית ורגשית כאחד, והרגשתי שזה גדול עליי. כבר מהשיעור הראשון, הבנתי שאין זה כך: שיש מקום לכל אחת להביא את עצמה ואת יכולותיה לידי ביטוי בצורה מאוד לא שיפוטית ומקבלת. קבוצת הבנות, הותיקות והחדשות כאחד, היא קבוצה מאוד מגובשת וחזקה, וניתן לקבל תמיכה, כך שכל אחת תתקדם בקצב שלה ובדרך שלה.
 
מי שעושה את האקדמיה למה שהיא, והופך את החוג הזה להרבה יותר מעוד מקום לשריפת קלוריות וכניסה לכושר (לרוב בינוני...), הוא מישל המאמן, בכבודו ובעצמו. כבר מהרגע הראשון, ניכר היה כי אכפת לו מכל מי שמתאמן אצלו באופן אישי, והוא היה שם ברגעים הכי קשים, כבר מהרגע הראשון, כשעוד לא הכיר אותי ובכלל לא שילמתי לו שקל עדיין. הוא ידע להיות קשוב ורגיש לצרכים וליכולות שלי, ויחד עם זאת לא לוותר לי ולא לאפשר לי לוותר לעצמי. כבר לאחר חודשיים של התמדה בשני אימונים שבועיים בני שעה, הגעתי למצב שאני יכולה להחזיק מעמד לאורך אימון שלם. לאחר חודש נוסף, כבר התחלתי לפתח שרירים, והיציבה שלי התפתחה והתחזקה במיוחד.
 
כעת, לאחר שנה וחצי, ורגע לפני שאני עוזבת את הצפון עקב סיום לימודיי, אחד הדברים שאני הכי עצובה בגללם הוא העזיבה את האקדמיה של מישל. ממצב פיזי חלש מאוד, הגעתי למצב שפיתחתי כושר, שרירים, גמישות וקואורדינציה ברמה גבוהה מאוד, בעיקר בזכות זה שמישל היה שם תמיד, לא משנה מה, דרבן אותי ועבד איתי אישית, ולא נתן לי ליפול. כיום, אני עוברת אימון בקלות יחסית, מותחת את גבולות היכולת שלי מפעם לפעם, יודעת לא לוותר לעצמי, ואף נהנית מהתהליך. בנוסף, קבוצת הקיקבוקס העצימה אותי מאוד מבחינה אישית ורגשית, היא הקנתה לי הרבה מאוד ביטחון עצמי, כוחות ועוצמות להתמודד עם המצבים המורכבים ביותר שנקרו בדרכי, בצורה הרבה יותר קלילה ונינוחה. הרבה מזה, היה בזכות מה שעברתי בשנה וחצי האחרונה, במהלכה האקדמיה של מישל הייתה לי למקום מפלט ונחמה, והיוותה עבורי למקום הבטוח והיציב ביותר מכל המסגרות הרבות כל כך בהן פעלתי במקביל. תמיד ידעתי, שלא משנה מה, אגיע לאימון הקבוע בזמן הקבוע, אפרוק תסכולים וכעסים הנאגרים ביומיום באופן עקבי, ואתחזק במקביל. הדבר הקנה לי שקט וביטחון רבים, והעצים אותי מאוד.
 
אסכם בלהודות למישל, לכרמלה, לקבוצת הבנות וליתר אנשי האקדמיה הנפלאים, שהיו לי למשפחה בשנה וחצי האחרונה, ולא רק חוג. אני במקום אחר לחלוטין עם עצמי כיום, מכל הבחינות, הרבה בזכותכם.
תודה!!!
 

 
אכן דברים מרגשים. האם יש בנות שרוצות ללמוד אמנויות לחימה במגע מלא, למשל ג'יוג'יטסו ברזילאי?
"בארץ הג'וג'יטסו התחיל לצבור נפח של מודעות וגם בנות מתחילות להתעניין בתחום זה. בחו"ל יש לנשים חלק נכבד בעולם אמנויות הלחימה והגיע הזמן שגם אצלנו זה יהיה כך. זו הסיבה שהשנה אני רוצה לפתוח קבוצה לנערות ונשים בלבד, אני מאוד רוצה להביא למודעות כולם שנשים יכולות להיות לוחמות מעולות והג'יוג'יטסו הברזילאי הוא שיטה אינטליגנטית שבה משתמשים במחשבה לא פחות מאשר בכוח, אין שימוש באגרופים ובעיטות לכן אין פציעות. אבל בו זמנית זו שיטה יעילה מאוד שהוכיחה את עצמה כהגנה עצמית ובזירות המובילות בעולם.
 
על מנת שהבנות ירגישו בנוח בשל המגע הפיזי את החוג תעביר בת זוגתי כרמן, היא שמתאמנת אצלי זה שלוש שנים, מחזיקה בחגורה כחולה, וסגנית אלופת ישראל 2010. היא בעלת ידע רב בג'יוג'יטסו ברזילאי והיא תעביר את אימוני הבנות בנוכחותי והדרכתי. אני מאמין שיצאו מהאקדמיה שלנו מספר אלופות!"

מאיזה גילאים מתחילים להתאמן?
"בעיקרון אצלנו מתחילים מגיל 4,4.5 ומעלה, אבל בקבוצת הבנות נתחיל מגיל 12 ומעלה.
בנוסף לחוגים של אמנויות לחימה אנחנו פותחים חוג Top Fit , שיטת אימון פונקציונאלית. זהו אימון התורם לחיזוק השלד, שיפור שיווי המשקל, שיפור קואורדינאציה וחיזוק השרירים. זוהי המתודיקה הטובה ביותר לעיצוב הגוף ובניית מסת שריר תוך שימוש במשקל הגוף של המתאמן. מומלץ לכולם!!!"
 
 
 
כמה מילים מכרמלה הרמן על האקדמיה ועל עצמה
 
"שמי כרמן הרמן, הגעתי לאקדמיה של מישל לפני כארבע שנים כאשר רשמתי את בני לחוג אמנויות לחימה של ילדים. באותה תקופה הייתי מה שנקרא "אמא היסטרית", מעולם לא השארתי את ילדי בהשגחה של אחרים, קל וחומר של אדם זר. אז ישבתי בצד וצפיתי באימונים ומהר מאוד הבנתי שאני יכולה לסמוך על מישל. הגישה שלו לילדים הייתה סמכותית ואכפתית כאחד, מצד אחד משמעת ומצד שני הבנה מוחלטת כלפי כל ילד וילד והרבה צחוקים. מהר מאוד התחלתי להוריד את הילד בחוג וללכת לחברה לשתות כוס קפה בנחת.
 
כזאת הייתה ההכרות הראשונית שלי עם מישל. לאחר כמה חודשים בני עזב את החוג, אבל אני נשארתי באקדמיה בחוג קיקבוקס נשים. לא עשיתי פעילות ספורטיבית מאז הבית ספר (ואני כבר לא ילדה), וגם השתי קופסאות היומיות של סיגריות שעישנתי באותה התקופה לא תרמו לכושר הגופני שלי. היה לי רק את הרצון ואת התמיכה שקיבלתי מהקבוצה וממישל בפרט. לא ויתרתי לעצמי וככל שעבר הזמן והתחזקתי רציתי יותר .ככל שהתחזקתי במישור הגופני התחזקתי גם במישור המנטאלי. ככל שהצלחתי יותר באימונים התחזק לי הביטחון העצמי והידיעה שאין דבר העומד בפני הרצון. הפסקתי לעשן, התחלתי לנהל אורח חיים בריא, קיבלתי את הכוח והאומץ לשנות דברים בחיי שלפני זה לא חשבתי שאצליח.

 


כרמלה הרמן (בחליפה השחורה) עם גביע המקום השלישי יחד עם מאמנה מישל כהן
באליפות הארץ בשלומי (08.2010)

 
 אם הזמן הצטרפתי גם לקבוצת הבנים והתוודעתי לג'יוג'טסו הברזילאי והתאהבתי. זאת אמנות לחימה אינטליגנטית, שבה לא בהכרח החזק מנצח אלה זה אשר יודע להשתמש בכוחו של היריב לטובתו. בחלומות הכי פרועים שלי לא חלמתי שבגיל 36 אזכה במקום שלישי באליפות הארץ בג'יוג'יטסו ברזילאי. אבל זכיתי ויחד איתי זכו חברי לאימונים במדליות ומקומות ראשונים.
 
כיום אני מבינה הרבה יותר את עולם אמנויות הלחימה. מישל, שכיום הוא בן זוגי לחיים ואביו של התינוק המדהים שלנו עתי, שיתף אותי בחיי האקדמיה, העניק לי את העונג של לעזור לו באימוני ילדים וזכיתי לראות ולקחת חלק בשינוים שהילדים הללו עוברים במשך הזמן. ראיתי ילדים ביישנים, סגורים ומפוחדים הופכים לאלופים. כאשר צפיתי בהם באליפויות הארץ וראיתי אותם נלחמים כאריות ללא זכר לביישנות או חוסר ביטחון הבנתי שהם עברו את אותו התהליך שאני עברתי.
 
מישל עושה עבודה נפלאה, הוא מאמן בחסד שיודע להגיע לכל אחד ולהוציא ממנו את המיטב. המועדון שלנו מצליח בזכותו, העבודה הקשה באימונים משתלמת משום שאנחנו אחד המועדונים הטובים בארץ.
 
יש לי המון מה להגיד אבל אז הכתבה תהפוך לספר. בנימה אישית ובאמת מכל הלב ומתוך רצון לשתף אחרים ביופי שבעולם אמנויות הלחימה אני ממליצה לכולם להתנסות, כי אף פעם לא מוקדם מדי וגם לא מאוחר מדי (תראו אותי)".

 


כרמלה הרמן עם עתי - הדור הבא של האקמיה

 
 

על התאומים גל ויותם איידוקובסקי

לצפון הגיעו התאומים גל ויותם איידוקובסקי לפני כשנתיים מכפר סבא  והם גרים ולומדים בקצרין חינוך.
במהלך כל הזמן הזה חיפשו איפה להמשיך את האימונים באומנויות לחימה שבהם מתאמנים כבר מעל 16 שנה.
הם קיבלנו המלצה ממתאמן לשעבר באקדמייה של מישל להגיע ולהתרשם. תוך זמן קצר מצאו את עצמם מסגנון קראטה ואיגרוף תאילנדי על המזרון מתאמנים גיוגיט'סטו ברזיאלי בניצוחו של מישל
 
"חיפשנו לקדם את האומנות הלחימה הזאת גם בצפון. משרותינו הצבאי באזור נדלקנו על המקום ואנו רואים בו מקום שיש בו אפשרויות להתפתח ולפתח את הנוער והכלל וכן מסיבה ציונית גם כן.
האקדמיה של מישל ותיקה באזור הצפון ולניסיון יש משמעות גדולה עבורנו ובנוסף האווירה הביתית ולכל אחד יש מקום באקדמיה משכו אותנו להישאר ולהתחבר למישל המלווה אותנו באופן מקצועי ואישי בצעדינו כמאמנים באקדמיה שלו.

 


מישל כהן עם התאומים גל ויותם איידוקובסקי

 
חיפשנו כיוון נוסף להדריך ולאמן ילדים נוער ובוגרים ומישל נתן לנו "במה" להתחיל ולאמן אצלו את "לחימה משולבת" (קראטה/אגרוף תאילנדי), שיטה שרוב המועדונים שלה פזורים במרכז".
 
את הניסיון רכשו  גל ויותם אצל מאמנם איתי פרנסיס אלוף עולם בקיק בוקס ואלוף אירופה ואגרוף תאילנדי ומשהותם כ- 3 בהולנד ואימונים במועדוני הדגל של האגרוף תאילנדי בעולם המג'ירו ג'ים ו- ווס גי'ם שייצרו את האלופים  כמו: רוב קמאן, ארנסטו הוסט, יוואן היפוליטי שאימנו את התאומים.
 
האחים גל - אלוף הארץ בקראטה ואגרוף תאילנדי בשנים: 97,98,00,02 ויותם - אלוף הארץ באגרוף, קראטה בשנים: 98,00,03,05  חגורות שחורות דאן 1 בעלי ניסיון קרבי בזריה ובחרויות השונות באיגרוף, איגרוף תאילנדי וקראטה קיוקושין בארץ ואף התחרו במספר תחרויות אגרוף תאילנדי באירופה "בארנה גאלה".

 


האחים גל ויותם איידוקובסקי בפעולה

 
יותם משתלם מדי שנה בתאילנד ומתמקצע בטכניקות חדשות של האגרוף התאילנדי וגל מאמן את היחידות המיוחדות של צה"ל קרב-מגע ומכין נוער לשירות קרבי בצה"ל.
 
  לאחר שביליתי מספר שעות באקדמיה לאמנויות הלחימה של מישל כהן במחיצתו ומחיצת מאמניו, התרשמתי מהמקום ומהנפשות הפועלות, מרמת המקצוענות וגם מהעובדה שהם קודם כל בני אדם אשר רוצים לתרום ולחלוק את הידע שלהם עם אחרים מתוך רצון לעזור. אמנויות לחימה הם מעבר להחלפת מהלומות בין לוחמים, זו דרך לחנך לכבוד, לאורח חיים בריא, למשמעת .זו דרך להגיע להישגים גם בזירה וגם בחיים הפרטיים על ידי חיזוק הביטחון והדימוי העצמי של המתאמן.  לסיכום, לכולם יש מקום באקדמיה של מישל, תגיעו..."

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital