זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter
כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter

גבר של שני ענפים

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
09.07.18

כל המשחקים, כל הקבוצות, כל השחקנים, כל החדשות, כל הסיקורים, כל התמונות... הליגה האזורית בכדורסל של הגליל העליון בחסות עם הזרם בע"מ - חברה לשרותי חשמל. לסיקור המלא והבלעדי של הליגה באתר גליל עולה הקליקו כאן!

אושרי לוי, שמוכר יותר כשוער כדורגל מצליח, משלב משחר נעוריו לצד קריירת כדורגל גם קריירת כדורסל בליגות הנמוכות. לאיש שכבר הוכתר ל"קבלן עליות" בשני הענפים אנו שמחים להעניק את תואר "ספורטאי החודש".

תופעות טבע זהו מושג שלקוח מעולם החזאות ומזג האוויר, אך יש גם מי שמוכיח שהמושג הזה יכול להשתלב גם בקונוטציה של ספורט - אושרי לוי, בן חצור הגלילית, שמתגורר בשנים האחרונות במושב בוסתן הגליל שבפאתי עכו.

אושרי לוי, בן 44.5, משלב מזה שלושה עשורים במקביל פעילות של כדורגל וכדורסל. לוי נתן לאורך השנים עדיפות לקריירת הכדורגל, שנסקה עד מאוד כשוער – שהגן על שעריהן של קבוצות בליגות הבכירות. במקביל, לאורך השנים הוא שילב כל עוד התאפשר לו גם קריירת כדורסל כקלעי בליגות הנמוכות. 13 פעמים הוא עלה ליגה עם קבוצות כדורגל, 10 פעמים הוא עלה ליגות עם קבוצות כדורסל – מה שמעניק לו את תואר "קבלן העליות". העונה הזו הוא חגג עליית ליגה עם קבוצת הכדורגל של אחווה ירכא – שזכתה באליפות מחוז הגליל העליון של ליגה ג'. בכדורסל הוא נאלץ להסתפק בסגנות אליפות מחוז זבולון עם הפועל קרית ים.

ללוי יש הרבה סיבות לשביעות רצון, אבל המרכזית שבהם באה מהבית: "הסיפוק הכי גדול שלי, שגם בגיל 44.5 קבוצות רוצות את שירותיי בשני ענפים. אני מרים עיניים לשמיים ומודה לאלוהים, ששני הילדים שלי - אור בן ה-14.5 ושחר בן ה-11, זוכים להיות שותפים לשמחה שאני שואב מהספורט. שניהם הגיעו למשחק העליה בירכא יחד עם 2,000 איש, הרימו אותם על הכתפיים והמשכנו לחפלה - ואחרי זה הם אמרו שגאים בי. אין דבר שיותר גדול וממלא מזה".

 

הוא קבלן. אושרי לוי חוגג עלייה עם יו"ר קבוצת הכדורגל של אחווה ירכא
הוא קבלן. אושרי לוי חוגג עלייה עם יו"ר קבוצת הכדורגל של אחווה ירכא

 


אז איך בדיוק הצליח לשלב אושרי לוי בין כדורגל לכדורסל כל כך הרבה שנים? הנה לכם התשובה: "גדלתי במגרש הכדורגל והכדורסל של חצור – כור מחצבתי. הייתי מגיע מהלימודים וישר הולך לשחק או להתאמן באחד מהענפים. שיחקתי במכבי חצור כדורגל ובאליצור חצור כדורסל. אני בדעה שאין כמו הרחוב, וחבל מאוד שהילדים היום לא יוצאים מספיק החוצה לשחק משחקי ספורט ברחוב. יש הרבה אלמנטים טובים שהרחוב נותן לך, וזה לא מקרי שהרבה ספורטאים גדולים בענפי הכדור הגיעו מהרחובות".

"כל זמן ששיחקתי כדורגל בצפון יכולתי לשלב גם כדורסל במקביל. בגיל 22 הייתי בצומת דרכים: נכנסתי להסגר במכבי חצור כדורגל, כדי לקבל את כרטיס השחקן שלי. זו הייתה תקופה שהתבלטתי באיזה ענף אני לוקח את עצמי קדימה. הזמינו אותי למבחנים בקבוצת הכדורסל של הפועל גליל עליון אצל דיוויד בלאט בכבודו ובעצמו. באותה תקופה עוד הייתי שוער בליגות נמוכות. באותו יום היה שם גם אורן עמיאל, שהיה שחקן בקבוצה. אורן, בצניעות אופיינית של קיבוצניק, אמר לדיוויד: "אם אני בליגת העל, גם הוא מתאים". בחרתי להשקיע בכדורגל, המשכתי לאחווה עראבה מליגה ב' ומשם הגעתי לבני סכנין בליגה הלאומית – אחרי שנבחנתי בבית"ר ירושלים והותרתי רושם טוב על דרור קשטן, שרצה אותי כשוער שני. בעראבה ובסכנין הצלחתי לשלב כדורסל במקביל. מסכנין עברתי לקבוצת הכדורגל של בית"ר באר שבע. אני לא אשכח שבלילה הראשון שלי בדירה ששכרתי והייתה בקומה שמינית. שמעתי מבחוץ שמשחקים כדורסל מתחת לבית, זה היה בשעה עשר בלילה. נעלתי נעלי ספורט, ירדתי למטה וזיהה אותי שם אחד החבר'ה כשוער של בית"ר באר שבע. הוא שאל מה לי ולכדורסל, זה דרבן אותי לתת לו מענה על המגרש. אחרי בית"ר באר שבע עברתי שתי עונות למכבי ת"א כשוער משנה. חברי לקבוצה באותם שנים, דודו אברהם, ארגן איזה ערב מפגש עם חבר שלו, הרכז דרור חג'ג'. עשינו משחק אחד על אחד וחג'ג' לא האמין לפייט שזכה. אחרי מכבי ת"א עברתי לנצרת עילית לשלוש עונות – אחת שבה עשינו היסטוריה והעפלנו לליגת העל ובשתי העונות שלה בליגת העל. אחרי זה עברתי להפועל כפר סבא ומשם לבני לוד. אחרי זה חזרתי לקבוצות כדורגל בליגות הנמוכות בצפון, כך הקשר שלי לכדורסל התחדש. לשמחתי, הצלחתי להיות שותף לעליות ליגה עם קבוצות בשני הענפים – היו עונות שחגגתי באותה עונה עליה בכדורגל ועליה בכדורסל".

 

עוד עליה לאוסף. אושרי לוי חוגג עליה עם קבוצת הכדורגל של מ.ס ג'וליס
עוד עליה לאוסף. אושרי לוי חוגג עליה עם קבוצת הכדורגל של מ.ס ג'וליס

 

הכדורסל בחייו של אושרי לוי הפך גם לתקופה מסוימת למפלט. זה קרה בשנת 2006, כאשר עמד במרכזה של פרשיה שבה הואשם בהטייה מכוונת של משחק לצורכי הימורים, כששיחק במדיה של הפועל כפר סבא במשחק חוץ מול מכבי חיפה וספג שערים שנחשדו כלא כשרים. לוי ספג עליהום קשה מבחינה תקשורתית, נזרק מקבוצתו ומצא את עצמו בפני שוקת שבורה.

לוי נזכר בתקופה ההיא ומצביע על הכדורסל כעל אחד מהגורמים שעזרו לו להתמודד: "זו הייתה תקופה מאוד קשה. העלילו עלי ואמרו לי הרבה דברים קשים. בחרתי להילחם על חפותי, כי ידעתי שהצדק עימי. אדם שיודע שהוא לא בסדר, היה נעלם מהארץ או יורד למחתרת. אני ניהלתי מאבק על שמי הטוב, תבעתי גופי תקשורת ואלי טביב, שפרסמו עלי שקרים – ובכל התביעות ניצחתי. התיק נגדי נסגר מחוסר אשמה. אני שמח שהקדוש ברוך הוא, המשפחה שלי והסביבה הקרובה אלי, היו לצידי ותמכו בי. באותה תקופה יצרו איתי קשר חברים טובים מהכפר מג'אר, ביקשו שאצטרף אליהם לקבוצת הכדורסל של כפר סמיע. מצאתי מפלט בכדורסל באותה תקופה ובסיום חגגנו עליה לליגה א'. ללא ספק זו הייתה תקופה מאוד מורכבת".

 

כדורסל לנשמה. אושרי לוי במדי מכבי טבריה
כדורסל לנשמה. אושרי לוי במדי מכבי טבריה

בשנים האחרונות, במקביל לקריירת משחק בכדורגל וכדורסל, אושרי לוי עוסק בחינוך הדור הצעיר. להנאתו הוא מאמן כדורגל בבית ספר לכדורגל במושב בוסתן הגליל של המאמן שלומי דורה, במקביל הוא משמש כאיש חינוך בפרויקט "קרן רב" בשני בתי ספר בנהריה ובעבדותו המרכזית כמדריך ספורט בפנימיית נירים לנוער בסיכון, משם הוא שואב כמות עצומה של סיפוק: "מדובר ביוזמה של משפחתו של ניר קריצ'מן ז"ל, לוחם שייטת שנהרג בהיתקלות עם מחבלים, שרצתה להנציח את שמו דרך טיפול בשטח בנערים בסיכון. יש חניכים עם סיפורי חיים קשים, כאלה שהיו בתהליך של גמילה מהתמכרויות מסמים ואלכוהול ויצאו עם בגרות מלאה והמשיכו ליחידה מובחרת כמו אגוז, עורב, חובלים. אין שום הישג ספורטיבי שחוויתי, שמשתווה מבחינת סיפוק. ברוך השם, הם הדבר הכי טוב שקרה לי אחרי הולדת הילדים שלי".

בנוגע לאימון שוערים וכדורגל ברמות בכירות, אושרי לוי בשלב זה לא מראה התלהבות: "היו לי הצעות לעבוד במועדוני כדורגל כמאמן שוערים, ואני לא אגיד שזה לא מעניין אותי – אבל מאחר ועבודה כזו דורשת התמסרות, שלא תאפשר לי לשחק כדורגל וכדורסל, בשלב הזה אני לא בעניין. כל עוד אלוהים ייתן לי כח להמשיך לשחק, אני לא רוצה לוותר על המתנה הזו".

 

רק בשמחות. אושרי לוי בחגיגת יום ההולדת של חברו מאור קורן, יחד עם חברם עידו קוז'יקרו
רק בשמחות. אושרי לוי בחגיגת יום ההולדת של חברו מאור קורן, יחד עם חברם עידו קוז'יקרו

 


בתקופה האחרונה אושרי לוי חידש קשר ספורטיבי עם כור מחצבתו, חצור הגלילית, עם הצטרפותו לקבוצת הכדורסל המשולבת של היישוב חצור יחד עם היישוב כחל, בליגת הכדורסל האזורית של הגליל העליון בחסות חברת "עם הזרם" לעבודות חשמל.

עבור אושרי לוי מדובר בחיבור מרגש: "כשניצן מדר, קפטן הקבוצה, הרים אלי טלפון היו כמה שניות של שקט. זה החזיר אותי לפעם, לשכונה, להרבה רגעים יפים. זכיתי לשחק בחצור ולעשות משחק שיא מול מכבי חיפה בליגה הארצית 34 נקודות ו-7 שלשות. מאוד קסם לי לסגור מעגל ולחזור לשחק באולם "הפיס". אני עדיין מחובר בדמי ובגופי ליישוב הזה, אמא שלי עדיין גרה שם ואני בקשר עם אנשים מהיישוב. חצור זה אני בכל רמ"ח איברי. אמרתי לניצן שאני מאוד עסוק עם קייטנות ודברים אחרים, ואני לא מבטיח שאוכל לבוא לכל משחק. הייתי במשחק אחד, והעיקר שניצחנו וניהלתי קצת מבחוץ. יש חבר'ה צעירים ומוכשרים ואני מצדיע להם על היוזמה לפתוח קבוצה בחצור ומלא הערכה על היוזמה להקמת ליגה אזורית".

 

אושרי לוי עם קבוצתו חצור/כחל בליגת "עם הזרם" בכדורסל
אושרי לוי עם קבוצתו חצור/כחל בליגת "עם הזרם" בכדורסל

 

ומה בקשר לחיבור עם הכדורגל בחצור? יכול להיות שיש לנו כאן כותרת בשבילכם: "עם כל ה-1.90 שלי והרזומה שלי, אני אדם מאוד רגיש. אני יכול להגיד לך שלפני משחקים מול חצור בשנים האחרונות - ובמיוחד במגרש שבו גדלתי ומשם הגעתי למצב שכל המדינה הכירה אותי, התעוררתי כמה פעמים בלילה ואני שמח שעדיין יש לי את ההתרגשות והפרפרים. לכן אין ספק שזה משהו מיוחד בשבילי. לאורך השנים שיחקתי מול קבוצות בחצור, מול שחקנים ששיחקתי עם האבות שלהם. גבי אלול היה הגורו שלי – אם הוא היה נולד מאוחר יותר, היום הוא היה באירופה. שיחקתי מול שני הבנים שלו בשנים האחרונות וזה עשה לי טוב. לאורך השנים נעשו מאמצים גדולים כמה שנים להחזיר אותי. אני כל הזמן רוצה להגיע. מבחינתי אני מאחל לחצור ולי שזה יקרה השנה – שנסגור את המעגל הזה".

 

בעונה הבאה ישחקו ביחד בחצור? המגן שלומי דנינו לצד אושרי לוי
בעונה הבאה ישחקו ביחד בחצור? המגן שלומי דנינו לצד אושרי לוי

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital