כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter

באתי להושיט עזרה

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
14.05.19

בר הלל, הנציג של קרית שמונה בהגנת עירוני טבריה, חזר בחודש האחרון של העונה לפעילות בקבוצה – שם את מפח הנפש הגדול שחש בצד וסייע לקבוצתו להישאר בליגה. אנו מעניקים לו את תואר "ספורטאי החודש".

אחת מהאכזבות הגדולות ביותר בהתנהלות של עירוני קרית שמונה, כזו שגם גורמת ללא מעט אוהדי כדורגל להתרחק ממנה היא העובדה שמטי מעט מקרב השחקנים שגדלו בשורותיה מגיל ילדות צעיר הצליחו להשתלב בקבוצה הבוגרת. עוד סיבה גדולה לאכזבה היא שלא מעט שחקני בית, שנחשבו בקבוצות מחלקת הנוער לשחקנים מובילים, הולכים לאיבוד בקבוצות מהליגות הנמוכות – תופעה שהייתה יכולה להצטמצם, אילו קבוצת האם שלהם הייתה עובדת בשיתוף פעולה עם קבוצה מליגה נמוכה או אילו הייתה עוזרת להם בחיבור לקבוצות שמסודרות מבחינת התנהלות.

אחד מהשחקנים שמאז שעלה לבוגרים עבר הרבה טלטלות ומפחי נפש הוא בר הלל, בן 22 מקרית שמונה. הלל, שהתחיל את דרכו בבית הספר לכדורגל של המועדון ושיחק בכל קבוצות הגיל, בחלקן ענד את סרט הקפטן, נחשב לשחקן מוביל בקבוצות ששיחק בהן במועדון. אחרי עונה ראשונה בשורות הקבוצה הבוגרת, עונה שבה מיעט לשחק, יצא הלל למסע נדודים רווי במפחי נפש.

בעונה שעברה הלל היה קרוב להצטרף להפועל עפולה, אך ביום האחרון של ההעברות עניין טכני מנע זאת ממנו – והוא מצא את עצמו למשך חצי עונה בהפועל אסי גלבוע. את החצי השני של העונה הוא המשיך בסגלה של הפועל עכו מליגת העל, בשורותיה לא רשם הופעות. את העונה הזו החל הלל בהפועל אום אל פאחם מליגה א' – אך לאחר 4 מחזורים עזב את הקבוצה יחד עם שחקנים נוספים ועם המאמן מוריס אוזן, לאחר תקרית אלימה מצד אוהדים של אום אל פאחם כלפי הצוות המקצועי וכמה מהשחקנים אחרי משחק שבו היא הפסידה.

התחנה הבאה הייתה עירוני טבריה, אלא ששם התחילו בעיות כספיות והלל מצא את עצמו כמי שצריך לרדוף אחר כספו ונאלץ להפסיק את פעילותו בקבוצה יחד עם שחקנים נוספים, כמחאה על החובות הכספיים – מה שהוביל גורמים המקורבים להנהלת הקבוצה וחלק מהאוהדים לראות את המחאה של הלל ושחקנים נוספים בעין לא יפה וגרמה לאנשים כאלה ואחרים לדבר בגנותו של הלל, שמצידו בחודש האחרון של העונה חזר לפעילות, למרות שהחובות כלפיו לא נפדו, עזר לקבוצה להישאר בליגה א' – וכעת הוא צריך לחשב מסלול מחדש לקראת העונה הבאה.

 

חזר ב"מאני טיים" וסייע לקבוצתו להישאר בליגה. בר הלל (צילום: עודד חסין)
חזר ב"מאני טיים" וסייע לקבוצתו להישאר בליגה. בר הלל (צילום: עודד חסין)

כבר בפתיחת הראיון עמו, בר הלל, שביום יום משלב בין שתי עבודות – האחת בתחום הגננות והשניה בפיצריה ידועה בגליל העליון, מבהיר שניקוי השם שלו חשוב לו מהכל: "לצערי, בתקופה שבה שבתתי מפעילות, היו כל מיני אנשים רעים שלכלכו עלי ופגעו בשמי הטוב. כל מי שמכיר אותי טוב, יודע שתמיד שמתי את הקבוצות ששיחקתי בהן לפניי. כאן קרתה סיטואציה בלתי נסבלת, משך שלושה חודשים לא קיבלנו שכר, למרות הבטחות חוזרות ונשנות. כל עוד אילן סויסה אימן את הקבוצה ראינו בו את הגורם הזה, שבשבילו נהיה מוכנים לעשות הכל. הגיע שלב שמספר שחקנים ואני ביניהם לחצנו כדי לקבל את שכרנו. סך הכל, אנחנו באים לכדורגל קודם כל כדי להתפרנס. לא דרשנו משהו שלא מגיע לנו. מה שגרם לי להפסיק להגיע לאימונים היו שיחות עם טון מאיים שקיבלתי מגורמים בהנהלה. הגעתי לאחד המשחקים וגיליתי שאני לא בסגל, כעונש כביכול על כך שאני מעכיר את האווירה בחדר ההלבשה. עליתי ליציע ושם זה הגיע למצב, שהיו אוהדים שקיללו אותי וכמה מהם אפילו ניסו לפגוע בי. עבורי זה היה קו אדום והחלטתי שאני לא מוכן להמשיך בסיטואציה הזו. פניתי לעורך דין והגשתי תביעה כנגד הקבוצה. בזמן הזה שמרתי על כושר באופן עצמאי, מי שחיזקו אותי הם חברים למשחקי הקטרגל בקרית שמונה, חלקם שחקנים בליגות נמוכות ובהם גם חיים סילבס. כולם חיזקו אותי ועזרו לי לעבור את התקופה הזו. הגענו לחודש האחרון של העונה, ירון דוד – יו"ר הקבוצה, ביקש ממני לחזור לאימונים והבטיח שיעשו מאמץ לשלם את הכסף. החלטתי לחזור בשביל הקבוצה ובשביל החברים שלי, להוכיח לכל מיני אנשים קטנים, שטענו שרק כסף מעניין אותי – שהם טועים ומשקרים. אני שמח שתרמתי את חלקי למשימה והקבוצה הצליחה להישאר בליגה. אני מקווה שבקרוב יסגרו את החובות הכספיים כלפינו ושכל הדברים הלא נעימים שהיו בעונה הזו יהיו מאחורינו".

 

עונה שהוא ירצה לשכוח. בר הלל במדי עירוני טבריה (צילום: עודד חסין)
עונה שהוא ירצה לשכוח. בר הלל במדי עירוני טבריה (צילום: עודד חסין)

 


את העונה הזו פתח בר הלל בקבוצת הפועל אום אל פאחם מליגה א' - קבוצה שחגגה עליה לליגה הלאומית. הלל לא מתחרט על כך שעזב את הפועל אום אל פאחם: "הגעתי לקבוצה בעקבות מוריס אוזן, שאימן אותי בגלבוע והוא איש מקצוע מאוד מוערך עבורי. ברגע שבעקבות התקרית האלימה שהייתה אחרי המשחק מוריס עזב וגם חברים אחרים שלי עזבו, לא מצאתי לנכון להישאר באום אל פאחם - למרות שיש שם אנשים טובים ואני שמח בשבילם שהם עלו לליגה הלאומית ואני מאחל להם הצלחה גדולה".

 

חיבור שלא האריך ימים. בר הלל במעמד החתימה בהפועל אום אל פאחם
חיבור שלא האריך ימים. בר הלל במעמד החתימה בהפועל אום אל פאחם

 

כמו רבים וטובים שראו מהצד את ההתדרדרות של עירוני קרית שמונה העונה, גם לבר הלל יש את הזווית שלו לדברים: "קרית שמונה זה הבית, המקום שאני הכי אוהב, העיר שגדלתי וחונכתי, מגיל ילדות אני רגיל ללכת ברגל למגרש האימונים ולאצטדיון. האמת שהיה קשה לי לראות את מה שעבר על הקבוצה בעונה הזו, יש לי חברים טובים ששיחקו איתי והיו חלק מהקבוצה. אני שמח שהקבוצה נשארה בליגת העל, זה מאוד חשוב לעיר ולאזור. אין ספק שהעונות האחרונות לא היו טובות והרבה דברים לא עבדו טוב. אני מקווה שמהעונה הבאה הקבוצה תחזור לימים היפים שלה מהחצי הראשון של העשור הזה".

למרות שהוא מסיים עונה שלישית כשחקן בוגרים הרבה תלאות עבר בר הלל, הוא תקווה שההמשך יהיו טוב יותר מבחינתו: "מאז שיצאתי מקרית שמונה עברו עלי הרבה דברים קשים. פציעות לפני תחילת עונה, ירידה מאולצת לליגה א', אכזבה מסוכנים ומהנהלות. אני מאמין שהגרוע מאחוריי ואני מאמין בעצמי. אני עוד צעיר והכל יהיה בסדר. לעירוני קרית שמונה יש את אופציה עלי, במידה והיא לא תממש אותה, אני אחפש אפשרויות אחרות – כשהעדיפות היא להשתלב בליגה לאומית. הדבר שהכי חשוב לי – להשתייך למסגרת מסודרת ומקצועית, כזו שתאפשר לי להתרכז בכדורגל ולתת את כל כולי למען הקבוצה".

 

יתחבר מחדש לקבוצת האם שלו בעתיד? בר הלל במדי עירוני קרית שמונה (צילום: פושקו)
יתחבר מחדש לקבוצת האם שלו בעתיד? בר הלל במדי עירוני קרית שמונה (צילום: פושקו)

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital