השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
DA-Vision
view counter

אילן גבוה

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
06.04.16
טל אילן, שחקן קבוצת הנוער של מועדון רוגבי גליל עליון, חזר עמוס חוויות מאליפות אירופה מוצלחת עם נבחרת הנוער של ישראל – שהעפילה לדרג 3. בראיון לפינת "ספורטאי החודש" הוא משתף אותנו בתחושותיו ובשאיפות לעתיד.

זה קרה בתחילת המחצית השניה של שנת 2014: טל אילן – שחקן קבוצת הנוער של מועדון רוגבי גליל עליון, נחת אצלנו לראיון בפינת "ספורטאי השבוע", לאור הצטיינותו בקבוצה וזימונו לנבחרת הנוער של ישראל. עברה לה שנה ועשרה חודשים והנה טל אילן כובש את פינת "ספורטאי החודש" – וזה קורה עם חזרתו ממסעה המוצלח של נבחרת הנוער של ישראל לאליפות אירופה דרג 4, שנערכה באנדורה. הנבחרת הישראלית זכתה במקום הראשון באליפות והעפילה לדרג 3. אין ראוי מאשר להעניק את תואר המצטיין לקפטן הנבחרת, שהוא לגמרי משלנו.

הוא בן 18, תלמיד בכתה י"ב בתיכון "עינות ירדן", והוא מסכם בסיפוק גדול את האליפות, וכמו קפטן אמיתי – הבחור מדבר קבוצתי: "עשינו הישג גדול. ב-20 השנים האחרונות אף נבחרת ישראלית לא זכתה בטורניר. באנו לטורניר כאנדרדוג.בשנה שעברה הנבחרת שלנו הפסידה בכל משחקי הטורניר. הנבחרת הזו חדשה, בנויה ברובה מילידי 99. הייתה לנו נחיתות פיזית מול היריבות. הציפיות מאיתנו היו להשתפר, לנצח לפחות משחק אחד. לא ציפינו להישגים גדולים. היינו הכי טובים בבית שכלל את נבחרות בוסניה, סלובקיה, מלטה ובולגריה. את מלטה ניצחנו בתוצאה גבוהה – ובזה חשבנו שעשינו את שלנו. יום למחרת פגשנו את בולגריה - שנחשבת לנבחרת חזקה והוליכה ביתרון במחצית, חזרנו מפיגור של 11:00 וניצחנו 11:12. הניצחון הזה נטע בנו תקוות והבנו שיש כאן הזדמנות גדולה. הגענו למשחק מול בוסניה, בידיעה שניצחון ככל הנראה יקנה לנו את המקום הראשון בבית וניצחנו את המשחק 0:14, בזכות הגנת ברזל, למרות שהרבה שחקנים עלו עם פציעות. בסוף המשחק התברר לנו שעלינו דרג, עוד לפני המשחק האחרון מול סלובקיה – שאותו סיימנו בתוצאת תיקו. קיבלנו שבחים מהאיגוד האירופאי, מהנבחרות שם, מאנשים מכל רחבי הארץ. היינו מקצועיים, חיפינו על נחיתות פיזית בזכות הכנה מקצועית שכללה מחנות אימונים ואימונים אינטנסיביים משך 5 חודשים, כולם נתנו הכל במשחקים. מגיעה שאפו גדול לשחקנים, למאמנים אמיר בויטלר ועופר המבורגר ולמנהלת שרון טל-ברנע, שעבדו במסירות רבה לאורך כל התקופה".

 

גאווה לאומית אמיתית. חברי נבחרת הנוער ברוגבי.
גאווה לאומית אמיתית. חברי נבחרת הנוער ברוגבי.

הגביע הוא שלנו. נבחרת הנוער חוגגת את הזכייה באליפות.
הגביע הוא שלנו. נבחרת הנוער חוגגת את הזכייה באליפות.

העונה האחרונה הייתה מאוד אינטנסיבית בגזרת הרוגבי אצל טל אילן. הרצון הגדול שלו לזכות במעמד ספורטאי פעיל בעת שירותו הצבאי, העלה לסדר עדיפות עליון את ההשקעה ברוגבי. אילן עמד במטרה, וכעת הוא שמח לשתף אותנו בתהליך: "הלכתי כאן למהלך שקשה היה לצפות מראש איזה תוצאות הוא יניב. בשנים האחרונות שלטונות צה"ל לא העניקו מעמד ספורטאי פעיל לשחקני רוגבי, ואני שמח שהפעם לקחו אותנו בחשבון. השקעתי מאוד באימונים, כמובן שזה הצריך ממני הרבה זמן של נסיעות והיעדרויות מהבית, זה פגע קצת בלימודים – אבל לא בצורה משמעותית. רוב האימונים של הנבחרת נערכו בקיבוץ יזרעאל, שזה התאים מבחינה גאוגרפית לרוב החבר'ה – למעט כמה תל אביבים ואשקלוני אחד, שבאו בכיף ונתנו מעל ומעבר. השקעתי כל מה שיכולתי בעניין הזה, ואני שמח שהכל הסתדר על הצד הטוב ביותר. מעמד הספורטאי הפעיל יאפשר לי להמשיך לעסוק ברוגבי גם בעת השירות הצבאי, ייתכן שאשובץ לשירות במרכז הארץ ואצטרף לקבוצת אס"א ת"א – שהיא קבוצה מאוד טובה, שנהנית מתנאים טובים. ייתכן שאם הזמן יתיר לי, שאבחן אפשרות לשחק בחו"ל עונה אחת לפני הגיוס לצבא".

 

הקפטן מניף את הגביע. טל אילן ומנהלת הנבחרת שרון טל-ברנע, שדאגה לכל התמונות בכתבה זו.
הקפטן מניף את הגביע. טל אילן ומנהלת הנבחרת שרון טל-ברנע, שדאגה לכל התמונות בכתבה זו.

השמחה הגדולה של טל אילן מהולה באכזבה בשל מצבה של קבוצת הנוער של הגליל העליון, שפעילותה הופסקה לאחרונה, בשל מיעוט בשחקנים. אילן הוקפץ לסגל קבוצת הבוגרים, נקלט בשורותיה בצורה טובה, אך חורה לו מצבה של קבוצת הנוער: "קיבלנו הודעה שמפסיקים את האימונים, בגלל שאין מספיק שחקנים שבאים באופן קבוע. קשה היה בחודש האחרון לקיים אימונים בצורה מקצועית. אני בקבוצה הזו מכתה ט', זו קבוצה תמיד הייתה קבוצה מגובשת, היה גרעין קבוע שמגיע. פעם ראשונה שעומדים בסיטואציה כזו. בהחלט לא נעים. אני מאוד מקווה שתהיה המשכיות לקבוצת הנוער בעונה הבאה, כי סך הכל יש בסיס טוב בקבוצות הילדים. מגיע פרגון גדול ליניב גרטי – מנהל המועדון על העבודה המסורה שהוא עושה למען חשיפת הרוגבי בגליל ולמען קיומו של המועדון. מאוד לא פשוט להחזיק את המועדון ללא משאבים כספיים קבועים, והוא עושה את זה בצורה מדהימה. יניב מאוד עוזר לי ותומך בי, סייע לי להגיע לנבחרת, עזר לי להיקלט בקבוצת הבוגרים בצורה טובה ומאוד מפרגן לי. אני מאוד מודה לו ומעריך את פועלו".

יניב גרטי לא חסך בשבחים לטל אילן: "למרות גילו הצעיר, הוא אחד השחקנים הותיקים והטובים במועדון והוא משחק כבר שנים רבות, לאחר שהתחיל את דרכו ברוגבי בדרום אפריקה.טל עבר השנה מהפך אדיר בהתנהלות, כאשר בתחילת השנה לא התלהב ללכת לנבחרת ולאחר הרבה שיחות איתי, עם עמירם פורת המאמן ועם נציגי הנבחרת ולחץ פיזי בלתי מתון כמו שאומרים לקח את עצמו בידיים ונתן את כולו לעניין והתוצאות הוכיחו את זה.טל הוביל, כקפטן נבחרת ישראל עד 18, את הנבחרת להישגים שטרם נראו, כאשר הגיעו לאליפות אירופה כאחת הקבוצות החלשות וחזרו משם עם הגביע וללא הפסד, תוך כדי תצוגת רוגבי נהדרת של כל הצוות.טל שחקן נפלא ועל זה אין עוררין ועכשיו הוא קיבל אתגר חדש וזה לעזור לקבוצת הבוגרים לעבור את שלב חצי הגמר בשבת הקרובה. המקפצה לבוגרים קשה מאוד לשחקן נוער אבל אני מאמין ובטוח שטל יעשה כל מה שצריך כדי להצליח.מועדון הרוגבי גאה מאוד בהישגיו של טל עד כה ומצפים שימשיך להוביל את הרוגבי בגליל בשנים הבאות".

 

חד וממוקד לקראת העתיד. טל אילן במהלך אליפות אירופה.
חד וממוקד לקראת העתיד. טל אילן במהלך אליפות אירופה.
 

בשבת הקרובה, בשעה 12:00, קבוצת הגברים של מועדון רוגבי גליל עליון תארח בקיבוץ איילת השחר למשחק חצי גמר גביע המדינה את קבוצת רעננה. טל אילן יעמוד לשירותה של קבוצת הבוגרים והוא כבר דרוך למשחק: "האמת שלא הייתי בהרבה אימונים עם קבוצת הבוגרים, אבל מהקצת שהספקתי לספוג, נהניתי מאוד מהאווירה באימונים. תמיד יש הרבה חבר'ה באימונים והאווירה טובה. העונה הקבוצה עושה תוצאות טובות יותר מהעונה שעברה. בשבת אנחנו נשחק מול רעננה, שהיא קבוצה חזקה מאוד. אני מקווה שגם כאן אחווה הפתעה נעימה ושהקבוצה שלנו תצליח לנצח ולהעפיל לגמר, למרות שזאת משימה לא קלה. אני מזמין את אוהדי הספורט בגליל העליון להגיע, לספוג אווירה, לעודד וליהנות. זה בילוי אידיאלי גם למשפחות. לא חייבים להיות חובבי רוגבי מושבעים ואפילו להכיר את חוקי המשחק כדי ליהנות". 

 

מחכים לכם בשבת. שחקני קבוצת הגברים של מועדון רוגבי גליל עליון.
מחכים לכם בשבת. שחקני קבוצת הגברים של מועדון רוגבי גליל עליון.

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital