זקוקים לתחושת שלווה וביטחון של מותג מנצח? אצלנו תמצאו מגוון עצום של דלתות ומוצרי נעילה איכותיים. כל המדינה יודעת, בדלתות רב בריח
view counter
מחפשים כרטיס כניסה לעולם הדיגיטלי? כך עושים היום עסקים - בקלי(ק)-קלות! כרטיס ביקור דיגיטלי - הנוכחות שלכם ברשת Card Online
view counter
הליגה האזורית בכדורסל של הגליל העליון בחסות עם הזרם בע"מ - חברה לשרותי חשמל
view counter

קפה מותק
 

קפה מותק נוסד בקיץ 2006 (זמן קצר לפני מלחמת לבנון השנייה) ביוזמת סטודנטיות מהחוג לעבודה סוציאלית במכללת תל חי. המקום נוסד כפרויקט קהילתי (אחת החובות האקדמיות שסטודנטים לעבודה סוציאלית נדרשים להשלים במסגרת הכשרתם המקצועית).

לקפה מותק שני יעדים מרכזיים:
א. העצמת מתמודדים עם קושי נפשי באמצעות מעורבותם במקום (בצורות שונות).
ב. התמודדות עם הסטיגמה כלפי מתמודדים על ידי יצירת מפגש שוויוני בין מתמודדים ובין סטודנטים (שתי אוכלוסיות שאין בינהן חיבור יומיומי טבעי).

מאז ועד היום עבר המקום שינויים משמעותיים, בכללם הרחבת היקף הפעילות, ושיפור השירות והמקצועיות בצורה משמעותית, מתוך תהליך מתמשך של למידה.

קפה מותק מופעל בחסותה המקצועית של עמותת אנוש (העמותה הישראלית לבריאות הנפש) ובתמיכתה וסיועה של מכללת תל חי והחוג לעבודה סוציאלית בפרט.

המקום מופעל כיום ע"י 22 סטודנטים במלגה, וכן על ידי מתנדבים, חלקם מתמודדים מהקהילה המקומית.

אחרי כחמש שנות פעילות ניתן לומר בביטחון שקפה מותק הוא דוגמה לפרויקט קהילתי שהפך למוסד המתפקד ומתפתח, לומד ומשתפר.
זוהי דוגמה למודל המסייע לשילובם של מתמודדים בקהילה, הן בהקשר של העצמה באמצעות מעורבות והן בהקשר של התמודדות עם הסטיגמה באמצעות מפגש אנושי.

כתבות אחרונות

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital